Jak skóre králíka doma: video a fotografie

Lidé si již dlouho uvědomují výhody masných výrobků pocházejících z králíků. Je nejen přírodní a chutné, ale má také dietní vlastnosti. Maso pokračuje v používání v osobní ekonomice a pro realizaci, což spolu s kůží přináší docela dobrý příjem. Nicméně, ne každý začátečník králík si je vědom detailů. Například neví, zda je možné dát králíkům červenou řepu, než je nakrmit, jak je udržet jiné.

Pokud jde o proces porážky, může se králík začátečníka ztratit a přemýšlet, jak to udělat? V tomto případě nejsou žádné zvláštní obtíže a zkušený majitel zabije zvíře během několika minut, aniž by mu zbytečné utrpení. Toto je hlavní pravidlo porážky spolu se správným odstraněním kůže a zpracováním jatečně upravených těl. Jak skóre králíka doma? Video a popis pomůže v takové obtížné záležitosti.

Obsah
 1. Jaká věková skupina králíků je ideální pro porážku?
 2. Jaké úpravy jsou nezbytné pro porážku?
 3. Obecné pokyny
 4. Metody usmrcování králíků
 5. Mechanický vliv
 6. Francouzská metodika
 7. Využití elektřiny
 8. Použití stříleného hřídele
 9. Videa. Jak skóre králíka doma
 10. \ t

Jaká věková skupina králíků je ideální pro porážku?

Je-li účelem chovu uší získat výhradně masné výrobky, mohou být zvířata poražena po dobu 120–150 dnů bez ohledu na sezónnost. Hlavní kritérium? úspěšný souborhmotnost zboží. Někteří držitelé hospodářských zvířat mají před sebou další cíl? získat kvalitní kůže. V tomto případě se bere v úvahu doba leptání, která probíhá dvakrát ročně.

Poprvé, změna vlasového krytí představuje 4 měsíce a druhá? až 8 měsíců. K určení konce roztaveného pohledu kolem kůže králíků. Měly by mít jednotnou bílou barvu a přítomnost tmavých skvrn bude znamenat neúplnost procesu. Tato metoda však není vhodná pro hospodářská zvířata. Technologie tažení vlny je zde používána, pokud snadno zůstane v rukou, pokračování leptání a pokud jsou dlaně čisté, pak je změna vlasů kompletní.

Z toho vyplývá, že po uzavření konce porostu je nutné vybrat hospodářská zvířata určená k porážce. Zvířata se usadí v oddělené kleci po dobu 12 až 24 hodin. Nejsou podávány do žaludku, který má být očištěn. Pomůže to usnadnit odstranění vnitřku. Těhotenské samice a novorozené králíky, s výjimkou zvláštních případů nebo doporučení veterináře, jsou kategoricky nevhodné pro porážku. Pokud bylo provedeno plánované očkování, je nutné odložit porážku vybraných zvířat za měsíc.

Jaké úpravy jsou nezbytné pro porážku?

Za prvé, musíte sehnat hůlku nebo vzít stát ze zásob? délka pistole nesmí být v žádném případě menší než 40 cm. Jeden konec je zabalen látkou, takže rána nezanechává stopy.

Za druhé, potřebujete další tyč s ostrými hranami? bude muset zavěsit zvíře.Požadovaná délka je 30 sm. Hůl je upevněna na laně, na úrovni, která je vhodná pro odstranění kůže.

Za třetí, nože? s pomocí jednoho sundá kůži a pomocí jiného je jatečně upravená část.

Za čtvrté, několik nádob na uvolněnou krev, masné výrobky a vnitřní orgány.

Za páté by měl existovat rám pro napínání kůže.

Chtěl bych zmínit skutečnost, že dnes se prodávají speciální jatka, která se hodí jak pro velké farmy, tak pro soukromé farmy.

Poznámka! Králík je ideální zvíře v domácnosti schopné poskytnout rodině masné výrobky. Navíc jsou značně násobeny a vyznačují se rychlým růstem. Mírnou nevýhodu však lze nalézt ve všech těchto vlastnostech - častých onemocněních uší. Než zabijete zvířata, musíte se ujistit o zdraví vybraných hospodářských zvířat, jinak maso nelze použít v potravinách.

Obecné pokyny

Zkušení zemědělci budou rádi sdílet užitečné tipy, které mohou být užitečné v případě porážky králíků v soukromém sektoru. Pokyny půjdou ve prospěch nezkušených chovatelů zvířat, kteří nemají tušení, jak dělat všechno správně.

Obecné pokyny:

 • Proces se provádí v klidném režimu. Živí králíci absolutně nemohou být vystrašení, aby nedošlo ke zničení kvality masných výrobků.
 • Smrt je rychlá, měla by být provedena jednou ranou. Pokud z prvního úderu nefungovalo, pakdát ještě jednu.
 • Jakmile je zvíře poraženo, je nezbytné uvolnit krev co nejdříve. Králík je zavěšen na distanční vložce, poté jsou řezy provedeny na zadních končetinách v oblasti kloubu lebky. Orgány vidění jsou odstraněny provedením řezů v oblasti nosu nebo ústní dutinou. Pomocí akutního nože je cervikální tepna proříznuta pro rychlý průtok krve, který se shromažďuje v oddělené kapacitě.
 • Metody usmrcování králíků

  \ t

  Porážka se provádí několika způsoby, jejich rozdíl je pouze ve výběru nástroje. Některé metody jsou jednoduché, pro ostatní budou muset získat další zařízení, která pomohou usnadnit proces a minimalizovat živočišnou mouku.

  Správné používání jakékoli metody vede k produkci masných výrobků, které mají dokonalou barvu, vůni a chuť. Bez ohledu na to, jakým způsobem je zabíjení vybráno, musí jatečně upravené tělo začít ihned po uvolnění krve.

  Majitel malého hospodářského zvířete se může zastavit na jednom ze svých oblíbených způsobů.

  Mechanické dopady

  \ t

  Je hlavní způsob, jak vylézt králíky, pro jeho realizaci, potřebovat jednoduchou tyč, která je k dispozici na každé farmě. Bylo to již otázkou skutečnosti, že jeden konec by měl být navinut do tkaniny nebo uzavřen gumovou lopatkou. Úder je aplikován do týlní oblasti a zahrnuje smrt mozku. Vzhledem k časové kapacitě srdce dochází k krvácení z uší a očí. Příliš silný zásahvede k prasknutí míchy, okamžité zástavě srdce a pomalejšímu krvácení.

  Máte-li pro fyzický záznam dobré údaje, můžete použít svou ruku. Tato metoda se nedoporučuje pro osoby, které nemají žádnou zkušenost s porážkou, takže pak nemusely působit další rány k dokončení králíka.

  Francouzská metodika

  Nejčastěji používané v evropských zemích. Zde není nutné žádné další příslušenství. Zvíře je drženo vzpřímené nebo umístěno na vodorovném povrchu. Jedna ruka je umístěna na krku, druhá na zadních končetinách. Jakmile se jedinec uklidní ostrým pohybem ruky zředěné, je nutné zlomit cévy a okamžitou smrt zvířete. Tam jsou speciální klipy k upevnění hlavy králíka, v tomto případě králík bude muset ostře přeskočit za zadní končetiny.

  Využití elektřiny

  Pro domácnost je to poměrně rarita, ale je to možné. Speciální zařízení dodává proudový proud do časové oblasti, což způsobuje okamžitou smrt králíka. Touto metodou existuje odvodnění. Stojí za zmínku, že některé dovednosti jsou potřebné k použití těchto technik. Předtím, než tímto způsobem přesně zastavíte svou volbu, se doporučuje seznámit se s videy, která dávají podrobné pokyny k používání elektřiny na přídi.

  Aplikace hřídele výstřelu

  Tato metoda zahrnuje přítomnost speciálního nástroje podobného injekční stříkačce.

  Jakmile je tlačítko stisknuto, čep bude pořízen z těla. Pro použití je určen imaginární bod spojení pravého oka s levým uchem a pravé ucho s levým okem. Toto je oblast medulla oblongata, ve kterém zvíře okamžitá smrt nastane.

  Videa. Jak skóre králíka doma

  \ t