Jak skrýt trubky v koupelně video, fotografie, v panelovém domě

Jak skrýt trubky v koupelně

Koupelna je možná nejnavštěvovanějším místem v domě. V dopoledních hodinách se umyjí a osprchují a ve večerních hodinách jsou teplé koupele všechny členy rodiny. Zde také zveme, aby přišli do domu hostů, aby si umyli ruce. Proto by měla být péče v koupelně obzvláště opatrná, všechno by mělo být naprosto čisté a estetické. Často se stává, že navzdory pokusům udržet koupelnu v čistotě a pořádku, její interiér kazí zrezivělé trubky s barvou a kondenzací vlhkosti. Takový vzor periodicky vzniká u všech majitelů železných trubek, které byly vždy v dohledu.

V současné době se většina lidí, kteří provádějí generální opravy v koupelně, snaží vyměnit staré trubky za nové a spolehlivě je skrýt před očima třetích stran. A to je samozřejmě správné rozhodnutí.

Potrubí mají zpravidla spojení. Je-li potrubí musí prodloužit nebo změnit jejich konfiguraci, pak bez těchto spojení nemůže udělat. Při správném zapojení kolektoru a v každé lázni zvlášť přidělené 2 trubky, pak sloučeniny nemusí být. Ale v každém případě móda moderního designu koupelny diktuje jeho pravidla a trubky jsou pečlivě maskovány pomocí speciálních designů. To je nutné provést tak, aby se trubky na jedné straně skryly a na druhé straně k nim měl v případě potřeby trvalý přístup pro operativní výměnu a pro periodické překrývání vody.

Následující typy trubek lze pevně skrýt:

  • Trouby z oceli.
  • Potrubí vyrobené z pájené mědi.
  • Lisované tvarovky z plastu a plastu.
  • Armatury používané pro zesítěný polyethylen.

Přístup může být vyžadován pro následující potrubí:

  • Závitové kování z plastu a plastu.
  • Potrubí se závitovými spoji.
Obsah
  1. Jak skrýt trubky v koupelně (varianty)
  2. Jak skrýt trubky pomocí sádrokartonu
  3. Jak skrýt trubky v koupelnovém videu

Jak skrýt trubky v koupelně (varianty)

Nejaktuálnější a nejpřijatelnější možností je zakrýt potrubí uvnitř stěny. Je snadné to udělat vlastními rukama, pokud je cílem ušetřit peníze za placení za práci specialistů.

Před zahájením takového odpovědného případu je nezbytné jasně naplánovat a připravit. To bude vyžadovat speciální nástroje a materiál pro následné obložení stěny. Předem je třeba sestavit schéma, jak budou umístěny trubky ve zdi. Je třeba poznamenat, že trubky by se měly ideálně zasunout do otvorů pro ně. Pro horkou trubku by měl být takový otvor vytvořen o něco více, než je průměr trubky v souvislosti s její tendencí k mírnému rozpínání v teplo působícím. Dále musí být toto schéma nakresleno na stěně a na tomto značení, aby se vytvořily otvory, kde budou trubky procházet. Také ve fázi přípravy je nutné předem dbát na materiály pro následné obložení a zakoupit je.

Skrytí trubek ve stěně koupelny

Připraven v nástěnném zdvihu - stohovací potrubí a upevněníspeciální spojovací materiál, který se prodává v prodejnách stavebních hmot. Části potrubí, které budou ponořeny do stěny, by neměly mít závitové spoje. To je velmi důležitá podmínka, která musí být dodržena, aby se zabránilo možnosti průniku potrubí nebo úniku vody v budoucnu. Jako volitelné příslušenství lze použít polypropylenové trubky. Jsou kompaktní a spolehlivé, ideální pro pokládání do zdi.

Otvory pro trubky jsou vyřezány do zdi bulharským diskem. Bude muset tvrdě pracovat a pak vyčistit spoustu odpadků a prachu, ale tento způsob zakrývání trubek je považován za relativně levný a pohodlný. Významné mínus pravděpodobnost průniku trubky uvnitř hotové a obložené stěny. V této situaci bude muset demontovat všechny budovy, hledat přesné umístění potrubí a v budoucnu provést zásadní opravy této zdi. Proto je obzvláště důležité používat pouze kvalitativní materiály a komponenty.

Neméně populární a relevantní je způsob, jak skrýt potrubí pomocí sádrokartonu.

Jak skrýt potrubí pomocí sádrokartonu

Jak zavřít potrubí sádrokartonovou deskou

Tato metoda se stala velmi populární díky své jednoduchosti a spolehlivosti. Nicméně, pokud je koupelna velmi malá, zvažte skutečnost, že tato sádrokartonová konstrukce bude zabírat zbytečné místo. I když je malá, ale v malé koupelně se může ukázat jako podstatná. V rozporu s takovou nevýhodou samotná sádrokartonová deska, která se bude schovávat před obecným pohledempotrubí, po dalším zpracování a fázi dekorace, vypadá spíše esteticky a nepoškozuje interiér koupelny. V takovém sádrokartonu můžete současně skrýt kanalizační potrubí.

  • Sádrokartonová sádrokartonová deska v koupelně

V době, kdy jsou trubky konečně skryty mimo exteriér, je nutné je vyfotografovat, aby v případě potřeby věděli přesně, jak se nacházejí. Za žádných okolností není nutné umístit potrubí do profilu regálu, aby se vyloučila možnost zašroubování šroubu do potrubí a jeho poškození.

Jak skrýt trubky v koupelnovém videu