Jak snížit zámek ve vnitřních dveřích vlastníma rukama?

Po instalaci nových dveří je hlavním problémem vždy vložení nového zámku. V tomto článku se podrobně podíváme na to, jak je tato důležitá akce prováděna. Ano, a užitečné tipy doplněné fotografiemi nebudou zbytečné.

Obsah
  1. Jak si vybrat zámek pro vnitřní dveře?
  2. Nezbytné nástroje pro zajištění zámku
  3. Jak samostatně vypnout zámek ve vnitřních dveřích?

Jak si vybrat zámek pro vnitřní dveře?

V obchodě je vždy mnoho zámků různých typů a konfigurací. Nebudeme se zabývat jejich popisem. Hlavní věcí při nákupu zámku je věnovat pozornost západce, kterou lze konfigurovat pod pravou nebo levou smyčkou. Proto, než jdete nakupovat, musíte se rozhodnout, jak zavřete dveře, takže nemusíte přestavět západku. I když to můžete udělat přímo v obchodě, žádáte o odborný servis.

Potřebné nástroje pro zajištění zámku

Pro vyříznutí dveřního zámku budete potřebovat následující nástroje:

  • sekáč;
  • vrtáky;
  • záď;
  • kladivo;
  • šroubovák.

Vrták musí být vybaven sadou vrtáků. Chameleon by měl být plochý. Kromě toho můžete zásobit frézou. Šroubováky a šroubováky se volí pro křížové šrouby. Také potřebujete naostřenou tužku a šít.

Jak vyříznout zámek ve vnitřních dveřích sami?

Dveřní zámky lze rozřezat dvěma způsoby. První způsob je, že všechny vrtání a zakořenění práceProvádí se na speciálním stroji, pokud je skladem. To se obvykle provádí před lepením dveřní tkaniny.

Podívejme se blíže na druhý způsob, jakým jsou všechny práce prováděny ručně, s použitím potřebných nástrojů.

Především musíte udělat značení. K tomu je třeba měřit jeden metr od podlahy, ve které by měla být klika dveří. Tato vzdálenost může být změněna dle vašeho uvážení, zvednutím nebo spouštěním rukojeti. Taková potřeba může také nastat, když je uzel umístěn ve dveřním křídle na místě předpokládaného vložení hradu. V tomto případě se zámek s rukojetí pohybuje do požadované výšky.

Mistři, kteří vyrábějí dveře vlastníma rukama, vždy dávají pozor na místa zamýšleného umístění zámku a závěsů. O tom, jak řezat smyčky, čtete v předchozím článku. Především při označování umístění budoucího hradu je nutné pod tímto hradem označit vzorek. Za tímto účelem se hrad měří ve třech parametrech: délka, šířka a tloušťka. Další délka vzorku může být označena umístěním zámku na místo řezu a provedením příslušných značek tužkou.

Šířka se měří s ohledem na rám na hradě, který je dodatečně označen a oříznut. Šířka zámku je dána požadovanou hloubkou vrtaných otvorů a vzorkem pod zámkem. Při montáži vrtáku do hloubky vrtání přidává dalších 3-5 mm.

Pro vrtání se používá vrták nebo standardní vrtáknaostřené pro vrtání dřeva. Můžete nastavit hloubku potřebnou pro vrtání jinak. Můžete to udělat rychle balením izolační pásky na vrták. A je správné klást důraz na brusochki, vysazovat ho na vrtačku. Poté nastavte požadovanou hloubku vrtání tak, že vrták v vrtáku stisknete.

Na dveřním křídle musíte označit střed, kde bude vzorek vyříznut, a nakreslit tužkovou čáru. Podél této linie je vrtaný otvor označen šilinkem. První dva otvory jsou vyvrtány podél okrajů označení hradu, středem vrtáku je označení délky hradu. Krok vrtání by měl být proveden méně než 2-3 mm od průměru vrtáku. Po provedení požadovaného počtu otvorů můžete snadno odstranit příčky a vyrovnat drážku pod zámkem pohybem vrtáku. Otvory by měly být blízko u sebe, jinak budou přepážky mezi nimi špatně odstraněny. Pro uzavření otvorů není nutné uzavírat otvory, v tomto případě se vrták sklouzne do sousedních otvorů.

Dále musíte do drážky zasunout zámek a na rámu v zámku označit vzorek tužky. Jak na to lze najít v článku o instalaci kliky dveří.

Dalším krokem je označení zámku. K tomu je třeba použít zámek se štítky nataženými na jednu stranu a zakroužkovat tužkový otvor pod larvou. Pak připevněte zámek na štítky na druhé straně plátna a také zabalte díru.

Pomocí lopaty proveďte na jedné straně dveří dva otvory - jeden pod otvorem horníhočást larvy, druhá - pod otvorem v dolní části. Na zadní straně proveďte stejné značení. Porovnejte se zámkem vzdálenost od středu larvy na dvířkách na obou stranách. Pokud se středy sbíhají, začněte vrtat speciálně vybraným vrtákem.

Na obou stranách ihned vyvrtejte silný vrták a poté tenký. Zůstaňte mezi přepážkami otvorů sekáčem nebo řezačkou. Poté zasuňte zámek a zašroubujte jej šrouby. Pro šrouby je také nutné vyvrtat otvory pomocí tenkého vrtáku.

Vložte klíč do larev a otočte jej. Vlajka by měla být přijata, po které larva vstoupí do hradu. Larvu lze vkládat pouze pomocí klíče. Pokud budete někdy potřebovat změnit larvu na novou, nezapomeňte vložit klíč a otočit ho zpět, aby se odstranilo zaškrtnutí. Vložte larvu a upevněte ji šroubem.

Pro instalaci těsnění s rukojetí je nutné nejprve provést označení na obou stranách dveří. Se speciálně vybraným vrtákem vyvrtejte otvory na značkách na obou stranách dveří do poloviny tloušťky. Pak proveďte průchozí otvor. Poté vložte čtvercovou tyč a potáhněte knoflíky pomocí šroubů.

Posledním krokem při instalaci zámku bude připevnění kovové desky ke skříni. To je podrobně popsáno v článku o montáži kliky dveří. Stejně tak musíte značit, vrtat a provádět odběr vzorků. Poté přišroubujte desku.

Při lehkém stisknutí rukou by se měl zámek se závitem správně zmrazit.Západka se správným pouzdrem musí také volně vstupovat a vystupovat.

Doufáme, že po přečtení tohoto článku budete moci zámek sami odříznout ve vnitřních dveřích.