Jak správně aplikovat vibrocore na háček

Obsah:

 • Jak zachytit vibrace
 • Jak upevnit vibrační hráz
 • Dnes vám povím, jak správně aplikovat vibrační desku na hák. Vibroskopy se objevily na světovém rybářském trhu koncem 70. let a v relativně krátké době, popularitou, v té době dohnaly slavné twistery. Se svým vzhledem, rybáři, kteří preferují silikon, jako by se rozdělili do dvou táborů: někteří považovali za nejvícechytlavé twisterya další - návnada.

  Postupem času tyto kontroverze ustoupily a vibrochemická návnada spolu s dalšími silikonovými kouzly zaujala hodné místo v krabici prakticky jakéhokoli spinigistu. Je to proto, že skutečně mají řadu nesporných výhod, které je stále odlišují od obrovského množství nově vznikajících odrůd kaučuku. Většina takzvaných revolučních nástrah, jako je Banjo Golian atd., Nemůže obstát v časových kontrolách a navzdory agresivní reklamě jsou rychle zapomenuty. Jedním z nejdůležitějších a nejvýraznějších rysů je nápadná podobnost s živými rybami. Dále se podíváme, jak správně nasadit vibrocore na háček.

  To platí nejen pro vnější podobnost, ale také pro chování návnady ve vodě během vysílání. S jeho přirozeným vzrušením, ocas nástrahy může dokonce eliminovat rovnováhu i plnohodnotného dravce. Další výhodou, stejně jako dalšími silikonovými nástrahami, je jeho mimořádná měkkost. To je tak podobné přírodní krmivo, že ryba může chybět jednou za čas, dokud sedí na háku, nebo nemá houpačka. Mimochodem, takovýTrvalé opakované háčkování není vůbec charakteristické při lovu na spitterech a woblerech, které jsou vyrobeny z pevných materiálů.

  Vzhled od okamžiku vynálezu prakticky neprošel žádnými zvláštními změnami. Výrobci ke zlepšení návnady věnovali pozornost kvalitě materiálu, větší pohyblivosti ocasu a v některých případech změnili geometrické proporce, což učinilo návnadu protáhlejší s tenkým tělem, připomínajícím formu tyčinek nebo mletého masa, jako je dnes známá rozmanitost vibrochemů Long John Minnows.

  Jak zachytit vibrace

  Jednou z nejdůležitějších fází rybolovu vibračního prachu je jejich vybavení. A jak chytit štiku na vibrocolor? Stejně jako twistery mohou být tyto návnady osazeny jako obyčejná jigová hlava s jedním háčkem as pomocí zaháknutého dřezu, který je kloubově spojen s jedním nožem, dvojčatem nebo odpalištěm. Praxe ukázala, že použití závěsného spojení je mnohem pohodlnější a efektivnější. Zkusme vysvětlit proč.

  • Za prvé, je poměrně obtížné najít běžnou hlavu s jednohlavou hlavou, která by byla vhodná pro vybavení vibrační věží. Dnes, specifika rybářského trhu je taková, že většina z těchto jigsaw hlavy jsou skvělé pro tweeting, protože jejich relativně dlouhé tělo, ale špatné pro lámání. Obvykle se ukazuje, že například jig-hlava požadované hmotnosti je vybavena tak velkým háčkem, díky čemuž bude návnada doslova paralyzována, a ne o nějaké hře. Pokud zvolíte správnou velikost háčku, ve kterém bude tato návnadaJe skvělé hrát, ve většině případů se ukazuje, že hmotnost nákladu bude nedostatečná.
  • Za druhé, stejně jako v případě twisterů, umožňuje závěsné spojení několik vteřin zvednout hlavu závaží a rychle připevnit návnadu jednoduchým háčkováním.
  • Zatřetí, závěsné spojení sáčku s návnadou umožňuje přenášet vzdálenější hrady.
  • Za čtvrté, díky dodatečnému stupni svobody se hra na návnadu značně zlepšuje.
  • Za páté, existuje další možnost výběru háčku: můžete klidně umístit tričko a dvojče nebo jednodílné, nebo dokonce vybavit návnadu několika háčky současně.

  Využití závěsného spojení nákladu a návnady před nejjednoduššími hlavami skládacích hlav, které budeme diskutovat později s podrobnými popisy, fotografiemi a vizuálními diagramy, přináší další výhody.

  Jak upevnit vibrační hráz

  \ t

  Podle našeho názoru musí arzenál přípravků na zvlákňování nezbytně zahrnovat celou sadu předem vybavených vibračních háků různých velikostí a barev vybavených háčky. Stejně jako u twisterů, některé z nejvíce chytlavé návnady by měly být řádně vysazeny nebo postříkány na háku drahých svazků, které vám pomohou ve dnech, kdy ryba zaklepe na návnadu, ale nezasekne.

  Chtěli bychom věnovat zvláštní pozornost skutečnosti, že zpravidla se závěsné spojení s ušním nosičem návnady přenáší ve vodě během zapojení. Většina rybářů, kteří začali lovit návnadu s použitímkonvenční jig hlava, jednoduchý hák, který se používá k tomu, že v průběhu návnady usadí zpět nahoru.

  Při přechodu otáčet se zdá, že návnada podle hydrodynamických sil zpátky do vody o 90 ° a pohybuje se, jako by ležel na boku. Mnoho takových ustanovení nelíbí návnadu a obvykle pracují na dva scénáře: odmítnout otáčet ve prospěch obvyklých upínacích hlav s odynarnykom, nebo se snaží dostat návnadu pohybovat zpět nahoru, to dodatečně podhruzhaya břicho.

  Vyzkoušeli jsme mnoho možností vybrohvostov snap-závislý, a dospěl k závěru, že nejefektivnější a nejvíce atraktivní pro ryby, obrátil ho ležet na boku. Podle našeho názoru je takové uspořádání návnada při psaní lepší z několika důvodů: hra pohybu návnady podobné zraněné nebo nemocné zavalyvayuscheysya straně ryby, lákají více hladce klouzat do vody. Vzhledem k této specifičnosti, musíme vybavit návnada protějšek, který poddeva jak specificky odvozený z jedné strany. Vzduch je vybavit trochu trapné, ale jakmile se ve vodě návnada háček zálohovat. Tato situace přetrvává po celou dobuvešel zapojení.

  vzhledem k orientaci dvojitého zhalamy až Zachepa pravděpodobnosti je výrazně snížena, a spolehlivost zametá dokonce mírně zvýšila. Stejně jako v případě twisters tyto návnady může a mělo by být zkráceno. To je zvláště užitečné pro zvýšení odlévání rozsah. Kromě řezánípráci těchto nástrah můžete upravit varem ve vroucí vodě nebo roztavením materiálu.

  Skutečností je, že tentojig návnadaje ve srovnání se stejnými twistery spíše náladovou nástrahou a že normálně funguje, někdy je nutné udělat dobrý obrat. Ale to, samozřejmě, přirozeně odkazuje na bezejmenné tyto návnady, a ne na jejich plemeno-značkové švagrové.