Jak správně namalovat strom


Lakování lakem, barevným nátěrem dveří a dřevěných povrchů.

Dřevěná podlaha, dveře, okna - všechny vyžadují pravidelné opravy a nátěry. Namísto zavolání průvodce pokaždé, můžete se na tuto práci připravit a udělat to sami.

Malovat strom, který potřebujete:

- Materiál pro malování;
- kartáč;
- tmel;
- základní nátěr;
- špachtle;
- stavební vysoušeč vlasů /chemický čistič;
- brusný papír.

1. Vyberte malířský materiál. Trh představuje mnoho druhůnátěrových hmot a laků na dřevorůzných odstínů, stupně průhlednosti a lesku. V závislosti na typu dřeva a provedení místnosti si vyberte materiál, který chcete pokrýt.

Všechny druhy dřeva (včetně pryskyřičných) jsou vhodné pro olejové smalty. Jsou dobře pokryté drsnými povrchy, protože tyto smalty mají vysokou odolnost proti opotřebení.

Pro kosmetické opravy použijte akrylové emaily. Jsou rozpustné ve vodě a méně trvanlivé než olejnaté. Nemají tak výrazný lesk. Akrylové smalty rychle schnou a jsou vhodné pro všechny druhy dřeva (kromě pryskyřičného).

Pro získání čirého nátěru použijte laky - olej nebo polyuretany na bázi vody. První z nich jsou trvanlivější, ale voda-emulze je rychlejší do sucha. Laky jsou také tónované, s přídavkem molárů.

2. Připravte inventář pro malování. Zvedněte kartáč. Pokud máte na mysli práci s malými díly, zásobte se malými hřištěmi. Pro leštěníBudete potřebovat brusný papír na povrchu, nejlépe jemně rozptýlené.

3. Před lakováním stromu připravte povrch. Pokud již obsahuje jednu nebo více vrstev nátěru, které zmizí a drží se špatně, pak je lépe přepsat. K tomu použijte stavební vysoušeč vlasů - pod jeho vlivem se stará barva odlupuje, odstraňte ji špachtlí.

4. Namísto vysoušeče vlasů (oplachování) můžete použít chemikálie. Po chemickém čističi otřete strom octem a čistou vodou, abyste neutralizovali alkálie. Pokud je stará vrstva nátěru poměrně rovnoměrná a pevně držená, můžete provést kejdu. Odstraňte z povrchu prach - otřete ho hadříkem, který nepouští chlupy.

5. Dřevěné povrchy často vyžadují stěrku. Aby barva nespadla rovně, vadné místo, škrábance a díry, pokud existují. Použijte tmel, jemně ho vyhladěte tak, aby nebylo nutné broušení. Je lepší vzít tenký kartáč. Mějte na paměti, že když tmel ztuhne, nebudete schopni jej dokonale vyrovnat.

6. Pro zavření velkých otvorů použijte stavební pěnu - při vytvrzování pěny se může nadměrně řezat nožem. Pokud se vyskytnou drobné nesrovnalosti, opláchněte povrch brusným papírem. Obal tmel sádrokarton před lakováním, aby se zabránilo trhlinám.

7. Bezprostředně před nátěrem můžete povrch aplikovat (i když ne nutně). Základní nátěr je žádoucí, zejména pokud je povrch nerovný. Primer je impregnační materiál, který na povrchu vytváří homogenní film. Ona jenese póry, lepí prach, snižuje náklady na laky a barvy, prodlužuje životnost dřeva. Naneste základní nátěr v jedné vrstvě a vyčkejte alespoň dvě hodiny před nátěrem.

8. Začněte malovat. Použijte kartáč na stromě s několika svislými pruhy, pokaždé, když je znovu ponoříte do barvy. Nanášejte nátěr na povrch. Tak to všechno namalovejte.

Užitečné tipy

Abyste se chránili, noste respirátor a rukavice, obzvláště při práci s fénem a chemickými čističi.

Začněte pracovat ráno, s dobrým osvětlením.