Jak správně natřít strop

Nejvíce nemilované, ale přesto nejdůležitější etapou opravy je malování stropu.

Jak malovat strop

Před opravou stěn a podlahy je nutné začít malovat strop, aby nedošlo k kontaminaci opravených povrchů náhodnými kapkami barvy. Kromě toho, hlavní věc, zde není ve spěchu, ale kompetentně a úhledně udělat obraz stropu.

Obsah
 1. Jak malovat strop. Barva na strop
 2. \ t
 3. Natírání stropů. Obecné pokyny pro provádění přípravných prací
 4. Tenké zbarvení rohů

Jak malovat strop. Barva na strop

\ t

Barva na strop

\ t

Před výběrem barvy pro strop by měla být pečlivě a bez spěchu. Pro stropy v kuchyni nebo v koupelně je nutné zvolit barvy, odolné vůči usazování sazí a sazí a schopné odolávat vysoké vlhkosti. Dobré výsledky poskytují pololesklé a polomatné barvy obsahující antifungální přísady. Může pokrýt stíněné nebo opatřené betonové povrchy, sklolaminátové stropy, stropy pokryté dřevovláknitými deskami a dřevotřískovými deskami a dokonce i starou vrstvu alkydové barvy.

Na latexový nátěr, který zahrnuje novou generaci polymerních plniv, lze použít stropní nátěr. Jeho spotřebitelské vlastnosti jsou dostatečně vysoké, nevystavuje, neodkapává při malování ze stropu, je vhodný k použití a velmi úsporný.

Ve stavebnictví můžete najít latexovou barvu, která má velmi vysokou propustnost pro páry. Může být aplikován na porézní povrchy při suchém vytápěníprostory a dokonce i na strop se zbytky olejové barvy.

Na bázi silikonových organických kopolymerů akrylátu existují emulzní vodou rozpustné barvy. Používají se pro nátěry cihlových, betonových a omítnutých stropů.

Neošetřené dřevěné stropy (DSP) v obytných oblastech jsou natřeny matným latexovým nátěrem na stropy.

Zbarvení stropu. Obecná doporučení pro přípravné práce

\ t
 • Podlaha by měla být pokryta polyethylenovou fólií, aby se zabránilo náhodnému znečištění.
 • Nasaďte nátěrové pásky, které nemají být natřeny.
 • Vypočítejte průtok inkoustu tak, aby byl dostačující pro celý povrch (míra spotřeby barvy potřebná pro nátěr v jedné vrstvě je uvedena na obalu).
 • Dodatečné osvětlení rovnoměrně natřete celý povrch.
 • Udržujte pokojovou teplotu v souladu s pokyny pro používání nátěru.
 • Kupte si potřebné nástroje pro nátěr: široký váleček, štětec, nátěrový pás, zásobník na barvy.
 • Flexibilita zatáčení

  Barvy stropu začínají od nejvzdálenějších koutů (od protilehlých dveří do místnosti). Aby nedošlo k poškození okrajů stropu u hrany válce, jsou předem natřeny štětcem.

  • Štětec je ponořen do barvy o 1/3 štětiny, pak ho přitlačí na okraj plechovky (oběd), zbaví se přebytečné barvy.
  • Nasaďte nátěr na povrch malými tahy, důkladně otřete štětcem.
  • Úhel sklonu kartáče se postupně zvyšuje, jak se pohybuje. Primárnítampony jemně vede nejprve směrem nahoru, pak se stejnou colorable oblasti. Kartáček by měl odejít i tenkou vrstvu nátěru.
  • Vzhledem k tomu, se působí silou, se kterou stisknout kartáč a silný nátěr, bude záviset na čistotě povrchu, který je malované.
  • Je-li kartáč na tlačítko slabé, úzké proužky jít vrstva laku je hustá a hrubá. Také se ujistěte, že nezůstane barvené místo.
  • Při dostatečně vysokém tlaku na kartáč, barva začne proudit z štětinami na rukojeti, ale její srst na lakované plochy přichází s tenkým a snadno stínu.

  Než začnete malovat strop, musí váleček nátěr nejdříve prostupují barvy. Pour barvu do misky pro nanášecí váleček a válec válcované několikrát na žebrovanou povrchu zásobníku.

  Jak vrátit do stropu

  malířský váleček by měl být nic jiného poletí sprej ve všech směrech. Netřeba štětce kartáč nanáší na povrch stropu rovnoběžných pruhů. Každý následující pás překrývá předchozí.

  Šířka pásma by měla být taková, že pokrytí okraj nemá čas vyschnout. Ve válcovém lisu rovnoměrně na povrchu se neroztrhl. Tlak se zvyšuje s výdaji barvy.

  , přesto příliš velký tlak na válec, není nutné. Je třeba dbát, aby vystopovat okraje desce nebyly namalovány na povrchu stropu. Objevil by měla být okamžitě vrátit.

  hotové malování, vytváření podmínek pro dobrýsušení krytu:

 • Nepořádáme vnitřní návrhy.
 • Ztmavte okna před slunečním zářením na natřeném povrchu.
 • Nezrychlujte proces sušení natřeného stropu pomocí přídavných topných zařízení.

  Pokud dovednosti v držení malířského nástroje zůstávají na dostatečné úrovni, může se stát, že spoje mezi malovanými částmi stropu budou velmi nápadné. Pak je nutné strop opláchnout vodou, natřít a natřít.

  Pokud je barva příliš tlustá nebo je špatně pomačkaná, budou viditelné stopy štětce. V tomto případě, s brusným papírem jemně vyčistit sušené barvy, pak znovu barva. Jen nezapomeňte, že všechno stejné, po sušení barva je velmi obtížné opláchnout, a brusný papír je zpracován špatně.

  PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Video radu: Jak malovat strop.