Jak správně řezat linoleum

Různé typy výkresů linolea vám umožní vyzvednout ho do jakéhokoliv interiéru. Linoleum je praktický a jednoduchý materiál, který nevyžaduje vysokou kvalifikační práci. Správné řezání před pokládkou linolea - jedna z důležitých podmínek pro estetický typ podlah.

Pro řádné řezání linolea budete potřebovat:
- zubovou stěrku;
- ostřené nože;
- dlouhé pravítko (2-3 m);
- roh (1 m);
je krátký pravítko.

1 Připravte linoleum pro řezání. Držte role po dobu nejméně 2 týdnů v teple pro stabilizaci velikosti. Rozbalte, rolovací a řezané linoleum s plátnem požadované délky, s ohledem na tlak na řezání a smrštění. Čím déle je plátno, tím více příspěvků je povoleno. Pokud je délka plátna větší než 10 m, ponechte sklad 50-60 mm, s délkou do 10 m - 30-40 mm. Pro malou místnost do 6 m na délku ponechte okraj ne více než 20 mm. Pro úplné narovnání vytvořte plátky naskládané po dobu až 4-5 dnů.

2 Rozbalte připravené linoleum na podlahu a nakreslete obrysy stěn. Pevně ​​zatlačte k podlaze linoleum. Proveďte ostrý řez nohou a malý řez. Pokračujte v zatlačení plátna na obou stranách štěrbiny, odřízněte čáru po obvodu. Když se dostanete na roh, udělejte v linoleu řez ve tvaru písmene V. Pokud má místnost složitý obrys podlahy (potrubí, sloupy, bajonet atd.), Připravte vzory vyčnívajících částí. Nejdříve si udělejte značku na tenkém papíru nebo novinách a pakpřeneste ji na karton. Rozložit linoleum na složité plochy s malými pruhy a přesně na vzoru.

3 Řez linoleum barevným vzorem. Prodlužte předběžný materiál se vzorem nahoru. Linoleum položte rovnoběžně se stěnou, zatlačte ho dlouhým pravítkem a odřízněte. Tam, kde končí jedno plátno, je třeba uvést následující. Opatrně vyberte výkres sousedních kusů a umístěte je na místo překrytí spoje. Označte budoucí steh. Aby se zajistilo, že se linoleum při řezání nepohybuje, položte na něj těžký předmět. Pomalu odstřihněte dvě vrstvy podél čáry a sbírejte obložení. V místnostech s velkou plochou je nutné vytvořit kotvu několika pláten a vyzvednout kresby na hřebeni linolea. V tomto případě rozřízněte spojovací ráfky pravítkem a nožem a nezapomeňte na přesné vyrovnání obrazu.