Jak správně vybrat nástěnné lampy

Zdroje světla hrají důležitou roli ve výzdobě místnosti. Nesprávně vybraná lampa tak může narušit integritu stylu, ve kterém je místnost vytvořena. Aby byla volba provedena správně, je nutné se řídit některými jednoduchými doporučeními na místě, abyste sami opravili byt.

Nástěnné lampy

\ t

Pro začátek je důležité správně uspořádat zdroje světla. Nevhodné osvětlení může zničit celý "obraz". A se správným rozložením světelných zařízení, i jednoduchý pokoj v Chruščově může najít velkolepost velkolepého paláce.

Osvětlení je také velmi důležité pro lidskou duchovní harmonii. Měkké světlo pochodně a zajímavá kniha v rukou je mnohem příjemnější než odpočinek pod „paprsky“ konvenčního lustru.

Pro vytvoření správného osvětlení musí být v místnosti několik světel, které pokrývají prostor z různých směrů. Osvětlení interiéru každé místnosti by mělo být vybráno ze tří typů světla: měkké, pracovní světlo určitých prvků.

Měkké světlo je hlavní osvětlení místnosti. Nejlepší pro tento účel je rozptýlené světlo, které nedává oslepující lesk a opticky zvětšuje prostor. Podlahové a stolní lampy jsou pro tuto roli vhodné.

Pracovní světlo musí odpovídat svému účelu, nesmí být zasaženo a vytvořit stín. Velmi pohodlné použití svítidel, které mají design, který umožňuje, aby byly výškově nastavitelné - je lepší si vybrat.

Správné osvětlení v kanceláři nenípouze zdůrazňuje styl místnosti, ale také zvyšuje efektivitu osoby. Pokud je osvětlení špatné a kancelář má tmavé rohy, pak je účinnost snížena o 30%. V případě ostrého kontrastu mezi pracovním a horním světlem jsou oči vystaveny rychlé únavě.

Třetím typem je osvětlení jednotlivých částí interiéru (akvária, malby) zaměřené na jejich výběr. Toto osvětlení lze použít v místnostech s malovanými nebo leštěnými stěnami. Všechny světelné zdroje by měly vyzařovat rozdílný jas ve světle a být na různých úrovních.

Pro osvětlení prostoru vedle zrcadla je nejlepší použít rozptýlené světlo: použijte odstíny bílého plastu nebo matného skla.

Chcete-li správně vybrat nástěnné lampy, nezapomeňte:

• Pro klasický styl pruhovaného interiéru jsou lustry a stojací lampy vyrobeny z bronzu, onyxu, křišťálu, mramoru, dřeva nebo pozlaceného kovu.

• Secesní styl bude dobře kombinován s výraznými geometrickými přípravky neobvyklého tvaru, barvy nebo objemu.

• Pro vytvoření interiéru v lidovém stylu najdete proutěné lampy a barevné stropy, lampy zdobené národními ornamenty, dřevěné a kované detaily.

• Pro pokoje ve stylu země charakterizované jednoduchými kovy: keramika, dřevo, réva, kámen. V tomto stylu nesmí být přítomny světlé barvy a ornament.

• minimalismus - nedostatek dekoru, přirozená barva gama, jednoduché geometrické tvary, čistota,přísnost a správnost linek.

• Pro místnost ve stylu techno je lepší zvolit rastrové lampy a modulární osvětlovací systémy. Tento styl je vytvořen podtržením konstrukčních prvků a použitím chromového kovu.

Pokud je místnost velká a prostorná, pak si můžete koupit křišťálový lustr, který situaci učiní "bohatší". V tomto případě je však nutné dbát na to, aby ostatní obsah místnosti odpovídal také dojmu luxusu a bohatství. V opačném případě bude elegantní lustr jednoduše zakrýt všechny ostatní detaily interiéru a situaci tak bude chudá a nesmyslná.