Jak správně vytápět rám domu

Rád bych hledal zajímavá řešení a různé originální (a ne příliš originální) návrhy na téma izolace. V první řadě samozřejmě domy. Výsledky těchto studií jsou někdy velmi zajímavé. Dnes to bude o izolaci rámu domu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Ohřívání rámu domu vlastníma rukama?
 3. Pokud máme malý rámový dům?
 4. Video: Oteplování rodinného domu vlastními silami?
 5. Nástroje?
 6. Základní nástroj
 7. Pomocný nástroj
 8. Stěny kostry?
 9. Příprava k oteplování
 10. Proces oteplování krok za krokem?
 11. Hydroizolace stěn
 12. Video Oteplování rámu domu sami?
 13. Izolace stěn?
 14. Stěny parotěsné zábrany?
 15. Stella (video)?
 16. Video: izolace stropu v rámu domu
 17. Podlahy?
 18. Video: izolace podlahy v rámu domu?

Obsah

 • Izolace rámu domu vlastníma rukama
 • Máme-li malý rámový dům
 • Video: Izolace rámu domu vlastními silami
 • Nástroje
 • Stěny rámu
 • Proces ohřevu krok za krokem
 • Video Samotné ohřívání rámu domu
 • Izolace stěn
 • \ t
 • Stěny parozábrany
 • \ t
 • Stella (video)
 • Podlahy
 • Video: podlahové vytápění v rámu domu

Zahřívání domu s rámy vlastníma rukama?

Správná izolace rámového domu zcela závisí na tom, jak pohodlně bude pro zimní bydlení

.

Pokud máme malý rámový dům?

Zajímavá diskuse se rozvíjí kolem problematiky izolace rámového domu - jak to udělat kompetentně a efektivně? Nuance hodně. Zvažte ty hlavní.

Stepan N .:

Postarala jsem se o vybudování malého kostrového domu. Je určena nejen pro bydlení, ale spíše jako dílna, ale je nutné, aby byla teplá. Rozloha areálu je cca 20m2. m, výška stropu je asi 3 m, plocha oken je asi 4 m2. m, kovové dveře (porcelán); bez tamburína Izolace byla provedena pomocí 100 mm pěnových desek. Na vnější straně sádrokartonové stěny. Podlaha a strop (což je také střecha) - jednoduše se položí mezi rám a pec na sporák.
Teď dělám dokončování uvnitř sádrokartonových desek, ale zatím prošla jen kostra.
Teď se ohřívám elektřinou. Maximální výkon ohřívače je asi 2 Watty. Když teplota na desce dosáhne -20, místnost chytí až 18-20 stupňů, a-5-7 stupňů. C - velmi pohodlné: 20-25 stupňů. To je na úrovni lidského růstu, je jasné, že výše uvedené je mnohem teplejší). Zdálo by se, že všechno v pořádku, ale stalo se zajímavým pro sebe - je taková úroveň izolace normální nebo ne dostačující?
Vznikla otázka, protože jsem zjistil, že tato pěna exponenciálně postrádá vzduch. Zajímalo mě to. Byl proveden experiment - nalití vody na list. A byl překvapen, že pod ním vyšel velmi nápadný déšť. Je jasné, že výměna plynu nebude zbytečná. Ale všechno je v pořádku.
Ukázalo se, že teplý vzduch pochází z místnosti přes strop a v polovině (a také část omítnutých stěn) se zase nasává studený vzduch.

Lze považovat podobné výsledky z hlediska vytápění za přijatelné? Nebo není příliš pozdě, něco, co má být zpracováno, před dokončením sadrokartonu? Možná stojí za to snížit výměnu plynu podlahou a stropem? Přesto elektrikář není marný ...

Alex F.

Pro oblasti Sibiře, kde je častý mráz možný - mínus 25-30 stupňů. C, výsledek oteplování by mohl být o něco lepší. Bude účinnější, pokud použijete desky stejné pěny, ale o tloušťce 150 mm. A pokud zevnitř dát 50 mm miniva a fólie, a po sádrokartonové desky na vrcholu tvorby fibrolitu, pak žádné hrozné žádné mrazy - i když -5, i když -40 stupňů. C. Je v prvním patře. A na druhé a obecně je to horké. Na mě v domě 13х13 je 5 konvektorů pro 2 kW.

Debrow Art.

Pokud se topení o výkonu 2 kW nezahřívá na teplotu -20 ° C. Z místnosti o 20 metrech to znamená nedostatečnou izolaci. Optimální tloušťka stěny pro takové mrazy by byla 17-20 cm; 25 sm. To platí pro ohřívače s koeficientem prostupu tepla 0,035-0,045.

Zde jsou některé úvahy - úvahy. A jdeme hluboko do praktických otázek izolace rámové konstrukce.

Pokud si nepřejete číst, můžete si prohlédnout užitečné video:

Videa: Samotné ohřívání domu s rámy?

Nástroje?

A řeknu pár slov o nástrojích, které budou zapotřebí, když zahřejete své zarámované stěny a další části domu.

To bude trvat jak základní a další nástroje:

Základní nástroj

 • kladivo;
 • dřevorubec s velkými zuby;
 • nick;
 • elektrická skládačka se sadou pil pro podélné a příčné řezání (s velkými a malými zuby);
 • sešívačka se sponkami;
 • pro řezání materiálů pod vodní párou - tepelná izolace;
 • sekáč;
 • Dvojice ruletových her (3 ma 10 m).

Bude také rozumné mít dřevoobráběcí stroj pro podélné řezání desky. Pokud tomu tak není, je možné k tomuto účelu přizpůsobit elektrický vysokozdvižný vozík. Na dřevoobráběcím stroji je samozřejmě mnohem snazší a rychlejší zpracovat desku v podélném řezu na délku více než 1 metr.

Pomocný nástroj

 • montážní pěna pro trhliny a spoje rámu a opláštění;
 • hřebíky dlouhé 60 mm pro upevnění prkenné desky a 25 mm pro upevnění lepenkových desek;
 • šrouby (délka 40 mm) - pro upevnění dřevotřískových desek.

Pro řezání požadované velikosti dřevotřískových desek a dřevovláknitých desek jsou potřebné pily s malými zuby pro upínací pilu, takže řezání není široce rozšířené a na hranách pilového kotouče nejsou vytvořeny třísky, pro řezání desek o velikosti jsou obvykle zapotřebí velké pilové listy.

Stěny kostry?

Příprava k oteplování

\ t

Před zahájením izolace je nutné provést sérii přípravných prací

.

Než začnete ohřívat zdi, musíte udělat nějaké přípravné práce. I když vám to zpočátku není tak důležité,Dejte svou předběžnou pozornost vaší přípravě.

Odstraňte případné nečistoty uvnitř rámu;
V případě staré konstrukce zkontrolujte rám, odstraňte nalepovací hřebíky a jiné nerovnosti ve vnějším plášti rámu. Hřebíky mohou být odstraněny výklenkem nebo kladivem;
Montáž pěny pro vyplnění všech mezer a trhlin v regálech rámu a domu. (Jak je znázorněno na fotografii).

Jatečně upravená těla by měla být kontrolována na vlhkých místech. Je-li nějaká, je nutné odstranit vlhkost (to lze pohodlně provést např. Stavební vysoušeč vlasů). Dřevo by mělo být dobře vysušeno. Po tom, najít vady opláštění a položit místa, kde vlhkost pochází.

Práce na izolaci se zpravidla snižují na izolačním jazýčku v dutině tvořené regály rámu. Materiály pro tepelnou izolaci lze použít různě. Existuje několik možností pro řešení problému. Nejčastěji používanými materiály jsou:

 • výrobky z minerální vlny (s hustotou přibližně 30-50 kg /m3);
 • skleněná vata (hustota 15-20 kg /m3);
 • hustota pěnového polystyrenu (pěna) 25 kg /m3. m;
 • extrudovaná polystyrenová pěna (25-35 kg /m3).
 • Samozřejmě, že přijatelné a mnoho dalších možností, můžete nakonec řídit i s pilinami. Ale to je kvůli některým nuancím a trochu méně efektivní. Tak se nejčastěji zastaví na výše uvedeném.

  Aproximační schéma izolace rámového domu

  Proces oteplování krok za krokem?

  Hydroizolace stěn

  \ t

  Hydroizolační vrstva je často vyrobena z parchaminu, nevytváří velmi dobře akumulovanou páru z tepelně izolačního materiálu. Výstup páry, kondenzátu z tepelně izolační vrstvy rámových stěn je důležitý, protože vlhká minerální minerální vlna zvyšuje její tepelnou vodivost, to znamená, že dům bude chladnější a bude se muset ponořit více.

  Pergamen musí být řezán na požadované proužky. Jsou připevněny sešívačkou na stavby, jednoduše orámované konzolami na obložení samotného rámu a na rámové regály.

  Je důležité, aby opláštění rámu z vnějšku zůstalo bez jakýchkoli parotěsných a hydroizolačních vrstev. Je třeba si uvědomit, že vlhkost vyzařovaná dřevem prochází přes parchin do atmosféry. Pokud připravíme rámovou konstrukci vlečky, je třeba ponechat určitý prostor mezi vnějším obložením rámu a panelem fasády (ne méně než 3 cm). Tato mezera je nezbytná pro větrání prostoru mezi stěnami a fasádním krytem, ​​který musí zajistit, že dřevo je řádně suché.

  Proužky parchiny jsou na sobě upevněny slušnou maticí (asi 10 cm). Pak je větší záruka, že se vlhkost nebo kondenzace nedostanou do minuvatu.

  Video Oteplování rámu domu sami?

  Izolace stěn?

  Udělejme to na příkladu minerální vlny. Pokud se zastavíte na izolaci z minerální vlny, skladujte správné množství rohoží. Jsou položeny mezi rámovými stojany na hydroizolační vrstvě. Oříznout velikost matky může být naostřený naostřený nůž.

  Tip: Změřte vzdálenost mezi rámovými regály, přidejte 5-7 cm na stranu a ořízněte ohřívač s tímto přídavkem. Taková neplánovaná operace umožní instalaci tepelně izolačních rohoží v blízkosti regálů.

  Minerální vlna je snadno řezatelná ostře naostřeným nožem

  Sekce se vymění, rozřežou na pásy o tloušťce asi 3 cm, spoje mezi matnými materiály lze uzavřít tepelnou izolací a mezi izolací a regály rámu. Ale první věc, poté, co jste dali topení úplně do všech stěn rámu, utěsněte spoje minerálními vlákny motouzy.

  Je to snadné, stačí se přizpůsobit - s nožovým páskem, jednosměrným zdvihem, položte rohož a stojan dohromady, pak pás napůl napněte a druhou stranu do kloubu při současném utěsnění turniketu ve středu. Ukazuje se dobře zahřátá hůlka. Pokud tak učiníte, můžete vyloučit hit studené ve stěnách rámu stěn domu. Toto zapečetěné těsnění může být také uzavřeno nad pásem s plnou zárukou pro úplné přepnutí.

  Stěny parotěsné zábrany?

  Parotěsná zábrana se často provádí za použití pěnové pěny

  .

  Efektivní parotěsná zábrana s fólií na jedné straně ohřívače. Nazývá se pěna. Tloušťka materiálu 3 mm.

  Fenofol je upevněn sešívačkou. Materiál je vypalován na rámové regály s horizontálním uspořádáním pásů. Je pohodlnější a ekonomičtější - pěna je méně spotřebovaná. Pásy jsou také umístěny sklapkou - cca 5-6 m. Když je celý ohřívač uzavřen pěnou, začněte kryt stěny zevnitř s řezanou deskou o tloušťce 25 mm.

  Důležité:

  Fóliová pěna by měla být upevněna vnějším fólií, aby odrážela tepelné záření v místnosti. Tím se výrazně sníží vzdělání ve stěnách kondenzátu, a navíc bude dále snižovat tepelnou vodivost stěn rámu domu, které máme na ruce.

  Stella (video)?

  Video: izolace stropu v rámu domu

  Tímto způsobem lze realizovat izolaci stropu. Ze strany podkroví na stropě mezi trámy na nehty pěna. Pěnová vrstva - ke stropnímu štítu. Připevněte držáky pomocí sešívačky k nosníkům a ke stropnímu štítu samotnému. Pak nasaďte na hřídel a vyměňte spoje stejně jako při zahřívání stěn. Zakryjte ohřívač pergamenem a na nosnících nasaďte ochranný štít z řady nerovných prken o tloušťce 25 milimetrů.

  Než začnete ohřívat strop, vytvořte otvor pro větrání místnosti. Pak uděláte stejnou ventilaci, ale vše, co je pro ni třeba, je předem naplánováno. Ventilační potrubí s průměrem PVC 100 mm lze provést v půdním prostoru, kdy prochází celý strop kapotou.

  Podlaha?

  Podlahu lze pokrýt deskami z dřevotřískové desky. Před tím je možné na podlahu vytvořit podklad ze zbytků stejné pěny. Položte ji fólií. V tomto případě vlhkost z podkladu nepošpiní dřevotřískovou desku a dokončovací dekorativní podlahu a navíc tato pěnová podšívka sníží tepelné ztráty. Deska je připevněna k podlazešrouby Předvrtané otvory v dřevotřískové desce pod těmito šrouby, s průměrem otvorů, by měly být jeden a půl násobek průměru použitých šroubů.

  Video: podlahové vytápění v rámu domu?

  Po veškeré práci, kterou jste vykonali, budete mít vnitřní výzdobu. Vše záleží na vaší představivosti a požadavcích.

  U všech otázek se můžete obrátit na komentáře.