Jak sušit sádrokarton?

V designu interiérů existuje mnoho zajímavých a originálních řešení. Zaoblené rohy, přepážky složitého tvaru, stěny s křivkami a neobvyklými úhly a další složité prvky, které lze použít při návrhu místnosti - na první pohled se zdá, že to vše je velmi obtížné a drahé.

Ale ve skutečnosti, různé složité formy, zpravidla jsou namontovány na sádrokartonu - velmi populární v dnešní době, snadno ovladatelný a levný materiál.

Za normálních okolností se používají speciální obloukové desky ze sádrokartonových desek (GKLA) k tvorbě nestandardních forem, které jsou určeny k jejich ohýbání. Tyto plechy mají zvýšenou tažnost díky malé tloušťce - pouze6,5 mm . Ale vzhledem k tomu, že jsou poměrně tenké, GCLLA se obvykle montuje ve dvou vrstvách. Navíc, takovéto sádrokartonové desky jsou o něco dražší než obvykle.

Obsah
  1. Tři způsoby, jak ohnout sádrokarton
  2. 1. Metoda sušení
  3. 2. Mokrá metoda
  4. 3. Způsob ohýbání s řezy
  5. Jak ohnout sádrokartonové desky. Video

Tři způsoby ohýbání sádrokartonu

S vědomím některých triků je možné přidat potřebný tvar a list běžných sádrokartonových desek. Hlavní věc, která stojí za to připomenout, že ohýbání sádrokartonové desky není nutné na šířku, ale na délku, aby nedošlo k rozbití během práce. Existuje několik způsobů, jak můžete sádrokarton ohnout.

1. Metoda sušení

\ t

Suchý způsob ohýbání se používá v případech, kdy je nutný list sádrokartonupřidejte trochu zakřivení. Čím silnější má ohýbat plech, tím je tenčí.

Ohýbání sádrokartonu suchým způsobem se provádí pomocí rámce nezbytné formy. Jakmile je rám namontován, je na něm připevněn jeden okraj listu a druhý je složen ve tvaru rámu, který zajišťuje šrouby. Pro takovou práci je pro jednu osobu poměrně obtížné, takže je lepší získat pomoc od partnera.

2. Mokrá metoda

Pokud potřebujete ohýbat sádrokartonové desky dostatečně silně, pak se nepoškodí, doporučuje se předběžně namočit list.

Na straně sádrokartonových desek, které, když se ohnou, budou uvnitř, projdou jehlovým válečkem nebo udělají hodně propíchnutí švem. Pak se pomocí role nebo kartáče navlhčí vodou a ponecháminut po dobu 5-10 . Během této doby musí voda přes zpracované otvory nasáknout horní vrstvu lepenky a sádrového média. Nicméně, to je nemožné dovolit drywall malty přes.

Ohněte list předem připravené šablony z překližky nebo podobného materiálu. Poloměr šablony by měl být na tloušťce desky sádrokartonu menší než je poloměr požadovaného ohybu.

Poté, co sádrokartonové desky prosakují vodou, opatrně je položte do šablony a bezpečně upevněte lepicí páskou, dokud neuschne. Po vysušení bude mít list podobu šablony a může být již namontován na rám pomocí šroubů.

3. Způsob ohýbání s řezy

Je to nezbytnéSádrokarton je ohyb, který nelze získat ani ohýbáním za mokra. Pak se uchylují k metodě založené na pokládání řezů na sádrokartonových deskách. Na té straně listu, která se při ohýbání ukáže být konvexní, proveďte sérii řezů nožem nebo pilovým listem. Řezy by měly být vzájemně rovnoběžné a vzdálenost mezi nimi se měníod 1 do 5 cm , v závislosti na poloměru ohybu (čím menší je poloměr, tím častěji jsou řezy). Řezy jsou dostatečně hluboké, ale někde1-3 mmnesahejte na spodní list lepenky.

U zvláště složitých konstrukcí, kdy je nutné použít způsob ohýbání sádrokartonové desky s řezy, se obvykle používá fréza. Jeho použití umožňuje řezat určitý tvar, takže list sádrokartonových desek může být ohnutý, což mu dává nejbizarnější kontury.

Po upevnění plechu k rámu musí být pila zasunuta. Pro tento účel naneste omítkový tmel. Nejenže pokrývá nerovnost konstrukce, ale dává jí ještě větší sílu.

Jak ohnout sádrokartonové desky. Video