Jak třít deku z dlaždice

Dlažba je jednou z nejdůležitějších fází pokládky obkladaček. Při provádění kvalitního a správného třídění jsou odstraněny všechny závady a v případě špatného výkonu může dojít ke zhoršení vzhledu stěn. Deska se odstraňuje ve 3 krocích: suché čištění, mokré čištění a čištění pomocí speciálních nástrojů.

1 Když jsou všechny švy vyplněny a potřebujete se zbavit přebytečné cementové malty, vezměte si struhadlo a udržujte je v pravém úhlu k dlaždici, jemně vyčistěte zbytky válcování a snažte se nedotýkat švů. Pokud jste ještě nějakým způsobem poškodili steh ze švu, přidejte ji znovu a jemně ji rozdělte se stejnou věcí.

2 Po dokončení suchého čištění začněte mokrý. K tomu vezměte kbelík s vodou a houbu se zaoblenými hranami. Nyní opatrně pomocí kruhových pohybů odstraňte zbývající cement a nečistoty z povrchu dlaždice vlhkou houbou. Dělejte vše opatrně, aby švy netvořily jamy a prohlubně. Spong podle potřeby se dobře opláchněte. Snažte se měnit vodu co nejvíce v kbelících. Po odstranění všech zbytků opaření nechte švy 20-30 minut vyschnout. Během této doby se veškerá vlhkost, která zůstane na povrchu dlaždice, odpaří a cement zůstane a zesvětlí.

3 Nyní, když velryba zcela vyschla, pokračujte s odstraněním světla, které prší na dlaždici pomocí kyselého čističe cementu, který lze zakoupit v specializovaném obchodě. V této fázi je důležité nepřehánět čistič, jinak můžete zkazit šev.

4 NádhernéAlternativou cementové malty je mazivo na bázi epoxidové pryskyřice a tužidla, protože se skládá z prvků, které poskytují pevnost a vysokou odolnost vůči chemickým kyselinám a čisticím prostředkům pro domácnost. Jeho hlavní přednosti: hladký povrch a snadná péče. Nevýhodou je však viskozita epoxidového povlaku, obtížnost při jeho použití a odstraňování z povrchu dlaždice po vytvrzení, takže je žádoucí provádět odírání v dílech. Chcete-li začít, zacházet s malou oblastí a zjistit, jak rychle ztuhne. Odstraňte jej nejpozději do 24 hodin speciálním čističem. V tom případě, pokud jste neměli čas na to, a čas byl mnohem delší, pak můžete odstranit stěrku z plechovky pouze mechanickými prostředky. Ale v tomto případě jsou zpravidla zkažené nervy, utraceny podlahové krytiny a další finanční prostředky.