Jak trouba pracuje na hotovém oleji

Obsah
 1. Pec při zpracování rukou
 2. Obsah
 3. Co je to „zpracování“?
 4. Zásada činnosti?
 5. Schéma pece při zpracování?
 6. Pros?
 7. Negativní?
 8. Otázka ceny?

Trouba na zpracování vlastními rukama

Vytěžený olej nebo „cvičení“, jak se často nazývá v každodenním životě, je ve skutečnosti odpad. Výrobky z odpadních olejů. Proto, myšlenka lidových řemeslníků, kteří vyvinuli úspěšný design pece, pracuje na tomto, zdálo se, že "házení" materiálu, byl okamžitě zvedl a rozvíjet, proměnil v užitečné detaily, a dnes takové zařízení je již poměrně efektivní zařízení pro vytápění prostor.

Obsah

 • Co je to „zpracování“
 • Zásada činnosti
 • Schéma pece pro úpravu
 • \ t
 • Pros
 • Nevýhody
 • Otázka ceny

Vyhořelá olejová kamna byla vyvinuta za účelem využití odpadních ropných produktů.

Nabízejí se i varianty s možnostmi vodního okruhu, což činí spotřebu této trouby ještě atraktivnější v očích spotřebitelů.

Z mého pohledu má smysl pochopit tento systém vytápění, pochopit jeho skutečné výhody a specifické nevýhody.

Jak již bylo v naší tradici, pro ty, kteří v daném okamžiku nejsou připraveni podrobněji se ponořit do pracovních postupů tohoto návrhu, ale rád bych odložil případ na pozdější dobu, kdy bude více času, navrhuji začít se seznámit s malýmtematická videa dává dobrou představu o stavbě: (Ale ještě později prozkoumat téma více prostřednictvím tohoto článku a další video!):

Co je to "práci"?

Pro mnohé z mechanismů, strojů, konstrukčních částí nebo samostatných jednotek za účelem zvýšení prostředků (delší životnost), různé druhy technických olejů. V provozu mechanismu postupně je postupná změna ve svých stanovené specifikace. Také olej se postupně ztrácí své původní vlastnosti, zejména při vysokých teplotách a tlacích, různých chemických látek, t. H. oxidačních procesů (tzv trvalý kontakt s kyslíkem ze vzduchu. Tento proces degradace může také zvýšit v důsledku katalytické kroky kontaktních materiálů. v důsledku toho ropy bude nevyhnutelně přijít o své staré peníze, které jdou do stavu „odpad“, nebo jak to je zde nazýván „testování“.
Když už mluvíme o testování, samozřejmě, znamenat státní olej . Hen který již nesplňuje požadavky na jeho funkčnost To může vést k významnému zhoršení stavu předmětu exploatace, nebo dokonce možné úplné ztrátě výdělečné schopnosti Problém využití práce v komunitě je důležité -, že je považován za toxický a jeho pádu do habitat nežádoucí. spalovat odpadní olej jako palivo, protože přišel s pecí pro testování je asi to nejhorší volba ve srovnání s výkonem kanalizačnínebo jiných společných místech.
Ačkoli je třeba se zabývat otázkami životního prostředí ještě více.

Zásada činnosti?

Mnozí se zajímají, jak tato trouba funguje. Abych dlouho nepřemýšlel o zásadách fungování pece pro práci, doporučuji se podívat na malé video na toto téma a pak se můžete vrátit ke zbytku problémů a problémů.

Pokud se tedy podíváte na video, více či méně chápete, jak to funguje obecně. Je zřejmé, že se zabývají výrobou jakéhokoli typu pece - je to nesmírně obtížné a odpovědnější. V tomto případě není sporák na zpracování výjimkou. Takže, jak jste viděli, tato jednotka je vyrobena z dvojice různých kapacit, které následně spojují speciální potrubí mezi sebou. Trubka není jednoduchá - má vyvrtané množství otvorů. Pokud jde o dno trouby, je to zároveň palivová nádrž a ohniště. Když je pec uhasena pro správné spalování, může se ohřát až na velmi vysoké teploty, až do 700-800 stupňů.

Správné provedení pece zahrnuje prodloužené spalování. Objem na dně pece je asi 8-15 litrů. V tomto případě bude kamna trvat dlouho (až 12-20 hodin). Ve spodní kapacitě je speciální otvor, který je vyžadován jako plnicí hrdlo. S tímto otvorem se navíc nastavuje intenzita spalování.

Schéma pece na zpracování?

Dvě hlavní svařované hlavní části pece pracující na výfukovém oleji

\ t

Schéma pece pro zpracování, jasně ukazuje její zařízení

.

Výkresy a výkresy pro výrobu pece na vyhořelém oleji vlastníma rukama

Schéma pece na odpadním oleji a její praktický sběr vlastními rukama si můžete prohlédnout na videu:

V zájmu objektivity přístupu k tomuto návrhu je nezbytné upřímně se podívat na jeho výhody a nevýhody.

Pros?

Hlavní výhodou tohoto zařízení je nákladová efektivita. A jednoduchost designu. To je v pořádku. Některé údaje také uvádějí, že se správným pecním zařízením při spalování oleje nejsou žádné emise kouře a žádné saze. S tím musíte ještě pochopit. Pokud jde o "správné" zařízení, pak ne každý je připraven počítat, ale mělo by to být.

Tato pec proto není složitým řešením. A nedostatek komplikovaných částí v něm (jako jsou kapky, trysky atd.) Umožňuje jeho provoz i při silných mrazech. Je hezké, že téměř nic nerozbije, prostě nic, co by selhalo.
Tento druh pece je někdy spojen a vytápěn - je to možné. Na troubě nastavte nádrž, která v horní části uzavírá systém, "návrat" se opět vrací do nádrže. Systém je jednoduchý a nenáročný. To vám umožní správně regulovat topení. Kromě toho šetří plyn a elektřinu.

Pec je prostě vypálena. To je z videa jasné. Pokud si to vyzkoušíte, pak můžete papír prorazit otvorem pro nalévání oleje nebo přívodem vzduchu, nalijte asi 1 litr oleje a zapálte ho. V příštích 5-10 minutách se máslo začne vařit a seberealizovat. Z času na čas bude nutné nalijte 5-7 litrů oleje.
Zajišťuje přitažlivost pece.Snadno se demontuje a přenáší. No, vařte to i na povrchu, není zbytečné.

Nevýhody?

Mezi zřejmé nevýhody patří potřeba povinné instalace komína. Mělo by být dlouhé - ne méně než 4 m. V komíně by neměly být žádné vodorovné úseky.

Kromě toho trouba na odpadním oleji vyžaduje pečlivé čištění komína a samotnou kapacitu oleje z nahromaděného odpadu - ne méně než jednou týdně. Obecně platí, že čím častěji - tím lépe.

To vše lze vyřešit. Někdy si vyměnit komín, ze kterého můžete snadno setřít saze.

Vytápění místností s odpadním olejem je spojeno s takovými obtížemi, že je třeba někde olej odebrat (to se zastaví o něco níže), stejně jako skladování, protože je nutné ho skladovat v teple. Na ulici nedáváte nádobu s olejem - je to jen zmrazení. Proto je nezbytné mít další vyhřívaný zásobník nebo nádrž, která má být pohřbena do hloubky zamrznutí do země.

Někdy se ptají na požární bezpečnost. Tato pec není v zásadě nebezpečnější než běžný plynový sporák pro domácnost. Faktem je, že práce sama o sobě se nezabývá, spaluje páry a oheň - uvnitř je povrch vytažen.

Otázka ceny?

Dotkněte se této chvíle, že bylo v bance jasné všem, kdo nejsou v předmětu. Mnozí nyní provozují mýtus o levné práci - jiní bezohlední prodejci těchto zařízení tvrdí, že toto je, jak říkají, téměř volně stojící palivo. To neodpovídá realitě.
Pokud jde o notoricky známénení to paradoxní, na jedné straně ho soukromí obchodníci často nalijí na špatné místo a na druhou stranu, když je ropa drahá a mnoho společností zvládlo technologie rozkladu rafinace, výroby z ní benzínu a motorové nafty, jeho jednoduchého Jednoduše nakupujte ze stejných autoservisů. Dnešní autoservisy jsou navíc povinny uzavírat dohody se společnostmi zabývajícími se využíváním.

Kromě toho není ropa z čerpacích stanic zcela vhodná pro kotle. Faktem je, že obsahuje mnoho různých nečistot a odpadků. Je heterogenní. Obsahuje vodu, alkohol a ethylenglykol. Tím se rychle ucpají všechny filtry a trysky hořáku. Pro kotel musí být vyčištěný, očištěný a filtrovaný. Udělej to doma? - Problematické.

Jeden litr rafinovaného oblékání v Moskvě s náklady na dopravu ne tak levně, jak bychom chtěli. Ukazuje se, že pokud si koupíte trénink, ukazuje se, že je mnohem výhodnější než stejné naftové palivo.