Jak udělat bazén v lázni: definujeme a zařídíme

Dnes si představte parní lázeň bez bazénu s chladnou vodou, která po horkém vzduchu povzbuzuje, osvěžuje a dodává silný náboj pozitivní energie, je téměř nemožné. Samozřejmě, že z finančního hlediska, to není levné, ale vždy je přijatelnější možnost dosáhnout požadovaného, ​​například, uspořádat bazén v sauně na vlastní pěst.

Obsah
 1. Obsah
 2. Bazény v lázni: odrůdy?
 3. Stacionární nádoby pro chlazení?
 4. Mobilní prefabrikované mísy?
 5. Lázeňské bazény - masáž a relaxace?
 6. Bazén s vlastními rukama pro koupel?
 7. Kde začít? ?
 8. Co je to lázeňský projekt? ?
 9. Výstavba bazénu ve vaně?

Obsah

 • Bazény v lázních: odrůdy
  • Stacionární nádoby na chlazení
  • \ t
  • Mobilní předmontované mísy
  • \ t
  • Lázeňské bazény - Masáže a relaxace
 • Plavecký bazén s vlastní rukou pro koupel
  • Kde začít?
  • Co je projekt koupání?
  • Výstavba bazénu ve vaně

  Bazény v lázni: odrůdy?

  Prvním krokem k zamýšlenému cíli bude vymezení typu fondu. Bazénové bazény se dodávají ve třech typech.

  Stacionární nádoby pro chlazení?

  Stacionární bazén - nejsložitější varianta, ale také nejestetičtější

  Tento typ je uznáván jako nejspolehlivější a trvanlivý. V roli nadace je železobetonová mísa, namontovaná na základech dříve vykopané studny. Stacionární bazény mohou být libovolnéhloubku a velikost.

  Mobilní prefabrikované mísy?

  Montovaný bazén pro lázně

  Tento typ bazénů pro lázně se také nazývá dočasný: mobilita umožňuje kdykoliv rozebrat hromadu a pohybovat se tam, kam chcete.

  Základna je obvykle vyrobena z PVC, takže síla takových plastových bazénů pro stacionární stacionární je v mírně horší, ale lehkost, rychlost instalace a nízké náklady - výhody, které vedly k neuvěřitelné popularitě prefabrikovaných modelů.

  Lázeňské bazény - masáž a relaxace?

  Mini bazén pro koupel

  Zvláštností hydromasážních bazénů je kompaktní velikost, protože nejsou určeny pro plavání, ale pro relaxaci, obnovu tónu a relaxaci. Takové mini bazény pro vany jsou již připravené, a proto nevyžadují speciální instalaci a instalaci.

  Je to zábava!
  Mnoho lázeňských bazénů je omylem označováno jako vířivka, ačkoli toto slovo má dva významy. První je jméno osoby, která vynalezla hydromasáž, a druhá - jméno nejoblíbenější společnosti, která vyrábí takovéto nádrže.

  Bazén s vlastními rukama pro koupel?

  Postavení bazénu v parní lázni není snadný úkol, který vyžaduje zohlednění mnoha nuancí.

  Kde začít? ?

  Než začnete stavět bazén, musíte odpovědět na spoustu otázek: kde se bude nacházet (na ulici nebo v parní lázni), kteří v něm budou plavat (dospělí, děti nebo starší lidé). To vám pomůže najít nejlepší možnosti.

  Přemýšlejte o tvaru a rozměrech budoucího fondu

  Přemýšlejte o velikosti a tvaru misky budoucí nádrže, protože tyto vlastnosti přímo ovlivňují náklady na výstavbu. Čím složitější je konfigurace a čím větší velikost, tím vyšší jsou náklady.

  Expert Tip!
  Všimněte si, že ačkoli obdélníková miska může být přestavěna, náklady na materiál jsou nižší, zaoblené formy jsou atraktivnější a dokonale odpovídají designu a okolní krajině.

  Co je projekt koupání? ?

  Mimo jiné budete potřebovat technickou dokumentaci, která se nachází na mnoha stavbách. Pokud se vám stávající projekty nelíbí, můžete si objednat kompletní sadu výkresů se všemi vysvětleními a schématy hydraulické instalace online. Výkresy značně zjednoduší montážní část díla.

  To je důležité!
  Při objednávání projektu on-line, nebuďte líní hodit přibližný plán zařízení - to bude mnohem jednodušší pro profesionály pracovat.

  Kompetentně vypracovaný projekt umožní:

  • vypočítat nádržku pro statické a dynamické zatížení, což je velmi důležité při plánování dřevěné lázně s bazénem;
  • zjistit vliv zatížení na konstrukční složky lázně a na půdu;
  • zařídit a vyzvednout zařízení a technické komunikace;
  • pro řádné namontování vkládacích prvků;
  • zajistit výstavbu sauny s bazénem s elektřinou;
  • zohledňují všechny nezbytné podmínky pro bezpečný a pohodlný provoz budovy;
  • spočítat množství materiálů astanovit náklady na stavební proces.

  Tip expert!

  Správný návrh lázeňského domu s bazénem zahrnuje soubor výkresů s výpočty a vysvětlivkami.

  Musí uvádět instalovaná zařízení, činidla, metody čištění vody a další drobnosti týkající se konstrukce a provozu.

  Projektování je obecně nejzodpovědnější etapa, která se skládá z několika bodů:
  1. Architektonická vazba, která zahrnuje vybavení bazénu vybranými doplňky - skluzavkami, odrazovým můstkem, vodopádem atd.
  2. Navrhování prvků mísy (oddělené).
  3. Statistický výpočet nosných konstrukcí.

  Jeden ze zajímavých projektů bazénu s bazénem ukáže video.

  Výstavba bazénu ve vaně?

  Takže když jsou všechny organizační záležitosti vyřešeny a po ruce jsou vše, co potřebujete, můžete přistoupit k výrobě monolitického šálku betonu.

  Je to důležité!
  Koeficient absorpce vody betonu by měl být poměrně vysoký. Nejvhodnější variantou je beton W-8.

  Teď pod bazénem ve vaně musíte vykopat jámu se základem a výztuží, která bude sloužit jako dno a stěny. Miska je naplněna betonem.

  Expert Tip!
  Nádoba by měla být naplněna jedním způsobem. To je mimořádně důležité, protože vícestupňové plnění několikrát sníží spolehlivost bazénu. Nečekejte na zabrání betonu, musíte "kopat" vibračním kladivem všechny bubliny vzduchu.

  Dále je třeba zarovnat povrch misky a nechat ji po dobu jednoho měsíce.Zabraňte praskání. Aby se omítka dobře udržovala, doporučuje se pro opravu použít speciální roztoky s přídavkem latexu. Taková omítka se stane nejen elastickou, ale také získá další odpuzující vlastnosti.

  Další fází je hydroizolace. Nejrychlejší a nejlevnější variantou je podlaha z PVC fólie.
  Bazén pro koupel je téměř připraven, zbývá pouze poslední fáze stavby - obložení. Typy obkladových materiálů jsou obrovské, ale nejoblíbenější jsou:
  1. Dlaždice. U bazénů se vyrábí speciální porcelánová dlaždice, která absorbuje mnohem méně keramické vody.

  Tip expert!
  Při nákupu dlaždice věnujte pozornost koeficientu absorpce vody. Neměla by být vyšší než 3%. Keramické dlaždice pro čelí bazén - není vhodný, protože, vzhledem k pórovitosti, může se stát školkou plísní a bakterií.

  2. Mozaika. Nejlepší kategorií obkladových materiálů je mozaika ze skla, která se vyznačuje hustotou, odolností proti vodě a trvanlivostí. Výhodou mozaiky je, že malá velikost dlaždic vám umožní vytvořit neobvyklé kompozice, ztělesňující všechny návrhy designéra.

  Mozaika - nejlepší obkladový materiál

  3. PVC fólie. Jedná se o nejlevnější materiál pro obložení, který mimochodem má mnoho výhod. Film je snadno omyvatelný, odolný vůči přírodním a chemickým vlivům.

  To je vše. Teď už víte, jak vybudovat bazén ve vaně a vytvořit skvělé podmínky pro dobrý odpočinek a zdravé všechny členy vašehorodiny Zdraví, radost a skvělá nálada jsou zaručeny!