Jak udělat dřevěnou garáž?

Stavba dřevěné garáže je velmi odlišná od provedení všech ostatních typů garáží, takže výstavba tohoto typu garáže by měla být věnována zvláštní pozornost. Hlavním rozdílem jsou stěny dřevěné garáže.

Vzhledem k tomu, že dřevěné konstrukce jsou méně spolehlivé a velmi slabě tolerují vlhkost a pokles teploty, je třeba věnovat zvláštní pozornost hydroizolaci a izolaci stěn garáže.

Obsah
  1. Základ pro dřevěnou garáž
  2. Jak vyrobit dřevěnou rámovou garáž?
  3. Jak vyrobit dřevěnou garáž z válcovaného dřeva?
  4. Garážová střecha
  5. Garážová vrata
  6. Garážová ochrana

Suterén pro dřevěnou garáž

\ t Začněme s nadací. Pro takový druh garáží bude stačit položit sloupový nebo deskový základ, který bude mnohem účinnější než základový základ, který se používá pro těžší konstrukce a v tomto případě bude nevhodný.

Existuje několik možností pro konstrukci dřevěných garážových konstrukcí: rám - levné a ne komplikované a konstrukce válcovaného dřeva je dražší.

Jak vyrobit dřevěnou garáž?

Podívejme se podrobně na rámovou konstrukci. V závislosti na velikosti konstrukce garáže je zpravidla vyrobena z dřevěných trámů s průřezem 100x100 mm nebo větším. Před montáží dřevěných trámů je základ položen střešní krytinou. Poté je třeba rámcový rámec dále zpracovathydroizolační impregnace. Jako tepelná izolace je nejlepší použít minerální vlnu, která je na rozdíl od pěny odolná proti vznícení. Na vnější straně rámu je třeba položit do jedné vrstvy hydroizolační fólie, na vnitřní straně - parotěsnou fólii, která vytvoří bariéru proti vlhkosti v tepelné izolaci.

Dále je řezba upravena dřevem. Pro vnější a vnitřní pokovování se nejčastěji používají desky, překližky, OSB desky, obložení. Také pro vnitřní opláštění můžete použít jiné materiály, například sádrokartonové desky.

Jak vyrobit dřevěnou garáž z válcovaného dřeva?

Stavba garáže z válcovaného dřeva se skládá ze speciálních částí dřevěných polen. K odstranění trhlin mezi poleny během montáže je třeba položit kusy. Stěny válcového dřeva po instalaci nevyžadují tepelnou izolaci. Tento design vypadá pevně a krásně, nevyžaduje žádné další zpracování. Ačkoliv praxe ukazuje, že navzdory vnější kráse, takové konstrukce nedrží teplo dostatečně, polena se nakonec rozpadají, v nich se objevují praskliny a praskliny a kvalita dřeva padá, kvůli čemuž je nutné neustále sledovat jeho stav. a včas odstranit závady.

Garážová střecha

\ t

Střecha garáže může být vyrobena z různých střešních materiálů, ale obvykle je také vyrobena ze dřeva. Střechu lze vyrobit z jednopodlažních nebo dvojitých plášťů. Jako střešní krytina obvykle používám totéž jako pro dům, který nenaruší harmonii vývoje spiknutí. O výstavbě střechy pro garáž, stejně jako její další prvky, se můžete dočíst v sekci "Výstavba garáže od A do Z".

Garážová vrata

\ t

Ideální volbou pro garážová vrata mohou být sekční nebo válečková vrata a vhodné cenově dostupné dřevěné křídlové brány. Drahé kovové brány se nedoporučují, protože budou vypadat těžkopádně a bezvýznamně na pozadí relativně malé a lehké garážové konstrukce.

Garážová ochrana

\ t

Všechny dřevěné prvky garáže musí být ošetřeny retardéry hoření, protože strom je snadno zapálen a toto ošetření bude dobrou ochranou. Z vnějšku stěny je také třeba ošetřit speciální antiseptika na ochranu dřeva před škůdci, vystavení vlhkosti a slunečnímu záření. Garáž vám bude sloužit jen po dodržení všech stavebních předpisů a bude vám sloužit dlouho a efektivně.