Jak udělat koupelnové opravy

Jak provádět opravy koupelen

Mnoho majitelů se zdráhá opravit v koupelně, což podle jejich názoru znamená velké množství práce a zabere spoustu času. Oprava koupelny je samozřejmě komplikována přítomností velkého množství komunikací: elektroinstalace, kanalizace, topení. S množstvím a umístěním je nutné předem definovat, že nic neztratíte. Kromě toho nezapomeňte na design koupelny, která by měla zapadat do celkového interiéru domu nebo bytu a splňovat potřeby všech žijících. Pokud je však celý objem díla rozdělen do několika částí a každý z nich přistupuje klidně a bez paniky, pak se oprava koupelny provede bez zbytečných rozruchů a nepředvídatelných problémů.

Před opravou je nutné určit, co by mělo být v koupelně. Snad tam bude velká vana nebo kompaktní sprchový kout, nebo tam bude kombinovaná koupelna s toaletou a pravděpodobně bude vyžadovat toaletu. Je také nutné vzít v úvahu umístění pračky, sušičky ručníků, umyvadel, skříní a dalšího potřebného nábytku a instalatérských prací. Pro plánování použijte počítačový program AutoCAD, který může pracovat s reálnými velikostmi a vyzvednout správnou volbu pro sebe.

Obchody dnes nabízejí širokou škálu sanitární keramiky pro koupelny, které pracují z elektřiny, takže je důležité, aby nedošlo k omylu při výpočtu počtu zásuvek a postarejte se o alespoň jeden náhradní. Důležitétaké koupelnové osvětlení a zrcadlová svítidla samostatně.

Koupelna v Chruščově

Po naplánovaném akčním plánua všech objektech ve schváleném výkresumůžete začít ztělesňovat pojatý život a jít do první fáze opravy koupelny , která se nazývá projektu. V této fázi je nutné přesně určit s možností dodávky kanalizačních a vodovodních potrubí, jejich materiálovou výrobu, protože se jedná o polyethylen nebo plast. Všechny prvky komunikace mohou být ukryty ve výklenku mezi stěnou a sádrokartonem v koupelně. Pak se musíte rozhodnout pro materiál, který bude použit ve stropním krytu. Mohou to být panely z PVC, sádrokartonové desky, napínací stropy. Je možné zastavit výběr a tmel s následným nátěrem stropu. Snad nejvhodnější možností, zejména u vícepodlažních budov, je použití plastových panelů do koupelny, které jsou namontovány na rámu, zakrývají nerovnosti a povrchové chyby a v případě úniku stropu snadno přecházejí na nové. Dalším důležitým úkolem v tomto období bude výběr dveří, kování a umístění. Neměla by rušit a ovlivňovat zařízení a další předměty v místnosti.

Během druhé fáze opravy koupelnyse veškerý její obsah demontuje: instalatérské práce, dlaždice, trubky, dveře a dveřní schránka. V této době budou existovat pevné pytle, do kterých budou umístěny odpadky. Měli byste se také postarat o objednání služeb pro nějvývozu Pokud se stěny koupelny nebudou pokryty plastovými panely nebo sádrokartonové desky, pak by se v tomto období měly zabývat přípravou košile ve zdi, která bude skryté potrubí a elektrické vedení.

Ve ​​třetí etapě je možné pokračovat v instalaci komunikací . Instalace potrubí musí začínat místem jeho vstupu do bytu nebo domu, provádět po obvodu a na jeho cestě, aby vanu, umyvadlo, pračku a další zařízení uvedli do funkčního stavu. Kovově plastové trubky spojují speciální adaptéry a rohy na řezbářství, plastové - lepené, určené pro tyto účely, páječku. Při instalaci kanalizačního potrubí, aby se zabránilo ucpání a stojaté vodě, je třeba zajistit sklon 3-5 stupňů vzhledem k vypouštěcímu bodu. Vodní potrubí může být položeno pod úhlem, kolmo nebo dokonce v jedné rovině vzhledem k podlaze.

Vana v panelovém domě

Po dokončení instalace komunikací je nutné omítky potrubí omítnout do zdi tak, aby se na ně dalo snadno pokládat dlaždice.

Aby se předešlo problémům s instalací sprchové kabiny, protože paleta je umístěna příliš nízko, což ztěžuje připojení k odtokovému potrubí, mělo by být zvednuto zdivem. Nebude to žádný zvláštní problém, později bude toto místo dekriminalizováno pomocí keramických obkladů.

Dalším krokem je montáž kabelů, zásuvek a přepínačů. Kabel pro připojení by měl být ponechán s malým zásobníkem.

V této fázi, před položením dlaždice,je nutné nainstalovat dveřní box, dveře a jejich kování.

Důležitou a poměrně rozsáhlou prací je pokládka dlaždic na podlahu a stěny v koupelně. Vyžaduje koncentraci pozornosti, určité znalosti a dovednosti. Proto je lepší číst několik článků na toto téma, konzultovat s lidmi, kteří neznají jemnosti takové práce nebo pozvat dobrého odborníka.

Na stránkách můžete vidět:

  • Pokládání dlaždic v koupelně
  • Dlažba v koupelně
  • Vybavení koupelny dlažbou
  • Design dlaždic v koupelně

Takže je téměř vše připraveno. Je možné přistoupit k poslední fázi opravy v koupelně - instalovat veškerou sanitární keramiku, skříň se zrcadlem, upevnit police a přípravky.