Jak udělat křepelčí klece vlastníma rukama, podrobné pokyny s výkresy a doporučené velikosti

Vejce a křepelčí maso jsou ve vysoké poptávce kvůli své vynikající chuti a nízké hodnotě. Aby měl pták dostatečnou nosnost a jeho maso je měkké, je nutné pro tuto údržbu poskytnout vhodné podmínky. Jde především o buňku, kterou si můžete koupit v hotovém formuláři nebo si vytvořit vlastní ruce.

Obsah

 • Musí obsahovat křepelky v buňkách
 • Doporučení pro umístění buněk
 • Druhy klecí pro údržbu křepelek
 • Co lze udělat
 • Výkres s rozměry
 • Konstrukce křepelek vlastními rukama
 • Obsah
  1. 1 Musí obsahovat křepelky v buňkách
  2. 2 Doporučení pro umístění buněk
  3. 3 Druhy klecí pro údržbu křepelek
  4. Podle provedení
  5. Po jmenování
  6. 4 Co lze udělat
  7. 5 Výkres s rozměry
  8. Tabulka: velikost křepelek v závislosti na počtu zvířat
  9. 6 Konstrukce buněk pro křepelky vlastními rukama
  10. Klece pro oplocení pro 10-12 cílů
  11. Jednostupňová klec s 20 hlavami
  12. Technologie výstavby vícevrstvých konstrukcí
  13. Jak vyrobit koštět pro kuřata
  14. Výstavba zařízení pro krmení a krmení

  1 Musí obsahovat křepelky v buňkách

  Kormorán je malý pták bažantovitého druhu, který patří do řady parazitů. Ve volné přírodě je asi tucet druhů tohoto ptáka,ale vzhledem k kdysi vysoké poptávce po masu jsou některé z nich zcela zničeny.

  Pro domácí chov je nejoblíbenějším druhem obvyklé křepelky, které se chovají více než 100 let. Navzdory dlouhodobému vývoji zůstávají ptáci polořadoví a špatně zkrocení.

  V důsledku toho je zachování křepelek v buňkách, za zvláštních podmínek, nejúčinnějším způsobem, jak dosáhnout dobré plodnosti a vysoce kvalitního masa.

  Rám chelatační a bezrámové buňky se používají k chovu drobků doma

  Doporučujeme, abyste si přečetli

  • Jak si vyrobit keson na studnu vlastníma rukama
  • Jak udělat návštěvníka vlastníma rukama - instrukce krok za krokem s kresbami, fotografiemi a videem
  • Jak vyrobit klec pro králíky vlastníma rukama - typy návrhů, příprava pro práci a postupné stavební technologie

  Téměř nikdo se nezabývá obsahem křepelek ve volných otvorech - to není racionální, zejména co se týče nákladů na volný prostor. Místnost, kde můžete umístit desítky buněk na sto hlav, bude plně obsazena ptačí budkou, která bude obsahovat poměrně stejný počet zvířat.

  2 Doporučení pro umístění buněk

  Klietky pro křepelky, jakož i některé druhy zvířat se doporučuje umístit ve speciálně vybavené místnosti. Pokud se jedná o malý pozemek nebo venkovský dům, pak optimální volba bude odděleně kapitálbudovy Extrémně nežádoucí obsah ve starých halách nebo budovách připojených k domu.

  Křepelky by měly být umístěny pouze v teplém a dobře větraném prostoru

  Vybrané prostory musí splňovat tyto požadavky:

  • teplotní režim - dobrý topný prostor bez průvanu s teplotou vzduchu v rozsahu 18-23 ° C Musí být zajištěna ventilace paliva a výfuku. Průtok vzduchu v létě - 5 m3 /rok, v zimě - ne více než 1,5 m3 /rok;
  • vlhkost vzduchu - v hospodářských prostorách by měla být suchá s přirozenou vlhkostí vzduchu v rozmezí 60-75%. Extrémně nežádoucí využití budov, které jsou velmi blízko umělých nebo přírodních nádrží;
  • Vnitřní osvětlovací zařízení musí být vybaveno umělým osvětlením. Optimální, pokud se jedná o zařízení s možností automatického nastavení. Tok světla by měl být nepozorný. Není dovoleno používat velmi silné oslňující zařízení;
  • trvání denního světla - minimální doba trvání krátkého světelného dne není kratší než 14-15 hodin Optimální režim - den po dobu 18 hodin. Je povoleno používat přerušovaný den, kdy po probuzení dochází k dvouhodinové přestávce a obnovení cyklu, což je zvláště důležité pro regiony s dlouhými zimami;
  • celková úroveň hluku - křepelek určených k přepravě vajec, je nežádoucí, aby se v budovách, které se nacházejí v blízkosti vozovky, letiště, živého místa, atd., Bylo nejvhodnější, aby se drůbežárna nacházela nejméně 100 m od letiště;podobných místech.

  Křepelky na rozdíl od stejných kuřat špatně snášejí vnější podněty.V případě neadekvátních podmínek uchovávání může být možné částečné nebo úplné ukončení podniku.Kromě toho takové podněty, jako je jasné oslňující světlo a průvan, mohou způsobit ztrátu peří a v některých případech vedou k onemocněním.

  3 Typy klecí pro údržbu křepelek

  \ t

  Pokud provedeme podrobné srovnání, měly by být buňky křepelek rozděleny do dvou skupin. První z nich jsou buňky, které se od sebe liší pouze konstruktivními rysy. Druhou je buňka, která má specifický funkční účel.

  Podle vzoru

  V závislosti na provedení mohou být klece pro křepelky rozděleny do následujících typů:

  • jednopodlažní - lehké bezrámové konstrukce obdélníkového tvaru vyvýšené nad zemí o 60-70 cm. Přesná velikost buňky závisí na požadavcích a počtu hospodářských zvířat. Ve srovnání s jinými konstrukcemi jsou jednopodlažní buňky ideálně vhodné, pokud celkový počet křepelek nepřesahuje několik desítek (

   Jednoúrovňová rámová klec s kovovými nosníky - jednoduchá a lehká konstrukce

  • dvoupatrová - sekční konstrukce kostry, nejčastěji používaná pro držení křepelek v množství nejvýše 35-40 ks. Dvoudílné články jsou ideální pro malé podniky. Kromě toho, použití těchto buněk může nakonec vrátit design do většího rozměru;

   Vícevrstvé buňky se nejčastěji používají v obsahu 50 a více ptáků

   .
  • vícevrstvé - vícenásobné rámové vertikální stavby, určené pro počet nejméně 50 ks. Nejlepší volba pro zkušené chovatele při umístění maximálního množství ptáků na 1 m2 je nutná. Stejně jako v předchozím případě je možná malá modernizace buňky díky její rámové struktuře.

  Nejjednodušší způsob, jak získat správné množství buněk, je koupit přednastavené tovární návrhy ve specializovaných prodejnách. Tato metoda však není vhodná pro všechny chovatele, zejména pokud se člověk právě začíná zabývat retencí křepelek.

  Výroba článků vlastníma rukama z materiálů, které lze zakoupit ve stavebnictví, je nejracionálnějším řešením, které umožňuje sestavit buňky podle jednotlivých parametrů bez závažných finančních nákladů.

  Po jmenování

  Funkčně jsou klece pro křepelky rozděleny do následujících struktur:

  • mláďata pro kuřata - jsou určena k chovu a pěstování kuřat do věku 15–20 dnů. Jsou obdélníkové překližky nebo deskové konstrukce, vybavené topnými a osvětlovacími tělesy. Zadní a boční stěny jsou naprosto hluché a strop a dveře jsou vyrobeny z jemného pletiva nebo překližky (
  ).