Jak udělat obrazovku pod koupelnu s sádrokartonem s vlastními rukama


Opravte koupel a sprchu vlastníma rukama. Výroba a montáž obrazovky pod vanou.

Po dokončení koupelnových oprav a instalaci všech sanitárních armatur musí být nová vana uzavřena sítem. Tato práce je jednoduchá a dostupná téměř každému. Abyste se vyhnuli zbytečným nákladům na volání specialisty, přečtěte si naše doporučení pro výrobu sádrokartonové obrazovky vlastními rukama.

Tento design obrazovky je tým, což znamená, že musíte začít s kostrou. Pro jeho výrobu budou potřeba části dřevěných trámů, 40Х40, spojovací materiál, skládající se ze šroubů a kovových úhlů. Brusky by měly být umístěny do rohů vany a připevněných šroubů ke stěně.

Obsah
  1. Vyrábíme obrazovku pod koupelnu ze sádrokartonu.
  2. Nyní můžeme zahájit instalaci obrazovky pod koupelnu.
  3. Vyrábíme panely sádrokartonu pro síto pod vanou.

Děláme obrazovku pod koupelnu ze sádrokartonu.

1. etapa.Začněte s značkami.

2. etapa.Na stěně si všimněte čáry, musí projít z jednoho z rohů vany do podlahy.

Fáze 3.Ve vzdálenosti 2,5 cm od nakreslené čáry nakreslete novou čáru rovnoběžnou s originálem. Nová linka by měla směřovat dovnitř koupelny. Přidáním svahu k vyčnívajícímu rohu koupelny označíme bod na podlaze.

Fáze 4.Z tohoto místa na podlaze je nutné nakreslit čtverec, směřující dovnitř lázně. Velikost čtverce 2,5 x 2,5 cm

5fáziZ rohu směřujícího do koupelny, malované na podlaze náměstí, ve směru čar na stěnách provádíme jednu linku.

Fáze 6.Nyní je nutné pro rám připravit tyče připravené pro tento nosník. Tyče by měly být v následujících velikostech:

- pro svislý rám je nutné 4 tyče stejné délky, která se rovná vzdálenosti od spodního okraje vany k podlaze;

- pro krátkou vodorovnou polohu potřebujete 2 bary. Délka by měla být rovna přímce nakreslené na podlaze rovnoběžné s krátkou stranou vany a mínus 80 mm (musíme vzít v úvahu dvojitou šířku tyče);

- pro dlouhý horizontální výpočet čáry je podobný, ale odečtěte 120 mm, vezměte v úvahu trojnásobnou tloušťku tyče v následující montáži.

Nyní můžeme zahájit instalaci obrazovky pod vanou.

Zvedněte rám pro krátkou stranu vany.

1) vezmeme 4 krátké tyče a pomocí šroubů je spojíme s kovovou kutikulou;

2) v baru, který bude muset být připevněn ke stěně, je nutné vyvrtat dva otvory;

3) Nyní je nutné k stěně připevnit rám s malou stranou, přičemž hardware (šrouby, šrouby, hmoždinky) musí být vybrán v závislosti na typu stěny (beton, cihla, blok atd.);

4) instalace dlouhého rámu se provádí podobně jako předchozí. Nyní s vlastními rukama musíte spojit rám s sebou pomocí šroubů a šroubováku.

Užitečný návrh:Poskytnout návrh obrazovky pod koupelnu sádrokartonu vícetuhost není zbytečná, aby se mohla připevnit k podlaze koupelny.

Vyrábíme panely sádrokartonu pro síto pod vanou.

Materiál, který bude potřebný pro výrobu obou panelů síta pod lázní, je sádrokartonová deska s vlastnostmi odolnými proti vlhkosti. Zpravidla je natřen světle zelenou barvou. Také budeme potřebovat kovovou uzamykací sponu a závěsy pro montáž dvířek kontrolních poklopů.

Dále je třeba provést značení na listech sádrokartonových desek. Je vhodné použít přímo velký a malý panel budoucí obrazovky. Rozměry malé velikosti odpovídají velikosti (menšímu) rámu a délka druhého panelu je větší než samotný rám, 56 mm, z nichž 40 je šířka tyče, a dalších 16 - tloušťka sádrokartonu malé desky.

Po dokončení značení je nutné vyříznout plánované části pomocí akutního stavebního nože.

Těsně před montáží většího panelu do samotného rámu se ujistěte, že jste udělali čtvercovou díru - pozorovací poklop. Délka, šířka a umístění záleží na velikosti keramické dlažby (která určitě ozdobí vaši ruční práci). K vyvrtání otvorů lze použít elektrickou pilou. Důležité: Poklop musí být naproti odtokovému potrubí a žebříku. Nyní můžete přistoupit k finální sestavě. Položili jsme dveře na závěsy a upevnili západku.

Poslední dotek: spojte oba panely obrazovky pod koupelnu ze sádrokartonu pomocí šroubů. Panel by měl být připojen přesně v pravém úhluve vzájemném vztahu.

A nyní si můžete vyzkoušet design obrazovky pro koupelnu od sádrokartonových desek až po mechanickou odolnost.

Chcete-li, aby vaše zbrusu nové obrazovce pod sádrokartonové koupelny, vyrobené s vlastními rukama vypadalo originální a dokonale v kombinaci s designem koupelny, můžete to udělat keramické dlaždice obložení. Viz téma níže.

Zejména pro pozemek Samoobsluha bytů od A do Z.