Jak udělat perfektní osvětlení

Osvětlovací nebo halogenové žárovky byly dříve používány k osvětlení kancelářských prostor a bytů. Nyní je však nejúspěšnějším řešením osvětlení osvětlení pomocí LED. Takové osvětlení umožňuje skrýt nedokonalosti interiéru a podtrhnout všechny jeho výhody. Vytváří v místnosti jedinečný a harmonický styl. Instalace takových lamp nebyla tak dávno, protože jejich náklady byly dostatečně vysoké.

Obsah
 1. Výhody LED
 2. Typy osvětlení pomocí LED
 3. Osvětlení s páskou
 4. Jak provést instalaci sami

Výhody LED

Díky LED osvětlení stropu se místnost stává útulnou a velmi stylovou. Ve srovnání s jinými typy osvětlení mají LED žárovky mnoho výhod:

 • Vhodné pro téměř každý strop, často se však instalují na zavěšený strop.
 • Spotřebovávají mnohem méně elektřiny. Jsou hospodárnější než obvyklé žárovky patnáctkrát.
 • Takové svítilny mají významnou dobu použitelnosti. Bez náhrady mohou vydržet až 120 tisíc hodin.
 • LED lampy jasně svítí.
 • Barvy lze ovládat.
 • Můžete provádět světelné tvary téměř jakéhokoliv tvaru.
 • Jsou bezpečné pro provoz.

LED diody mohou podstatně změnit vzhled místnosti. Ona může proměnit pokoj v taneční sál s jasným osvětlením, kteréblikání v rytmu hudby. A naopak, z jasně osvětlené místnosti můžete vytvořit romantickou a tajemnou místnost. Jedinou nevýhodou LED žárovky je její relativně vysoká cena ve srovnání s ostatními. Vzhledem k tomu, že slouží mnohem déle, jsou úspory poměrně značné.

Druhy osvětlení LED diodami

\ t

Existují tyto možnosti osvětlení stropu:

 • S rozptýleným konturovým světlem. V tomto případě jsou LED lampy umístěny na polici a směřují nahoru. Výsledkem je, že LED stropní osvětlení tvoří pevný světelný pás.
 • Se směrovým osvětlením. LED jsou umístěny na svahu, světlo proudí podél stropu.
 • S bodovým osvětlením (imitace "hvězdné oblohy"). Svítidla jsou zhasnutá. Toto osvětlení stropu je o něco složitější, protože použití pouze pásků v tomto případě nestačí. Pro instalaci takového stropu vlastníma rukama je zapotřebí některých technických znalostí.
 • Se znázorněným osvětlením. LED jsou v malých prknech, které jsou namontovány na zavěšeném stropě. Aby stropní strop s LED diodami tohoto druhu měl vlastními rukama málo technických znalostí, jsou zapotřebí speciální dovednosti.

LED žárovky se často používají pro napínací stropy. Takový strop s LED diodami vytváří efekt "letu". Rozptýlené měkké osvětlení lze získat umístěním diod LED na vnitřní stranu stropu. Tato možnost je nejlepší pro dětské pokoje a ložnice. Takové osvětlení se také často provádí v lázních SPA,salonky, různé kanceláře, kde je zavěšený strop.

Osvětlení pomocí pásky

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit napínací stropy s LED podsvícením, je použít LED pásky s vlastními rukama. Tato metoda navíc poskytuje nejširší možnosti kreativity. Chcete-li získat strop s podsvícením LED, musíte zvolit pásku samotnou, zdroj napájení a znát některé funkce instalace.

Při volbě barvy pásu pro skryté osvětlení je nejlepší zůstat na barevném RGB pásku.Jeho cena není vyšší než monochromatický a náklady na správce jsou nižší. Jednobarevné pásky se používají hlavně v případech, kdy je vyžadováno speciální podsvícení velké délky. Pak jsou náklady na zařízení velmi důležité. Kromě toho je vyžadován systém řízení. Obsahuje regulátor, zásuvku a další prvky. To vám umožní změnit osvětlení.
Hlavní vlastnosti takové pásky jsou:

 • Počet LED diod na metr.
 • Provozní napětí, proud a spotřeba energie.
 • Světelný výkon po metrech.
 • Stupeň ochrany.
 • Společnost je výrobcem.

Všechny tyto vlastnosti rovněž závisí na ceně pásky.

Jak provést instalaci sami

LED stropní osvětlení má obrovskou důstojnost - je to snadné udělat vlastníma rukama. Pásek LED je zpravidla samolepicí. Pokud není k dispozici lepicí vrstva, můžete k tomu použít oboustrannou lepicí pásku. Než začnete dělatskryté stropní osvětlení, páska by měla být důkladně odmastěna, očistit povrch, po kterém je nutné odstranit ochrannou vrstvu a přitlačit ji na povrch stropu.

Lidé, kteří se zajímají o to, jak osvětlit strop vlastními rukama, by měli vědět, že se jedná o velmi jednoduchou záležitost. S ním zvládne téměř každý člověk, který má touhu a trochu trpělivosti. V obchodech se páska prodává v cívkách po dobu pěti metrů. Předpokládá se, že jedna místnost vyžaduje 15-20 metrů. Tato délka je považována za optimální, takže nevypálí v důsledku přepětí. Pokud je zapotřebí více diod LED, doporučuje se, aby byly rozděleny na různé zdroje napájení.

Pokud má zavěšený strop podsvícení sádrokartonových desek několik úrovní, je zvolena vzdálenost mezi nimi, přičemž se zohlední účinnost pásu LED. Pokud je vzdálenost velmi malá, světlo bude nerovnoměrné a body LED, stejně jako černé intervaly mezi nimi budou viditelné. Pokud je vzdálenost velká, pak se světlo na silnici k horní úrovni rozptýlí. Výsledkem je výrazné zhoršení kvality osvětlení.

Za účelem vizuálního rozšíření prostoru místnosti se doporučuje použít pásku na boční stěny. Chcete-li vizuálně zmenšit oblast, páska se nastaví na půlkruh. Nejvhodnější je instalovat LED diody tak, aby nemohly být viděny zdola, a byl tam jen rozptyl světla. Tohoto efektu lze dosáhnout umístěním pásky pod okapy.

LED pásy pro instalaci na strop sádrokartonu sOsvětlení je označení tři LED diody. Z tohoto důvodu je páska by měly být sníženy pouze určených linek. V případech, kdy je řez není místo, dvě krajní LED světla nebude. Poté se za použití páječka pájky dráty kontaktů. Chcete-li diod není nadměrné, měli byste použít pájku s kapacitou nejvýše 25 wattů. Poté zůstává tento film pouze na krmiva.
na sádrokartonové podhledy s osvětlením pro napájení LED pás požadované napětí 12V nebo 24V. Chcete-li snížit napětí 220V budou muset koupit přepínání napájení. Všimněte si, že kapacita elektrického napájení by měla být menší než síla pásky. V opačném případě je obrana nedovolí napájecí práci. Přednostně za účelem osvětlit strop s LED podsvícením, napájení používá kompaktní celek, jak velký bude vypadat příliš tvrdá a hrubá. Je nemožné pás poloměr otáčení větší než 20 mm.

Tak shrnul, můžeme říci, že provádět instalaci světla s rukama může každá osoba s některými kutily dovednosti. Navíc LED stuha dělal tento druh konstrukce přístupné pro každého člověka, který může dělat něco s rukama a má umělecký vkus.