Jak udělat podlahu v koupelně vlastníma rukama - technologické kroky

Jak udělat podlahu v koupelně vlastníma rukama - technologické kroky

Příslušná konstrukce podlahy a perfektní pokládka podlah v koupelně - obtížný časově náročný úkol, jehož realizace jsou majitelé domů zvyklí na důvěryhodné specializované firmy. Pokud je drahá událost investována do rodinného rozpočtu, je tato volba zcela oprávněná. Nicméně, s položením pokrytí a předběžným tréninkem můžete zvládnout sami. Stačí se dozvědět informace o tom, jak udělat podlahu v koupelně, nezapomeňte na doporučení výrobců vybraných pro uspořádání materiálů a striktně dodržovat technologii vyvinutou v praxi.

Obsah
 1. Obsah
 2. Požadavky na budoucnost podlahy
 3. Výběr materiálu pro podlahu
 4. Technologické etapy
 5. První etapa - příprava základu
 6. Druhá etapa - hydroizolace
 7. Třetí etapa je kvalitativní odkaz
 8. .
 9. Pokládání dlaždice - klasika žánru
 10. Samonaplňování podlahy v koupelně

Obsah

 • Požadavky na budoucnost podlahy
 • \ t
 • Výběr materiálu pro podlahu
 • Technologické etapy
  • První etapou je příprava půdy
  • .
  • Druhý stupeň - hydroizolace
  • Třetí stupeň - vysoce kvalitní potěr
 • Pokládání dlaždic - klasika žánru
 • Samonivelační výplň v podlaze koupelny

Požadavky na budoucnost podlahy

\ t

Seznam požadavků na podlahovou krytinu prostoru pro hygienupostupů, jako jsou:

 • izolace, která zahrnuje ochranu stavebních konstrukcí před vlhkostí, ochranu vlastníků před hlukem a ztrátami tepla;
 • dekorační indikátory, které závisí nejen na vlastnostech výrobce, ale také na dovednosti a usilovnosti stohovače;
 • bezpečnost pohybu na podlaze;
 • prioritní environmentální kritéria;
 • snadnost péče,
 • schopnost odolat širokému spektru vlivů, které jsou vlastní místnostem s častými výkyvy teploty a změnami obsahu vlhkosti ve vzduchu;
 • trvanlivost nátěru, který je provozován při plném zatížení v obtížných podmínkách.

Nezávisle uspořádat podlahu v koupelně - obtížný, ale realistický úkol

V tomto případě je třeba vzít v úvahu pravděpodobnost mimořádných událostí, které ohrožují osobní majetek vlastníků a majetku žijícího na podlaze pod sousedy.

V zásadě je celý seznam požadavků založen na dodržování dvou vzájemně souvisejících podmínek. Jedná se o kompetentní volbu podlahové krytiny a pečlivé dodržování pravidel stohování.

Výběr materiálu pro podlahu

V oblasti hygienického designu není představa majitelů omezena žádnými přísnými limity. Může to být lehká monotónní nebo radikálně černá podlaha, kapalná verze s abstraktním vzorem nebo se specifickým optickým efektem, kamenné dlaždice nebo slinky s geometrickým vzorem. Je důležité, aby design pro významný povrch koupelny harmonicky v kombinaci sobecné dekorativní řešení. Ti, kteří si chtějí položit podlahu do koupelny vlastníma rukama, je samozřejmě vhodné zvolit nátěr, který je vynikající pro nejméně náročný a pohodlný instalační program.

Je důležité, aby podlahová krytina v koupelně byla kombinována s celkovou dekorativní kompozicí

.

Jako dokončovací nátěr pro pokládání podlahy v lázni se používá:

 • dlaždice, vyrobené z keramiky odolné proti opotřebení s nebo bez povlaku;
 • aglomerovaná dlaždice, vyrobená spojením s řadou drcených minerálních surovin za použití syntetických pojivových složek;
 • kovové dlaždice na gumovém substrátu;
 • podlahové krytiny z přírodního dřeva;
 • gumové varianty dlaždice s žebrovaným bezpečným povrchem;
 • přírodní zátka, která přitahuje výhodu izolačních vlastností a přírodního původu;
 • laminát s vlastnostmi odpuzujícími vodu;
 • sypké polymerní podlahy, přesvědčivé o jednoduchosti zařízení, pevnosti a nedostatku spojů v monolitickém povlaku;
 • rozpočtové linoleum, prezentované na trhu roll produkty a vhodné pro nezávislé kladení malých čtvercových prvků stejného typu klasické dlaždice.

Nejžádanější podlahové krytiny v koupelně jsou dlaždice a kamenné dlaždice

.

V bohaté řadě materiálů nejoblíbenějších pro podlahy v hygienické místnosti, keramické výrobky a výrobky z nichpřírodní kámen ve formě dlaždic. Nejsou horší než stupeň povrchových podlah. Často si kupující v koupelně vybere korkovou podlahu, může sloužit ne méně než jakýkoliv typ nátěru přírodních dřevin.

Korková podlaha je druhem "nafouknutého" koláče, který zahrnuje hlavní vrstvu lisovaného korku, dekorativní vrstvu propíchnuté dýhy a ochrannou vrstvu polychlorovaného bifenylu. Výrobci nabízejí dva typy kortikálních nátěrů, které se liší způsobem montáže, což umožňuje upřednostnit plovoucí vzhled, jehož prvky jsou opatřeny aretačními kování s "drážkovým" designem, nebo zvolit výrobky lepené na připravený podklad pomocí specializovaných lepicích kompozic.

Korková podlaha - kryt vhodný pro koupelnu

\ t

Důležité. Pokud pro pokládku jakéhokoliv druhu podlahové krytiny nad systémem "teplé podlahy" vyžaduje použití lepidel, je žádoucí sklad, který mají výrobci možnost pracovat ve dvojicích s topným zařízením. Tyto modifikace jsou pružnější a mají schopnost kompenzovat procesy expanze bází, které jsou odvozeny od teplotního vlivu.

Pro budoucí výkonné umělce, kteří si zvolí prioritní pokrytí koupelny, je třeba vzít v úvahu tloušťku materiálu. Korkové a dřevěné podlahy, které mají značnou kapacitu, sníží výšku místnosti. Nejméně místa bude mít vliv na místnostkapalné polymerní podlahy, obklady a linoleum. Poslední z těchto typů je však zřídka používán jen z důvodu své nízké pevnosti a rychlého opotřebení.

Tloušťka povlaků z přírodní hmoty nebo trubky ovlivní výšku koupelny

Neméně důležité. Při realizaci myšlenky odvodňovacího zařízení v koupelně přemýšlejte nad umístěním potrubí a před zahájením prací naplánujte odvodňovací místo. Je nutné vypočítat výšku, při které chcete zvednout podlahu, aby se vytvořil úhel náklonu nezbytný pro neoprávněný pohyb kapaliny potrubím. Vhodného úhlu sklonu lze dosáhnout pomocí silného kravatu.

Technologické etapy

Celý cyklus prací, na jejichž základě je podlahová jednotka koupelny určena, je rozdělen na řadu společných pro všechna schémata stupňů, založená na rovnocenných provozních podmínkách, doporučeních výrobců a stavebních předpisech. Obecné schéma zahrnuje:

 • příprava zemního povrchu;
 • nanesení hydroizolační vrstvy;
 • potěru;
 • stohování dokončovacího nátěru.

Schéma uspořádání vrstev při uspořádání dlažby v koupelně

První etapa - příprava půdy

Ve většině bytů již existuje konkrétní vazba v koupelnách. Budoucí stohovač se může zbavit pouze linolea, starých dlaždic, nátěrových vrstev, mastných skvrn, materiálů a kontaminantů, které zabraňují správné podlahové krytině. Základnu můžete vyčistit úderem. Místa je nutné důkladně zpracovatspojuje podlahu se stěnami. Pak je třeba pečlivě zavřít trhliny, díry a praskliny, které se objevují při čištění, což umožňuje použít levné lepidlo na dlaždice. Oprava poškození je nezbytná k vyloučení příliš rychlého opotřebení vodotěsných a potěrových materiálů, stejně jako k zabránění nevhodnému použití drahého základního nátěru, vyrovnávacího a izolačního obložení.

Před provedením podlahy v koupelně, musíte pečlivě připravit, opravit trhliny, praskliny, odstranit všechny závady

Při určování významných nerovností, které přesahují přípustné hranice hranic, je nezbytné provést vyrovnání základny s použitím smíšených hotových materiálů. Ne nadbytečný bude základní nátěr, který zvýší adhezi drsné podlahy s hydroizolací.

Druhý stupeň - hydroizolace

V zájmu pomoci těm, kteří si přejí vytvořit podlahu v hygienickém prostoru, nabízí hydroizolační průmysl několik typů hydroizolačních materiálů, které se liší principem nanášení vodoodpudivé vrstvy na povrch.

 • Vazné materiály se volí, pokud je požadována hydroizolace nejen na podlaze, ale i na svislých rovinách, takže ošetřený povrch připomíná nádobu s výškou stěny větší než 15 cm. Jsou dokonale pevné, nevyžadují profesionální dovednosti.
 • Asfaltová emulze, která se nanáší nátěrem štětcem nebo válečkem. To je nejjednodušší, ale krátkodobý způsob. Hydroizolace nebude účinnávíce než 5 let.
 • Materiály, které vytvářejí nepropustnou vodotěsnost, jsou vyráběny v hotových kompozicích a v suchých směsích, které vyžadují vaření.

Většina majitelů bytů dává přednost laku jako nejvhodnější, nejjednodušší a dlouhodobě použitelnou variantu. V oblasti namáčení podlahy se stěnami před popruhem se doporučuje umístit speciální vodotěsnou pásku. Mrazený, vodotěsný materiál v hotové formě s konzistencí připomíná zakysanou smetanu, stěrku nebo váleček aplikovaný na podlahu. Stěny se také doporučuje zpracovat tak, aby se objevil zvláštní "žlab" s výškou 10 cm. Počet vrstev a čekací doba mezi jejich aplikací jsou uvedeny v pokynech výrobce. Před provedením následujících prací je nutné vyčkat alespoň jeden den na úplné vytvrzení jednorázového prostředku.

Při aplikaci hydroizolačního nátěru je žádoucí chránit zónu spojů mezi podlahou a stěnami speciální páskou

.

Důležité. Pro hydroizolaci podlah v domech s dřevěnými podlahami se nejčastěji používá další pojistná vrstva, pro které se používají značky levného linolea. Stejně jako složení maziva je i linoleum naskládáno na podlahu ve formě kontejneru s 5 centimetrovým nástěnným držákem.

Třetí etapa - kvalitativní odkaz

Kování pomůže dosáhnout dokonale zarovnané roviny a usnadní následné stohování. Chcete-li provést kravatu musíte koupit směs hlavníhosložka, která je bez smršťovacího cementu. Pokud chcete vědět, jak správně vylévat podlahu v koupelně s vyrovnávacím řešením, pomůže vám následující popis.

 • Nejdříve si poznamenejte úroveň plánovaného povrchu podlahy pomocí speciálních štítků umístěných po obvodu hygienické místnosti. K tomu určují laserové nivelační přístroje, speciální nebo samočinné měřicí zařízení, jednotné výškové značky budoucí horizontální roviny. Chcete-li vytvořit vlastní zařízení, můžete si vzít dvě jednorázové injekční stříkačky a připojit je plastovou hadicí.
 • Majáky jsou montovány - kolejnice připomínající písmeno "T". Mezi nimi protáhnout šňůru, je nutné zarovnat profily svisle.
 • Roztok připravený podle pokynů výrobce se rovnoměrně nalije na povrch podlahy. Je nutné vyplnit celý prostor značkami označenými majáky.
 • Vyrovnávání podlahy nalité na směs se provádí pravidlem nebo jednoduchou stěrkou.
 • V celé oblasti potěru je žádoucí "chodit" se speciálním zařízením - válečkem s jehlami, který vám umožní zbavit se vznikajících při nalití roztoku vzduchových bublin.

Uspořádání usnadní další práci na pokládání podlahy v koupelně, poskytne dlouhou servisní a dekorativní krytí nadřazenosti

Dále je nezbytné jasně dodržovat požadavky výrobce týkající se doby potřebné pro úplnou připravenost upevnění pro následnou práci a pro klimatický režim, který zajišťuje normální uchopení spoje.

Důležité.Nivelační řešení při instalaci vyhřívaných podlah se aplikuje ve dvou stupních. Kromě toho by mezi vrstvami potěru měla být vrstva izolačního materiálu.

Pokládání dlaždic - klasika žánru

Doporučení. Před položením obalu, jeho vybalením a zkouškou na vady je třeba dlaždici rozložit na plochu podlahy bez lepení. Tento postup vám pomůže najít optimální místo pro zahájení práce a vyloučit umístění úlomků u vchodu.

Každá dlaždice na podlaze v koupelně je uspořádána v jediném vzoru. Interpret potřebuje standardní sadu nástrojů a pomůcek, včetně úrovně, kapacity pro maltové řešení, plastových křídel, cely a speciální špachtle, vybavené zuby, jejichž velikost závisí na velikosti prvků a stupni nerovnosti podlahy.

Špachtle se zuby, jejichž velikost závisí na stupni nerovnosti podlahy a rozměrech dlaždice

Technologická posloupnost procesu pokládání podlahových dlaždic zahrnuje:

 • určení nejvhodnějšího směru řady, výběr racionálního umístění výchozího bodu;
 • příprava lepkavého roztoku, prováděného podle instrukcí aplikovaných na materiál;

Důležité. Po prvním promíchání lepidla trvá asi 10 minut. Potom se vyžaduje sekundární míchání, které je nutné pro získání homogenní hmoty. Příliš tekutá konzistence lepidla (o tom signalizuje přepadové drážky) je korigovánapřidáním suché směsi do roztoku a následným hnětením.

 • nanesení lepidla na povrch, lepidlo musí být rovnoměrně rozloženo na ploše 1 m2 zubovou stěrkou, nedoporučuje se nanášet lepidlo na větší plochu, protože kompozice rychle tuhne;

Měli byste vědět. Lepivý roztok může být aplikován přímo na dlaždici, pokud se performer domnívá, že tato metoda je výhodnější a hospodárnější.

Použití plastových dálkových přípojek zajistí, že se zachová zarovnání a tvorba krásných hladkých švů

.
 • pro identifikaci všech spojů jsou použity distanční plastové kříže, které jsou umístěny v průřezech řad dlaždic mezi čtyřmi sousedními prvky;

Důležité. Přebytek vazebného materiálu by měl být okamžitě odstraněn, aby ztvrdlé rozvody a vlivy nezkazily estetický výkon.

 • lepení odříznutých prvků se provádí po položení hlavního masivu, jsou umístěny v zónách, jsou nejméně vystaveny dynamickému zatížení a ve volebních místnostech, „nevyhazují se do oka“;
 • plnění švů těsnicími hmotami se provádí nejdříve jeden den po lepení dlaždice, tření gumovou stěrkou.

Důležité. Před položením dlažby na systém „teplé podlahy“ musí být topné zařízení vypnuto a nesmí být zahrnuto do vytvrzování spotřebovaného spotřebního materiálu.

Nezávislé vyplnění podlahy v koupelněpokoj

Proces lití polymerní podlahy nevyžaduje žádné úsilí, pokud jsou předchozí kroky provedeny bezchybně. Na vyrovnaný povrch by neměla být žádná tvrzení, protože výplňový nátěr bude zdůrazňovat přítomnost sebemenší trhliny nebo skluzu. Pokud je ošetřená rovina ideálně vyrovnána, můžete začít nalévat:

Naplňte polymerní podlahu v koupelně rychle a jednoduše

 • jakýmkoliv typem měřidla, s výhodou laserovým zařízením, jsou určeny a indikovány majáky bodu povrchu přepážkové podlahy;
 • příprava skladu se provádí přísně v souladu s pokyny připojenými k materiálu;
 • se provádí ve volebních místnostech a ne na celém povrchu;

Důležité. Výplň podlahy v koupelně je rovnoběžná se stěnami, je nutné začít plnit ve vzdáleném rohu, dokončit dveře.

Kreativní verze polymerové podlahy s 3D efektem

 • podlaha je vyrovnána širokou lopatkou, namísto špachtle je lepší použít stěrku vybavenou nastavitelnou mezerou;
 • první licí vrstva, která slouží jako základ báze, musí být zcela polymerizována, což potrvá dva dny;
 • Povrchová úprava se aplikuje analogicky s technologií lití základní vrstvy.

Nezapomeňte. Dva týdny je zapotřebí k naplnění polymerní podlahy zcela ztuhlé a přestává emitovat škodlivé toxiny pro člověka.

Estetická výplň podlahy v koupelněmístnost bude připravena k použití dva týdny po vylití

Důsledné dodržování technologických požadavků, přesné dodržování pokynů výrobce, pečlivá příprava napomáhá vhodnému uspořádání podlahy hygienické místnosti. Správné zařízení zajistí dlouhodobý provoz a výhodu estetických vlastností. Vyzbrojeni trpělivostí, nezbytnými materiály a informacemi o technologickém pořadí podlah, můžete ušetřit značnou částku na zaplacení práce stohovačů.