Jak udělat podlahu v přízemí v soukromém domě: 3 varianty zařízení areálu

Jak udělat podlahu v přízemí v soukromém domě: 3 varianty areálu zařízení

Navzdory zjevným výhodám bydlení ve vlastním domě se ne každý rozhodne nahradit ho pohodlným bytem. Hlavním důvodem pro tuto volbu je strach z potřeby neustálé péče o stavbu, místo a komunikaci. Ve vícepodlažních budovách většinu této práce vykonávají veřejné služby, zatímco v soukromém sektoru nese odpovědnost výhradně vlastník. A vzít samostatnou konstrukci schopné jednotky. Pokud jste přijali rozhodnutí o takovém zodpovědném kroku, že nejste profesionálním stavitelem, musíte převzít veškerou odpovědnost za každou fázi tohoto obtížného podnikání. V tomto článku pochopíme, jak správně uspořádat podlahy v soukromém domě. Nejedná se o dekorativní nátěr, ale o volbu konstrukce podlahy, její správnou hydroizolaci a izolaci.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výběr materiálu pro zařízení základny
 3. Možnosti možných návrhů
 4. Varianta číslo 1 - jednoduchá dešťová prkna
 5. Varianta číslo 2 - dvojitá dešťová prkna
 6. Varianta číslo 3 - betonová podlaha
 7. Slimita zařízení "teplá podlaha"

Obsah

 • Vyberte materiál pro základní zařízení
 • Možnosti možných návrhů
  • Číslo možnosti 1 - prkno s jednoduchým deštěm
  • Varianta č. 2 - dvojitá dešťová prkna
  • Číslo možnosti 3 - betonová podlaha
 • Jemnosti "teplé podlahy" zařízení
 • \ t

Výběr materiálu pro základní zařízení

Při výstavbě podlah v bytové výstavbě se často používá dřevo. To je dáno nejen dlouholetými tradicemi, ale také praktickými aspekty. Tento materiál má několik nepopiratelných výhod:

 • Trvanlivost;
 • ekologie;
 • Skladovatelnost;
 • nízká tepelná vodivost;
 • Relativní snadnost instalace.

Při této možnosti je důležité zvolit správné dřevo. Existuje několik kritérií, která musí zdrojový materiál splňovat, aby bylo zajištěno, že podlaha je pevná, trvanlivá a teplá:

 • Především musíte věnovat pozornost plemeni stromu. Nejlepší je uspořádat dřevěné podlahy v soukromém domě z dubu nebo popela - toto patro bude nejodolnější. Náklady na takový materiál jsou však poměrně vysoké a ne každý je kapesní. Vynikající pro sebe a jehličnaté druhy dřeva - modřín, borovice, smrk, cedr a jedle.
 • Desky a desky by měly být suché. Jejich vlhkost nesmí překročit 12%. Jinak mohou během operace vést.

Dřevo by nemělo mít praskliny a štěpky a pro ochranu před hmyzem je léčeno antiseptiky

.

Navzdory všem výhodám dřeva mnozí upřednostňují stavbu betonových podlah. Tato volba je často způsobena trvanlivostí materiálu. Volbou této metody je důležité vidět kvalitu betonu a přesně dodržovat technologii práce.

Možnosti možných návrhů

Především musíte zvolit typ podlahové konstrukce. Tato volba závisí na tom, jak plánujete provozovat budovu. Takže, pro venkovský dům, který bude použit pouze v létě, je to spíše jednopodlažní patro a pro plnohodnotný bytový dům, kde plánujete žít natrvalo, musíte zvolit dobře zahřátou verzi.

Číslo varianty 1 - deska s jednoduchým deštěm

Toto je nejjednodušší volba při provádění a provozu podlah. Bude vhodný pouze pro starší budovy nebo bydlení v oblastech s teplým podnebím. Pokud konstrukce domu umožňuje pokládku podlahových nosníků do zdi, je šířka mezi nimi zpravidla příliš velká pro okamžité umístění desek. K zajištění požadované pevnosti podlahy je třeba dát zpoždění - dřevěné trámy. Pokud plánujete podlahové zařízení na sloupech, můžete ihned umístit nosníky v požadované vzdálenosti od sebe a bez dodatečných nákladů na zpoždění.

Vzdálenost mezi zpožděními závisí na tloušťce desky. Pokud tedy plánujete použít desku o tloušťce 38 mm, vzdálenost mezi prodlevami může být 60-70 cm. Je-li tloušťka desky 28 mm, je nutné pokládat zpoždění častěji - ve vzdálenosti půl metru od sebe

V důsledku toho na nosných nosnících stohují kulatiny a vystavují je na úrovni pomocí dřevěných těsnění a klínů. Ujistěte se, že všechny tyče jsou na stejné úrovni, upevníme je na nosníky hřebíky, a pak je přichycíme k desce.

Varianta č. 2 - dvojitá dešťová prkna

Tato verze podlahové jednotky vyžaduje mnohem více nákladů a úsilí, ale může výrazně snížit tepelné ztráty. Chornyi se doporučuje vyrobit z měkkého dřeva. Abyste mohli ušetřit, můžete použít nerovnoměrnou desku nebo opail.

Deska s dvojitým deštěm

Zpravidla se mezi hrubost a konečnou podlahu položí vrstva izolačního materiálu. Pro tyto účely se používá hlinit nebo směs hlíny s pilinami nebo slámou. Samozřejmě můžete použít moderní materiály - extrudovanou pěnu nebo pěnový polystyren. Na podlaze izolačního materiálu je podlaha obložena roštovou deskou.

Číslo možnosti 3 - betonová podlaha

Zařízení betonové podlahy v soukromém domě je rozděleno do několika etap:

 • Nejdříve vytvořte označení. Nejjednodušší způsob použití laserových úrovní pro tyto účely. Je instalován ve spodní části dveří a značení na stěnách. To bude úroveň budoucího patra. Označit úroveň ve středu místnosti ve zdi na značení přibitím a utažením tenkých lan.
 • Nyní pokračujte v organizaci úniku štěrku. Tato vrstva bude tepelnou izolací vašeho pohlaví. Srovnáme půdu a vyčistíme ji od odpadků. Pak zabijeme kolíky, z nichž každý by měl být pod úrovní budoucí betonové vazby 10 cm. Zametání začíná od zdi, naproti dveřím. Když je celá oblast zakryta, vylezeme a rozdrtíme štěrk spolu se slupkou a odstraníme.poslední
 • Pak musíte nalijte vrstvu písku, utáhnout a vyhladit povrch.
 • Velmi důležitá je řádná hydroizolace podlahy v soukromé budově betonové podlahy, často chránící proti vlhkosti pomocí polyetylenového biču, o tloušťce nejméně 250 mikronů.
 • Nyní můžete zaplavit záplavy. Zpočátku budeme na úrovni instalovat majáky z dřevěných kolejnic ve vzdálenosti 1-1,5 m od sebe. Je nutné, aby se horní okraj kolejnice dotýkal napnutého lana. Poté může být odstraněno označení na šňůře.
 • Naplňte prostor mezi dvěma betonovými kolejnicemi, počínaje zdí. Pak pravidlem je vyrovnat a odstranit přebytek.

Důležité! Pro vysoce kvalitní hydroizolaci musí polyethylen přijít ke stěnám v rozsahu 10-15 cm, tj. Nad úroveň betonu. Kromě toho, pokud je šířka polyethylenu menší než šířka místnosti a použijete několik drah, opatrně je spojte dohromady pomocí stavební lepicí pásky.

Plnění betonové podlahy na hliník. Pravidlem pro vyrovnání může být jakýkoliv rovný stojan, délka o něco větší než vzdálenost mezi vodítky

Je-li beton "přilepen", je nutné odstranit kolejnice a vyplnit prázdnotu roztokem a vyrovnat "struhadlo" pro omítku. Nyní přikryjte podlahu polyethylenem a nechte 3-4 týdny. Doporučuje se filmovat jednou za několik dní a navlhčit beton. To umožní materiálu získat maximální pevnost.

Štíhlost zařízení "teplá podlaha"

Na to nezapomeňtenovost jako teplé podlahy, protože v soukromém domě instalace takového topného systému je nejvíce oprávněná. To platí zejména pro podlahy s teplou vodou, kdy místnost není vytápěna radiátory, ale pomocí trubek s nosičem tepla umístěným pod podlahou. Je třeba poznamenat, že uspořádání takového topného systému v domě s dřevěnou podlahou je velmi problematické a ne příliš účinné. To je způsobeno nízkou tepelnou vodivostí dřeva. Betonový potěr však umožňuje jeho úspěšné použití.

Pokud se chystáte vybavit teplou podlahu v dřevěném domě, použijte elektrický nebo infračervený systém

.

Bez ohledu na verzi podlahové jednotky, kterou si vyberete pro svůj domov, nezapomeňte, že je důležité přesně dodržovat technologii a nešetřit na materiálech, a to ani po dokončení práce, nebudou viditelné. Při špatné práci na zařízení hrubé podlahy nebo její tepelné a vodotěsné izolaci se i nejdražší dekorativní nátěr brzy stane nevhodným.