Jak udělat podlahu ve vaně s drenáží vody: analýza 2 variant klasického designu

Jak udělat podlahu ve vaně s drenáží vody: analýza 2 variant klasických konstrukcí

Každý majitel pozemku přiděleného k chatě nebo domu venkovského domu chce na něm dobře vykoupat. Při stavbě této oblíbené budovy vzniká mnoho otázek, mezi nimiž není poslední místo a podlaha ve vaně. Spíše jeho správné zařízení, které by umožnilo uvolnit vodu, aniž by stagnovalo na podlaze. Chtěli byste, aby podlaha ve vaně byla vždy teplá? Nevíte, jak je podlaha v sauně suchá, teplá a ne kluzká? Takže musíte studovat tuto otázku dobře, zeptejte se zkušených stavitelů, podívejte se blíže na instalaci podlah v lázních známých. Video lekce, které jsou hostovány na webu, mohou také pomoci.

Obsah
 1. Obsah
 2. Dřevěné podlahy ve vaně - výhody a nevýhody
 3. Technologie stavby dřevěné základny
 4. Jak vytvořit podlahu v závislosti na půdě?
 5. Stohovací a podlahové krytiny
 6. Do betonové podlahy?

Obsah

 • Dřevěné podlahy ve vaně - výhody a nevýhody
 • Technologie stavby dřevěné základny
 • \ t
  • Jak vytvořit podlahu v závislosti na půdě?
  • Stohovací a podlahové krytiny
 • Do betonové podlahy?

Dřevěné podlahy ve vaně - výhody a nevýhody

Dříve bylo přijato, že podlaha byla umístěna ve vaně z desek, které byly umístěny přímo na zhutněné půdě, a později se začaly používat kulatiny pro jejich upevnění. Strom naprávo je považováno za nejteplejší, nejspolehlivější, cenově dostupný a poměrně trvanlivý materiál používaný od starověku pro zařízení koupelnových podlah. Dřevěné podlahy jsou stále v poptávce, i když trh stavebních materiálů mají mnoho hodných konkurentů. Za jaké zásluhy Rusové milují dřevěnou podlahu a rádi ji položí do svých koupelí?

Výhody sauny s hoblovanou podlahou

 • dodržování environmentálních požadavků, protože strom je přírodní materiál, který nepoškozuje lidské zdraví;
 • estetická přitažlivost, která zdůrazňuje přítomnost dobrého vkusu hostitele a jeho touhu pokračovat v ruských tradicích;
 • malé finanční náklady ve srovnání s uspořádáním podlah z jiných materiálů;
 • rychlost montáže.

Technologie stavby dřevěné základny

\ t

U podlahového zařízení je vybrána jedna ze dvou technologií. První z nich zahrnuje erozi podlahy, ve které podlaha speciálně zachovává praskliny, skrze které dochází k odtoku vody. Někdy, místo trhlin v deskách, vyvrtejte kulaté otvory v místě hromadění vody. Hlavní nevýhodou takové podlahy ve vaně je, že je vždy studená, zejména v zimě. Proto odborníci doporučují podlahy v koupelně, postavené pouze v teplých oblastech.

V oblastech se silným podnebím je lepší použít druhou technologii, která vám umožní uspořádat netěsnou dřevěnou podlahu a zároveň uspořádat odtok vody skrz kotviště přes kanalizační potrubí do studny pod ní.mimo koupel. Pod takovou konstrukcí je povrch podlahy konstruován pod mírným sklonem rovným 10 stupňům. Tento svah umožňuje odtok vody do žebříku, po kterém je směrován do jámy, spojen s žumou nebo septikem širokým potrubím, které je vydáváno pro instalaci kanalizačních sítí. Průměr trubky by měl být roven 150 nebo 200 mm. Tato sekce poskytne velkou průtokovou kapacitu za jednotku času.

Konstrukce neodvodňovací podlahy zahrnuje výstavbu "hrubé podlahy", jakož i provádění hydroizolačních a hydroizolačních prací. To je zařízení podlahové lázně pro tuto technologii vám umožní dosáhnout pohodlné povrchové teploty, která vám umožní mít radost z koupání

Jak vytvořit podlahu v závislosti na půdě?

Práce začíná přípravou základny, jejíž technologie závisí na zvolené metodě vypouštění vody z mycí místnosti vany. Při instalaci mohou být podlahové vpusti uspořádány ve dvou provedeních v závislosti na typu zeminy v lázni:

 • Je-li půda, na které je lázeň umístěna, písčitá, pak se pod podlahou nalije 25 cm vrstva drceného kamene, aby se vypustily kanalizace. Tato drenáž zajišťuje rychlou absorpci vody do půdy, čímž zabraňuje jejímu stagnaci pod povlakem. Organizace včasné kanalizace zpomaluje proces hnití desek a systému, na kterém jsou naplněny.
 • Je-li půda jílovitá a nemá dobrou absorpční kapacitu, pak je déšť uspořádán obtížněji. Musíte se dohodnouthliněný hrad, stavět pánve a položit potrubí, čerpá z ní vodu do septiku, který je periodicky čerpán asenizačním strojem. Pro uspořádání hliněného zámku se povrch nalije 10 cm vrstvou drceného kamene, na jejímž povrchu leží vrstva o tloušťce jílu 15 cm. V tomto případě je vrstva jílu předpjatá, jejíž hodnota by neměla být menší než 10 stupňů. Svah je samozřejmě vytvořen na straně jámy, která je postavena ve tvaru čtvercové jámy, jejíž stěny jsou také omítány hlínou. Jedním z nich je namontováno potrubí.

  Odtok drceného kamene pod tekoucími podlahami

  Zařízení pro vypouštění vody na hliněných půdách

  Důležité! Hlína může být nahrazena betonem, pokud existují prostředky na nákup surovin pro jeho máčení. Také si všimněte, že v případě zařízení nedochází k úniku podlah pouze ve druhé variantě.

  Stohovací a podlahové krytiny

  \ t

  Pokládka zpoždění se provádí na nosných židlích, která mohou být vyrobena z cihel s povinnou konstrukcí monolitické betonové plošiny pro každou z nich. Současně kopat jámu, jejíž hloubka by měla být asi 40 sm. Délka a šířka jsou dány velikostí podpěrné židle, přidáním od 5 cm na každé straně. Na dně nalijte písek (10 cm), prolejte vodou a narovnejte. Po další vrstvě drceného kamene (15 cm), který je také pečlivě pošlapaný. Poté uspořádejte bednění, do kterého nalijte dvě vrstvy betonu, mezi kterými ležel kus zděné sítě. Všechny podpěry by měly být na stejné úrovni. Když se betonu uchopí a dostane potřebnéstupeň pevnosti, provádění prací na hydroizolaci. V tomto případě se nanese vrstva roztaveného asfaltového oleje, na který je položena střešní krytina.

  U netěsných podlah jsou zpoždění stohována na stejné úrovni, ale bez podlah je nutné vytvořit 10 stupňový svah pomocí kulatiny v dřevěných prutech, což se zvyšuje při přiblížení k jámě.

  V prvním případě se podlaha pokládá z prkenných desek a do druhé hoblovaných desek. Zpočátku staví tmavou podlahu, která je pokryta pergaminy, a nad tímto izolačním materiálem keramzit se nalije, slouží jako tepelný izolátor. Na podlaze expandované hlíny také hydroizolační materiál.

  Důležité! Správně uspořádané dřevěné podlahy mohou trvat maximálně 7-10 let za podmínky použití antiseptik.

  Dělá betonová podlaha?

  Pokud chcete vytvořit odolnější podlahy, použijte alternativní metodu. Mistři, kteří jsou schopni pracovat s konkrétními řešeními, nemusejí vysvětlovat, jak zaplnit podlahu ve vaně. Hlavní výhodou betonové podlahy je dlouhá životnost, dosahuje 30 let. Estetická přitažlivost podlahy se dosahuje pokládkou speciálních dlaždic nebo dřevěných mřížek.

  Betonová podlaha v lázni z dlažby

  \ t

  Důležité! Pomocí systému vody nebo elektrické teplé podlahy, který je položen pod betonovým potěrem, je možné zajistit potřebnou úroveň teploty podlahové krytiny ve vaně.

  Pokud jstepochopit technologii práce, můžete bezpečně začít. Nelze však podceňovat složitost těchto stavebních prací, takže je žádoucí získat pomoc odborníků. Také vás zveme k přečtení článku na profesionálním banálním portálu: "Jak udělat podlahu v lázni: úniky a nepropustné dřevěné konstrukce + betonové provedení." Místní odborníci mohou velmi pomoci.