Jak udělat polypropylenové topení vlastníma rukama

Problém vytápění v období podzim-zima je dnes velmi relevantní. Koneckonců, zdroje tepla nejsou tak levné, takže nemůžete věnovat pozornost pečlivému výběru některých systémů vytápění. Pokud před více než dvaceti lety bylo provedeno ústřední vytápění díky použití pouze kovových trubek, pak inovativní technologie umožnily použití levnější varianty a mnohem lepší kvalitu kovu - polypropylenu. Jedná se o polypropylenové hadicové systémy, které dnes mají v bytě nebo domě slušnou vysoce kvalitní možnost vytápění.

Polypropylen je trvanlivý, neshromažďuje všechny druhy srážek na vnitřních stěnách během oběhu vodních hmot, není zkorodovaný, snadno se montuje pomocí pájení, nedeformuje pod vlivem vysokých teplot, snadno se ohýbá v libovolném směru.
Polypropylen je dnes distribuován nejen díky svým jedinečným výhodám, ale také nákladům, které jsou o několik řádů nižší než kovové topné články.

Je velmi snadné pracovat s polypropylenem, takže je snadné nainstalovat topný systém, pokud máte takovou sadu nástrojů a pomůcek: páječku pro plastové trubky s různými tryskami, to je s tímto topným zařízením, které můžete snadno připojit v jednom. dvě trubky; značkovač, ruleta, ohřívač, polypropylenové trubky samotné, nůžky na řezání plastů, spojky, adaptéry a rohy pro spojování, vytváření trubkových závitů.

Při pokládání topenípolypropylenový systém používá otevřenou a uzavřenou instalaci. V první verzi se trubky neskrývají před pohledem a jsou položeny na nosných stěnách, ale skryté předpokládá šití z podivných pohledů na trubky v dutině stěn. První verze je spolehlivá v případě nouzových situací, druhá varianta je však vhodná pouze pro vytvoření estetického vzhledu místností, v případě nepředvídaných situací, aby bylo možné se dostat do potrubí, bude nutné navléct celý interiér. Takže stojí za to pečlivě přemýšlet o vzhledu potrubí nebo ne.

Při pohledu na skutečnost, že polypropylenové trubky mají malý průměr křižovatky, nejsou ostře otřeseny, takže skrytá možnost může být zcela a nevhodně platná pro účelnost a bezpečnost instalace.

Proces pájení zajišťuje spolehlivost spojovacích úseků, které nelze později odpojit, pouze řezáním, takže počínaje od pájení musíte nejprve určit všechny komponenty topného systému a teprve poté pokračovat v činnosti.

Před očima musí být vždy vypracován plán umístění všech částí s přesnými měřeními, s jasnými parametry jednotlivých částí sestavy, které se postupně zasouvají do systému.

Než se ujistíte, že jste pájení, musíte být vyškoleni na některých nepoužitých částech polypropylenových zkumavek, abyste se ujistili, že vše probíhá správně v souladu s pokyny pro pájení. První pokusy mohou být neúspěšné, nenechte se frustrovat kvůli kvalitě práce, kterou potřebujetevyplňte ruku a aplikujte na nové zařízení. Když je proces jasný, můžete začít spojovat všechny prvky.

Konstrukce topného systému může být provedena zkušeným inženýrem, který vezme v úvahu všechny potřebné vlastnosti potrubí, přinese nezbytné odhady nákladů a zákazník bude muset pouze koupit všechny položky, připojit je a připojit je k kotli, předčasně otestovat šířku pásma každé spojovací části. .