Jak udělat růženec ve vaší zemi vlastníma rukama - průvodce krok za krokem

Rose, jako skutečná královna, je vždy velkolepá a neuvěřitelně krásná. To je stejně pravdivé jako skutečnost, že všechny korunované osoby mají nepohodlný charakter. Rosa - rozmarná a vrtošivá rostlina, což je důvod, proč se často profesionalita zahradníka odhaduje jeho schopností vytvořit růžovou zahradu. Pokud se považujete za velmi zkušeného a zamilovaného do svého zahradnického podniku, pak je to jen hřích, že se nepokoušíte vztyčit na svých stránkách „růžovou pohádku“. Pro to není nutné, aby se obrovská růžová zahrada před domem, to je docela možné udělat a malé plochy, které si zasadit nejkrásnější a neobvyklé případy. Máte-li zájem o odpověď na otázku, jak vytvořit růžovou zahradu, pak stačí přečíst tento článek - zde budeme diskutovat všechny nuance takového komplexu, ale velmi děkuji.

Obsah
 1. Obsah
 2. Nejdůležitějším stupněm při vytváření "růžové" květinové zahrady je volba místa
 3. .
 4. Zvolte barevné schéma růžové zahrady
 5. Výběr odrůd růžence
 6. Jak ozdobit růžovou zahradu
 7. Výsadba růží

Obsah

 • Nejdůležitější etapou ve vytvoření „růžové“ květinové zahrady je volba místa
 • .
 • Zvolte barevné schéma růžové zahrady
 • .
 • Výběr odrůd růžence
 • \ t
 • Jak vyzdobit růžovou zahradu
 • Výsadba růží
 • \ t

Nejdůležitější etapou ve vytvoření „růžové“ květinové zahrady je volba místa

.

Při výběru místa pro růžovou zahradu zůstaňte na dobře osvětleném místě. Růže - příznivci slunečního světla, takže by to mělo být hodně. Při umísťovánírůžové keře ve stínu, rostou jednostranně a naprosto neeticky, protože se neustále táhnou směrem ke slunci. Nejlepší ze všeho je, když se růže stromy v zemi zdobí jižní straně pozemku - tam je osvětlení pro ně perfektní. Pamatujte však, že výsadba růží pod širým nebem, i když jsou slunné, ještě za to nestojí. Rose - velmi jemná květina a potřebuje ochranu před větrem a průvanem.

Zvolte barevné schéma růžové zahrady

Než uděláte růžovou zahradu, musíte se rozhodnout, v jakém barevném schématu bude vaše květinová zahrada vyzdobena. Tradičně si vyberete ze dvou variant. To může být romantická růžová zahrada v jemných pastelových barvách (růžová, červená, bílá) nebo veselá květinová zahrada v jasných barvách (žlutá, oranžová, červená).

Máte-li dobrou uměleckou chuť, můžete se pokusit vytvořit růžovou zahradu vlastníma rukama na kontrastu, například bílo-červeno-purpurovou. To je také zajímavé a neobvyklé.

Výběr odrůd růžence

\ t

Již poté, co jste si vybrali umístění růžové zahrady, určili její velikost a rozsah barev, můžete začít výběr odrůd. Některé jsou vyřešeny na vědomě nesprávné cestě: vyberte si oblíbené rostliny z fotografií v katalozích a pak je jednoduše naplánujte na určené místo. Tento přístup však povede k vytvoření pestrobarevné sbírky, která nemá nic společného s harmonickým složením, které musí reprezentovat klasickou růžovou zahradu. Pokud je pro růžovou zahraduVelký prostor je vyhrazen, pak si můžete dovolit vysoké keře staré angličtiny, park, tradiční čaj-hybridní a kořeněné růže. Takové rostliny zpravidla rostou poměrně vysoko (1,5 m a více), a tudíž i široké. Pro malou růžovou zahradu je lepší dát přednost odrůdám miniatur, obrubníků, polyanotů, růží floribunda, stejně jako novým kompaktním čajovým hybridům.

Není nutné dělat růžovou zahradu výhradně z růží. Samozřejmě, že by měli být hlavní, ale nezapomeňte, že král hraje družinu. Proto, pokud je to žádoucí, můžete vyzvednout pro vaši květinovou zahradu několik stínovaných, menších rostlin, které zdůrazňují krásu růží. V tradiční anglické roseards takové rostliny jsou levandule a chovatelské stanice, dobře-vhodný pro melkolukovichnye, hřebíček, kosatce.

Pokud si nemůžete vybrat kompozici sami, pak si můžete vzít hotovou růžovou zahradu, fotografii, kterou se vám líbí.

Jak vyzdobit růžovou zahradu

Přímý design růžové zahrady začíná definicí struktury a tvaru záhonů pomocí obrubníků, kompaktních plotů (včetně rostlin), dlažby. Již tehdy by měl být střed záhonu naplněn vybranými křovinami růží. V uzlových bodech, růže vypadají krásně na pařezu nebo klenutých vzorech s pletenými růžemi. Vezměte si standardní růženec do botanické zahrady ve městě a pokuste se hrát něco podobného.

To, že rostliny nebrání vzájemnému růstu (to způsobujeinhibice kvetení a rizika plísňových onemocnění), je nutné jasně určit počet keřů, které se vejdou na omezenou plochu.

Pokud plánujete vytvořit malou zahradu v zahradě, je nejlepší ji naplánovat z kompaktních odrůd. Ve velké květinové zahradě je možnost pěstovat malé odrůdy v popředí a vzadu - vyšší keře a čajové hybridní růže.

Keře růží ne vždy vypadají esteticky na dně, takže je žádoucí skrýt tento nedostatek krásného obrubníku. Optimální může být plot z nízko rostoucích rostlin. K romantické růžové barvě v něžných barvách přijdou stříbrné nebo zelené listy. Například, to může být výsadba levandule, zimostráz, mořská skořice, cypřiš satialin, čistič vlny, atd. S fialovým, zlatým nebo zeleným plotem, to kombinuje světlé záhon. Vyberte si pro takový plot Sanctum, rozmarýn, Tunberg dřišťál, obrubník, atd. To může být růženec v zemi, foto:

Výsadba růží

\ t

Je-li hloubka podzemní vody ve vaší oblasti větší než 1 metr, pak nebudou žádné problémy s přípravou půdy pro růžovou zahradu. Můžete zasadit rostliny bez jakýchkoli dalších triků. V ostatních případech je nutné zajistit odvodnění. Za tímto účelem je půda odstraněna do hloubky asi 70 cm, na dně výsledné plochy keramzit nebo štěrku, který se po opětovném naplnění zeminou nalije.

U křoví je třeba prohloubit přistání. Pokud jste si koupili stromek suzavřený kořenový systém (v nádobě), pak je zasazen do již připraveného otvoru o hloubce 50 cm, takže všechny poškozené kořeny musí být řezány a nasávány popelem nebo aktivním uhlím. Po pádu kolem keře země je zapečetěna a napojena. Sazenice s uzavřeným kořenovým systémem jsou vysazeny jinak. Za tím účelem, spodní část hotového přistávacího jámy nalila vlhkou půdu, ne kapající na povrch asi 4 - 7 cm. Rostlina je umístěna na tomto tuberkulu, jemně rozkládá kořeny kolem ní a pak usíná se zemí.

Po výsadbě růží můžete začít obdivovat výsledky své práce. Pamatujte však, že růže nikdy samy nevyrostou - potřebují pozornost. Nejčastěji uvolněte půdu, nedovolte jí uschnout, hnojit a v případě potřeby odříznout sušené stonky. Teprve pak vám růžová zahrada dá spoustu nejkrásnějších květin na světě a celá zahrada bude naplněna božskou vůní.

Viz články pro podobná témata:

 • Úkryt růží na zimu - izolace "Královny květin"
 • Výsadba a péče o pletené růže: pěstování vijunskoy růžence
 • Výsadba a péče o růže v zahradě - drobnosti a triky
 • Květiny pro květináče - výběr a výsadba mobilních zahradnických rostlin
 • Květ nepřetržitého květu - plánování celoroční květinové zahrady
 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení