Jak udělat stojan na květiny - venkovní vícevrstvé stojany na květiny

Lyudo, majitel soukromého domu, chce uspořádat své pozemky tak, aby vypadal elegantně, elegantně a zbytek mu přinesl jen jasné pozitivní dojmy. Proto je vzhled stránek důležitý, není divu, že design krajiny získává na popularitě v Rusku. Někdo vyrábí skluzavky, vodopády, vodní nádrže na místě a někdo klade větší důraz na vegetaci - přistání nízko rostoucí stromy, pořádání květinových záhonů pro květiny. V článku se budeme zabývat tím, jak ozdobit váš pozemek s květinami bez vytvoření dalších záhonů. K tomu budeme krok za krokem zvažovat, jak vytvořit pouliční víceúrovňový stojan na květiny.

Obsah

 • Proč potřebujeme odstupňované květinové porosty?
 • Nářadí a materiály
 • Kreslení stojanu na květiny ze stromu
 • Sbírka stojanů
 • \ t
 • Příprava vodítek pro pouliční stojan
 • Sběr vícevrstvých květinových porostů
 • \ t
 • Foto

Zpět na obsah

Obsah
 1. Proč potřebujeme odstupňované květinové porosty?
 2. Nářadí a materiály
 3. Kreslení stojanu na květiny ze stromu
 4. Montáž držáků nápojů
 5. Příprava vodítek pro pouliční stojan
 6. Sběr vícevrstvých květinových porostů
 7. Foto

Proč potřebujeme víceúrovňové porosty květin?

Takže stojí za to začít s tím, proč mohou být takové květinové porosty.Existuje mnoho důvodů, ale mezi nimi jsou dvě hlavní:

1. Například není možné organizovat záhony, protože pozemky jsou velmi malé a je iracionální držet záhony.

2. Zasazené květiny nejsou vysoké, a nebudou viditelné, například z důvodu trávy, nebo květiny musí viset, že za normálních květinových záhonů je to nemožné. Často, zavěšené květiny vysazené v květináčích, zavěšené na římsech, balkonech nebo jiných strukturách.

Níže podrobně popíšeme, jak udělat domácí květinový stánek. Výsledkem projektu bude stánek, který je uveden na níže uvedené fotografii.

Zpět na obsah

Nářadí a materiály

\ t

Pro realizaci projektu barev pouličních květin budeme potřebovat tyto nástroje:

 • vrták;
 • kotoučová pila;
 • elektrická pilka;
 • Pneumatické kladivo;
 • šroubovák;
 • plán, kůže;
 • Struts;
 • Štětce pro zpracování dřevěných povrchů;
 • Ruleta, tužka.

Pro výrobu květinového stojanu je nutné zakoupit ve stavebnictví a připravit následující materiály:

 • Šířka řezné desky 125 mm, tloušťka 50 mm - pro podpěry (stoupačky);
 • Šířka prkénku 150 mm, tloušťka 25 mm - pro boční stěny mís;
 • Šířka řezné desky 200 mm, tloušťka 10 mm - pro podélné stěny misek;
 • desky z překližky nebo desky plošných spojů;
 • Antiseptikum na dřevo, laky;
 • Šrouby, hřebíky.

Zpět na obsah

Kreslení stojanu na květiny ze stromu

\ t

Než začneme pracovat, musíme navrhnout náš budoucí pouliční stojan. Na fotografii níže je kresba stojanu na květiny.

Výkres samonosného stojanu na květiny ze dřeva

\ t

Pojďme označit několik konstruktivních okamžiků:

1. Sklon stojanu je poměrně malý - úhel odchylky od svislice je pouze 15-18 stupňů.

2. Pět misek pod květy o hloubce 13 cm je rovnoměrně rozloženo po výšce stojanu, což je 158 cm.

3. Materiál výroby - strom, lišící se trvanlivostí, jednoduchostí zpracování, za relativně nízkou cenu.

Pozor! Před začátkem práce doporučujeme, abyste pracovali se všemi deskami, které si zakoupíte, s plánem nebo kůží, abyste dosáhli hladkosti povrchu. Všechny použité dřevěné materiály by měly být ošetřeny impregnací proti hnilobě.

Antiseptikum na dřevo

\ t

Zpět na obsah

Sběr držáků nápojů

\ t

První etapou je, jak učinit samotnou květinu - sbírku misek, která bude poté připevněna ke dvěma šikmým vodicím regálům. To je asi nejtěžší věc. Podle našeho projektu těchto misek se plánuje udělat pouze pět. V závislosti na vašich potřebách však můžete počet misek samozřejmě snížit nebo zvýšit.

Výkresy mísy rámové postele pro květiny

\ t

Misky budou mít lichoběžníkový tvar s nakloněním stěny o 15 stupňů. Sklon stěn mísy budese shoduje s celkovým sklonem dřevěného stojanu. Šířka mísy se rovná šířce stojanu a dle našeho projektu bude 55 sm. V případě potřeby lze však snadno nastavit velikost misky.

Rám každé mísy se skládá ze dvou párů desek - podélných a příčných. Pomocí kotoučové pily řezáme podélné stěny o délce 55 cm. Pak se obrobky rozříznou na boční stěny v délce 18,5 cm, z těchto polotovarů je nutno připravit lichoběžník s hladkým okrajem s úhlem sklonu bočních ploch o 15 stupňů.

Pozor! Aby byl stojan pro květiny co nejsilnější, snažte se zajistit, aby boční stěny misky byly dostatečně silné. Je na nich, aby bylo provedeno upevnění misek k rámu. Podle provedení je tloušťka bočních stěn 25 mm.

Vnitřní užitečná délka misek bude 50 cm, pro rychlost montáže upevnění prvků rámu mísy je možné nést hřebíky pneumatickou pistolí nebo použít běžné šrouby.

Montáž rámu stojanu mísy

Nyní, když je rám poháru připraven, musíte připravit dno. Pro tento účel je nejlepší použít fólie PSF, které mají vysoký stupeň ochrany proti účinkům agresivních přírodních faktorů nebo předem upravené překližky. Obrys spodní části misky je znázorněn na obrázku níže a je obdélníkem se stranami 14,5 a 55 cm.

Stojany na mísy

\ t

Stejným způsobem shromažďujeme další čtyři misky.

Připravené misky na pouliční stojan

Zpět na obsah

Příprava vodítek pro pouliční stojan

Druhá etapa výstavby zahradního stojanu na květiny - vybudovat podpěry nebo lze říci vodítka, která budou namontována připravená v předchozím kroku mísy. V misce bude půda nalévat a celková hmotnost všech naplněných šálkem bude značná. Vzhledem k tomu by měly být podpěry dostatečně pevné a stabilní. Podle našeho tvůrčího projektu je tloušťka podpěr květinového stojanu 50 mm.

Kreslení věží zahradního stojanu pod květinami

Na výše uvedeném výkresu jsou znázorněny otěže, které je třeba provést tak, aby byly podpěry nakloněny o 15 stupňů vertikálně. Tyto výřezy jsou snadnější s kotoučovými pilami nebo elektrickými pilami.

Příprava podpěr pro květinové záhony

Zpět na obsah

Postavte víceúrovňový stojan na květiny

Nyní, aby byl květ osamocený, je možné sestavit již připravené podpěry a misky. Za tímto účelem označujeme místa upevnění misek pod květinami.
Je třeba vzít v úvahu, že mísy musí být upevněny tak, aby se rovina tvořená zadními stěnami misek shodovala s rovinou tvořenou podpěrami. Ukazuje se, že misky budou působit v určité vzdálenosti vpředu a za stojanem bude jediné letadlo. To je jasně vidět na obrázku níže.

Montáž misek na podpěry stojanu

Samotný vrchní kelímek by měl být připevněn ihned po konci rožni, kterýopře se o zeď nebo plot.

Ostatní prvky připojujeme ve stejné vzdálenosti od sebe - podle našeho projektu je to cca 14,5 sm. Pro snazší vzájemné sladění misek doporučujeme připravit pár kusů desky (oddělovače) v délce odpovídající vzdálenosti mezi miskami. Pak bude stačit připevnit misku na konce odlučovačů a začít připevňovat kelímek.

Výkresové výkresy misek víceúrovňových stojanů

\ t

Pro snadnou instalaci je vhodné použít pár svorek, zejména pokud nesete montáž samotnou. Upevněte svorky na misku na podpěrách a upevněte ji šrouby dovnitř.

Ve shromážděném formuláři bude náš originální květinový stojan vypadat takto:

Stojan na pouliční květiny

Takže, když vezmeme v úvahu, jak to udělat s vlastními rukama, uliční stojan pro květiny ze stromu, skončil. Výsledek provedené práce je k dispozici.

Zpět na obsah

Foto

Nabízíme Vám fotografii zajímavých originálních květinových lusků. Všechny z nich jsou snadno vyrobeny ze dřeva, proto Vám doporučujeme seznámit se a přijmout zbraně. Pravděpodobně některá z prezentovaných variant pouličních stánků bude brzy zdobit váš pozemkový graf.

Stojan v podobě hrudníku

Stojan na květiny

\ t

Stojan pro květiny vlastníma rukama

Podlahové dřevěné podpěry pro květiny

Vícejazyčný záhon