Jak udělat suterénní bloky 20x20x40 vlastníma rukama?

Betonové základové bloky 20х20х40 cm lze vyrobit doma. K tomu potřebujete: tvar, ruberoid, beton (písek, cement, sutiny). Promluvme si o tom, jak udělat bloky vlastními rukama.

Tvar je vyroben ze dřeva nebo železa. Je to robustní box, výška a šířka 20 cm, délka závisí na tom, kolik bloků plánujete dělat současně. Uvnitř boxu je třeba vytvořit oddíly, každých 40 cm, jejich počet závisí také na počtu plánovaných bloků. Spodní část krabice je lepší dělat. Po stranách pro usnadnění práce připevněte dva knoflíky. Tyto formy je třeba udělat několik, takže práce půjde rychleji. Lze také vytvořit formulář pro jeden blok, ale proces výroby požadovaného počtu bloků bude trvat mnohem déle.

Připravte roztok. Pevnost bloků v podstatě závisí na značce cementu. Čím vyšší je značka cementu, tím silnější bude beton. Poměr písku a cementu v pracovním roztoku je obvykle indikován na pytlích s cementem. Přidá se velké množství cementu vysoké kvality. Nyní je řešení připraveno k prodeji, zabaleno v sáčcích. Štěrk je vhodný, ale je lepší brát jemnozrnné. Roztok by měl být silný (musí být omítán).

Vnitřní forma, aby se beton nelepil na stěny, je nutné otřít technickým olejem nebo motorovou naftou. Formulář je položen na krytém, na zemním ruberoidu. Beton usíná, uděláme dobrou přestávku. Ve formě betonu by měl stát dva dny. Poté odstraníme tvar, ale beton bude stále sýrový, takže by to mělo být.Sušené betonové bloky přirozeně schne, není možné je zvlášť sušit. V této době by měli být chráněni před sluncem a deštěm (stavět baldachýn). O dva týdny později bude betonový blok zcela připraven k použití.

Pro větší pevnost bloků, ve fázi lití betonu do formy, můžete přidat výztužnou pásku.

Tyto betonové bloky jsou vhodné pro sokl, a dokonce velmi dobré je použít pro stavbu zdí, plotů.

Metoda popsaná výše může být použita pro výrobu dutých bloků pro stěny. Chcete-li získat duté bloky, uvnitř formuláře buňky musí dát dřevěný nosník nebo kovový rám.

V případě výroby stěnových tvárnic, betonu, namísto drceného kamene, můžete přidat levné výplně - hliník, strusku. Vhodné řešení pro tyto bloky je vhodné: cement, hliník, písek (1: 6: 3).

Zakládané bloky 20x20x40 cm vyrobené vlastními rukama umožní několikrát snížit stavební cenu. To také zkrátí dobu výstavby, protože bloky jsou větší než cihly. Tyto bloky jsou vhodné jak pro zařízení základu, tak pro základnu vnějších stěn a vnitřní přepážky. Lze je také perfektně použít pro stavbu garáží a užitkových budov.

Jak udělat bloky vlastními rukama. Video