Jak udělat teplou podlahu filmu sami

Obsah
 1. Teplá podlaha ve starověku. Genialita myšlenky na teplou podlahu
 2. Obsah
 3. Jak funguje infračervená infračervená fólie?
 4. VIDEO INSTRUKCE: Filmová podlaha vlastníma rukama?
 5. Hlavní výhody infračervené teplé podlahy?
 6. Instalace infračervených podlah?
 7. Položení IP pod dlaždice?
 8. Připojení k napájení a instalace termostatu?

Teplá podlaha ve starověku. Genialita myšlenky teplé podlahy

Obsah

 • Jak film funguje Infračervená podlaha IP
 • VIDEO POKYNY: Filmová podlaha vlastními rukama
 • Hlavní přínosy infračervené teplé podlahy
 • \ t
 • Instalace infračervených podlah
 • Pokládka IP pod dlaždice
 • Připojení k elektrické síti a instalace termostatu

Zařízení teplé podlahy pro vytápění prostor není novinkou 21. století, účinnost tohoto topného systému byla známa našim vzdáleným předkům. Myšlenka vytápění prostorů díky vytápění podlahy je skutečně brilantní a stejně funkční jako při vytápění podlahy místnosti bude efektivněji vytápěna s minimální spotřebou energie na vytápění.

Jak vyplývá z historie, teplá podlaha byla stále používána ve starém Římě ve veřejných římských institucích a v domech bohatých lidí, toto vytápění se nazývalo Hypoacouste, ale spočívá v šíření teplého vzduchu systémem. kanály umístěné v podlaze.
čzaostávající za starověkým Římem a Koreou, jak se ukázalo, v prvním století až do nové éry v Koreji, teplé podlahy bývaly nazývány Ondol, který je přeložen jako "teplá dutina", byl již aktivně používán v Koreji, princip práce Ondol je průchod teplého vzduchu přes speciální dutiny v podlaze. Tímto způsobem bylo provedeno vytápění obytného prostoru, zatímco teplo bylo po dlouhou dobu udržováno v interiéru, což naznačuje jedinečný génius použití teplé podlahy k ohřevu celé místnosti. Dnes specialisté v oblasti vytápění prostor šli mnohem dál a moderní výběr teplých podlahových překvapení svou efektivitou a jedinečnou funkčností.

Hlavní typy moderní teplé podlahy:

1. Infračervená filmová podlaha
2. Elektrická tepelná podlaha
3. Vodní podlaha

Jak funguje infračervená infračervená fólie?

Nejfunkčnějším a nejúčinnějším způsobem vytápění různých prostor je instalace infračervené teplé podlahy, která zajišťuje vysoce kvalitní, rovnoměrné a pohodlné vytápění. Jedná se o infračervené vytápění při přenosu celkového tepla pomocí infračerveného záření, které určitým způsobem ovlivňuje jakýkoliv povrch v místnosti, tj. Na podlaze, stěnách, stropech a nábytku.

Moderní, teplá filmová podlaha se snadno montuje - je teple teplá.

Podlahy se nedoporučují zahřívat nad +35 ° C. - To by se mělo pamatovat.

V tomto případě infračervené paprsky dopadající na takový povrch uvolní určitý početenergie, která se mění v teplo. Po ohřevu objektů umístěných v interiéru bude teplo přenášeno do ovzduší, a to díky tomuto a nejpřirozenějšímu a zároveň účinnému ohřevu místnosti, a co je nejdůležitější, že vzduch zůstane tak pohodlný a měkký, jak je to jen možné, což nelze vždy dosáhnout s ostatními. vytápění.

Vypadá jako infračervený film pro teplou podlahu, má různou tloušťku a sílu

Hlavním nositelem tohoto druhu ohřevu je jedinečný tepelný film, tlustý speciální polymerní film, který vyzařuje daleko infračervené paprsky v délce 5-20 mikronů. Hlavním emitorem je pasta s oxidem uhličitým, uzavřená ve speciálním ochranném polyesterovém filmu, který je z této pasty napájen ze sítě. Díky unikátní tepelné vodivosti uhlíku je možné dosáhnout výrazného tepelného výkonu a maximální účinnosti infračervené teplé podlahy. Speciální infračervená tepelná podlaha z uhlíkových vláken je skutečně skvělým a nádherným vynálezem, díky němuž bude místnost pro člověka teplá a co nejpohodlnější.

VIDEO INSTRUKCE: Filmová podlaha vlastníma rukama?

Část 1. (ze 6)

Část 2. (ze 6)

Část 3. (ze 6)

Část 4. (ze 6)

Část 5. (ze 6)

Část 6 (poslední)

Hlavní výhody infračervené teplé podlahy?

 • Zdravé a účinné vytápění. Tento typ podlahového vytápění nevytvoří škodlivé elektromagnetické průměryvelmi infračervené záření je velmi blízké délce emitovaných vln lidským tělem. Toto vytápění je nejbezpečnějším a nejzdravějším typem tepelného záření, které nepoškozuje člověka a vytváří úžasné teplo a pohodlí v domě;
 • Taková teplá podlaha může být vhodná pro jakoukoli podlahovou krytinu;
 • Rychlá obecná instalace;
 • Minimální ztráta celkového objemu prostor. Tloušťka IP podlahy zařízení je menší než 5 mm, a proto bude ztráta svislého celkového prostoru místnosti minimální;
 • vysoká jedinečná spolehlivost;
 • Trvanlivost;
 • Všestrannost;
 • flexibilita;
 • Velmi rychlé a rovnoměrné oteplování;
 • Nákladová efektivnost energie;
 • IP ničí různé cizí pachy v místnosti, např. Zápach tabáku a nátěrových hmot, kromě toho, že taková podlaha je dokonale schopna neutralizovat a statickou elektřinu;
 • Hodnota IP je poměrně přijatelná a přístupná obyvatelstvu.
 • Instalace infračervených podlah?

  Instalace infračervené teplé podlahy se provádí snadno a může být provedena i sama

  .

  Moderní teplé podlahy (a v poslední době elektrické infračervené) rychle získaly popularitu po celém světě, a to je vytápění v místě speciálního systému podlah. To je důvod, proč se tento druh ohřevu nyní nazývá nejen infračervené, ale také filmové, tato filmová podlaha může být dvou hlavních typů: grafitu nebo uhlíku, stejně jako bimetalové.Infračervená tepelná podlaha filmu je velmi racionální a rentabilní a dokonce ani nemusí demontovat podlahy a zvyšovat celkovou úroveň podlahy. Chcete-li nainstalovat takový film je snadné zvýšit starý nátěr, to znamená, linoleum, laminát nebo parkety, a pak, uvedení filmu na zem, z vrcholu vrátit starý kryt znovu (pokud vaše plány nezahrnují nahrazení něčím jiným). Tato operace trvá ne více než jeden den od profesionálů, tento proces je levný, ale bude poskytovat pohodlné a nádherné útulné mikroklima v místnosti. Není divu, že takový systém vyhrál

  .

  "Jak dát teplou podlahu?" - tato otázka je položena hodně a věří, že to vyžaduje spoustu znalostí a hodně úsilí, ale ve skutečnosti, takové uspořádání je poměrně jednoduché a bere minimum finančních prostředků a vyžaduje malé úsilí. Chcete-li umístit infračervenou tepelnou podlahu vlastníma rukama, nemusíte být odborníkem, musíte nejprve na podlahu umístit tepelně izolační speciální těsnění, aby se snížily celkové tepelné ztráty. Těsnění je jedinečný tepelně izolační materiál, má povlak z polypropylenové nebo lavsanové fólie a lze k tomu použít i technický korek s průměrnou tloušťkou 3 mm. Podlaha infračerveného filmu by měla mít určitou sílu, která závisí na samotné místnosti, například na bytech v prvním patře a 220 W na soukromém domě, a na apartmánech ve druhém patře a nad dostatečným výkonem 150 W.

  Zpočátku si myslíme a navrhujeme a pak to děláme.

  Pokládání IPDlaždice?

  Ve filmu nejčastěji umístěné dlažby, který se zahřívá, poskytuje vysokou úroveň komfortu v místnosti,

  Většina teď dělají instalaci infračerveného vytápění podlahové dlaždice keramické nebo porcelánu, s lepším využitím filmu, který má kapacitu 220 wattů. Zpočátku se deska umístí do parozábrana z plastové fólie, s následným tepelně izolačního materiálu, a horní a má infračervený pásku ji na obecnější fixace zásobníku montáž Konstrukce roštů a pak upevnit lepidlo řešení nejlépe sám dlaždice. Předtím, než vstoupí v infračervené teplo podlahové dlaždice doporučeno provést předběžný návrh podlahy je lepší, aby zvážila pozici filmu v místnosti. Je důležité vzít v úvahu skutečnost, že film by neměl být umístěn v obytných pevných objektů, jako jsou spotřebiče, nábytek bez nohou či ozdobnou různém provedení. Také žádoucí fólie silně přilnout ke stěně, měl by odstoupit od stěny 10 cm nebo více, návrh umístění fólie by měla být považována za standardní délky, každý úsek podle standardní film s oblastí 250 mm.

  Připojení k síti a nainstalovat termostat?

  Termostat infračerveného filmu podlahy může dát jakýkoliv. V foto: modelu Caleo UTH-JP PRG, navrženy tak, aby podporovalyoptimální teplota v interiéru budov pomocí teplotního čidla umístěného v podlaze

  Doporučuje se instalovat termostat v blízkosti stávající elektrické zásuvky a samotný regulátor může být připojen k již existující zásuvce nebo může být trvale instalován jako zásuvka pro skryté zapojení. Pokud je výkon systému 2,5 kW nebo více, musí připojení projít samostatným jističem, a pokud je v místnosti vysoká vlhkost, pak je termostat obecně lépe umístěn za hranicí samotné místnosti. Regulátor musí být zvolen v souladu s maximálním proudem, přičemž proud nesmí být menší než proud teplé podlahy. Nejúčinnější a nejpohodlnější jsou programovatelné termostaty, které umožňují nastavit přesnou teplotu vzduchu v interiéru. Dalším okamžikem instalace teplé IP adresy je umístění termočlánku pro stanovení teploty, tento senzor je nejlépe umístěn ve vzdálenosti přibližně 15 cm od podlahy. Obecné stohování infračervené teplé podlahy pod jakoukoliv dlaždicí je poměrně složitá věc a zde ani nemusíte být stavitelem, hlavní věc je jen správně a kompetentně řešit problém připojení k hlavní elektrické síti a určit výkon infračervené podlahy.

  Kromě filmu, který používá celá teplá podlaha, máme v zemi nově vznikající infračervenou podlahu, která má superekonomickou a velmi vysokou spolehlivost. Tento topný systém je inteligentní, tzn.reguluje samotný tepelný výkon, takže se nemusíte starat o umístění stacionárních předmětů v místnosti, stejně jako při instalaci běžné podlahové fólie. S jádrovými podlahami bude nejteplejším místem v místnosti, kde je to nejpotřebnější, takže tato podlaha se nazývá intelektuální. Náklady na infračervenou teplou podlahu z takových prutů budou zároveň velmi nízké a celkové úspory energie budou maximální.

  Máte-li zájem o toto téma "jak udělat podlahu infračerveného filmu" doma a jste připraveni tuto práci zahájit, zveme vás, abyste si prohlédli užitečné video se specifickými výpočty pro instalaci takové podlahy na vlastní pěst:

  Často musíte slyšet otázku: „Jaká je teplá podlaha pro použití, voda nebo film, která je z nich nejlepší?“ Názory jsou zde odlišné. Někdy soupeři nejsou žertem překračují oštěpy v touze prokázat jejich správnost. Výhody a nevýhody, jako obvykle, jsou k dispozici v každé z možností. Stejně jako v případě IP podlah jsou vhodné i odolné a umožňují úsporu energie při vytápění, což zajišťuje pohodlné a pohodlné vytápění v místnosti. Pro úplnou představu o nuancích infračervených filmových podlah je však rozumné je vyzkoušet v praxi, ale dostatečné zkušenosti se nenahromadily.