Jak udělat výklenek sádrokartonu s vlastními rukama

Využívání výklenků, které mohou sloužit nejen jako prvek bytové výzdoby, ale také k převzetí dalších funkcí, zůstává v posledních letech poměrně populární. Například, na nich můžete dát knihy, uncrocked domácí spotřebiče. Ze všech materiálů používaných k dnešnímu dni ve výstavbě výklenků, nejoblíbenější, samozřejmě, je sádrokartonové desky. To je způsobeno jak dostupnou cenou, tak snadností použití s ​​tímto materiálem. Už jsme se podívali na to, jak vytvořit vlastní strop pomocí sádrokartonu - podrobný návod na fotografii. A nyní budeme analyzovat hlavní momenty samoobslužných výklenků ve zdi. Potřebujeme trochu vaší pozornosti, fantazie a trpělivosti.

Není třeba uchýlit se k pomoci odborníků, aby se výklenek sádrokartonových desek s vlastními rukama prakticky žádné osobě.

Předběžnou fází výstavby je vypracování výkresu naší budoucí tvorby. Po převedení plánu na papír, s ohledem na všechny potřebné velikosti, spočítáme množství materiálu: listy sádrokartonu, profil, šrouby, stejně jako tmel a výztužnou pásku. Nezapomeňte se starat o přítomnost ručního elektrického nářadí: úder, Bulhaři s malým řezacím kotoučem, šroubováky, které proces zjednoduší a zkrátí dobu výstavby.

Montáž výklenku sádrokartonu

Po dokončení všech výše uvedených činností, tj. Příprava nástroje, nákup stavebních materiálů, vypracování výkresu - můžete bezpečnězahájit proces vytváření výklenku. Stavební úroveň bude hrát důležitou roli při zlepšování kvality práce.

V důsledku toho se velikost návrhu přenáší z naší plánované kresby na stěnu pomocí tužky a pravítka. Konzoly, šrouby a nýty jsou upevněny dohromady bulharskou částí předřezu profilu. Výsledkem je design, který je v budoucnu upevněn ke stěně. V této fázi, po získání určitého výsledku, již můžeme konstatovat, že aby se vytvořila mezera ve stěně sádrokartonových desek, nevyžaduje se žádné titanické úsilí.

Nyní zbývá připevnit k kovovému rámu sádrokartonu pomocí šroubováku a šroubů, zamíchat všechny nepravidelnosti povrchu výklenku a ozdobit ho.

Konstrukce výklenku sádrokartonových desekzávisí pouze na letu představivosti autora. Můžete ozdobit dekorativní omítkou, která bude mluvit později, nebo malovat v oblíbené barvě, nebo zdobí krásné vzory po celém povrchu. Ano - je možné i před instalací myslet na reflektor, jako na fotografii na začátku článku. Nyní výklenek sádrokartonu s vlastními rukama je připraven potěšit váš pohled a všechny hosty.