Jak udělat zahradní drtič vlastníma rukama pomocí motoru a kotoučové pily

Po jarním zastřihování stromů čelí většina zahradníků problému využití starých větví. Pokud jste důvtipný majitel, zvyklý nechat všechny odpady pracovat, pak jste pravděpodobně poslat všechny větve do kompostu haldy. To vše je dobré hnilobou a po 3-4 letech vám zaručí, že dostanete vynikající organické hnojivo - kompost. To vše je samozřejmě skvělé, ale je to příliš dlouhé. Pokud předběžné mletí větví a listí na nich, pak zraje kompost v sezóně, a to i za pár měsíců. A tady můžete přijít na pomoc zahradní drtič - zařízení, které převádí zdrojový materiál na tresku nebo mouku. Zařízení, která jsou k dispozici v prodeji, nejsou levná, proto doporučujeme seznámit se s příručkou, která vám umožní vytvořit si zahradní drcení vlastníma rukama.

Tady je taková bandura, kterou uděláme ... pryč!

Obsah
 1. Obsah
 2. Materiály, které potřebujeme
 3. Zařízení zahradního drtiče - definujeme nejdůležitější části jednotky
 4. Podrobný návod a nuance prací
 5. Výhody domácí varianty
 6. Video příklad použití této jednotky

Obsah

 • Materiály, které potřebujeme
 • Zařízení zahradního drtiče - definujeme nejdůležitější části jednotky
 • Podrobný návod a nuance prací
 • Výhody domácí varianty
 • Video příklad použití této jednotky

Materiály, které potřebujeme

Nebudeme vás přesvědčovat, že domácí mlýn bude zcelazdarma Samozřejmě, že některé detaily, které vás budou stát peníze, půjdou do jeho produkce. Nicméně, v průměru, domácí jednotka vás bude stát dvakrát levnější než ready-made chopper značkové značky. Posuďte sami, pro drtič, který potřebujete:

 • Kotoučové pily - 15-25 kusů
 • Motor - benzín nebo elektrický
 • \ t
 • Vlásenka (tyč) M20, podložky a matice k ní
 • Kladka (např. Z generátoru VAZ) a těsný pás
 • Ložiska
 • Kovové trubky pro rám
 • \ t
 • Plechy pro bunkr
 • \ t
 • Podložky z plastu 14-24 kusů

Zařízení zahradního drtiče - definujeme nejdůležitější části jednotky

Drcení materiálu v zahradním drtiči se provádí pomocí nožů. U hotových modelů je nejčastěji kovový disk s 2-3 řeznými plochami. Velké množství práce rychle vede k narušení neefektivnosti a musí pravidelně dokazovat - souhlasit, není to příliš pohodlné, navíc vám to zabere určitý čas. Pokud se rozhodnete udělat zahradní drcení vlastníma rukama, pak nemůžete opakovat tyto strukturální vady, ale sbírejte spolehlivý, vysoce výkonný a co je nejdůležitější, trvanlivý nůž.

Pro tento účel navrhujeme použít kotouče z karbidu disků. Nebudete potřebovat jedinou jednotku, ale pár z nich vytočí systémový balíček. V hotovém drtiči zahradní nůž, zpravidla má tloušťku 3 cm, můžeme vytočit balíček jakékoliv tloušťky - vše bude záviset na množství zakoupeného piva. V průměru pro kvalitní nůž v tloušťce 6-10 cmpotřeba 15-25 kusů. Každý disk má spoustu zubů, původně navržených tak, aby nasákly masivní dřevo. Proto bylinné stonky, listy a větve pro ně budou stejné jako semena. V extrémním případě, pokud zuby na pile tupě, nic vám brání jít do nejbližšího skladu nástrojů a nákup náhrada za to.

Pilové listy mohou být úspěšně použity jako řezačky nožů pro drtič

.

Co však není všechno. Abychom ji mohli uvést do pohybu, budeme potřebovat motor. Použití elektromotoru pro rychlé drcení větví v malých objemech je snazší. Jeho použití se může zdát poněkud nepohodlné přes kabel a potřebu zapojit do zásuvky, ale funguje téměř tiše a nevypouští výfukové plyny. Motoblock má více energie, takže je ideální pro případy, kdy je třeba rozbít hrubý materiál často a na dlouhou dobu.

Podrobný návod a nuance práce

1. Pily jsou psány na ose, jejíž průměr je dán průměrem výsevu kotoučů (20 mm). K tomuto účelu slouží vlásenka se závitem M20. Proto potřebujeme podložky a matice stejného průměru.

Pily přijaté na ose budoucího drtiče

Pokud instalujeme disky na vřeteno blízko sebe, nebude fungovat. A to je důvod: šířka zubů pily je větší než šířka samotného disku, takže pokud budete otáčet, zuby se budou držet na sobě. Aby se tomu zabránilo, je nutné disky na krátkou vzdálenost zředit. Usnadněte si to jednoduchou pomocísamonosné podložky, které můžete vyříznout z tenkého plastu. Jejich počet by měl být o 1 kus menší než množství diskového piva.

2. Kladka (z generátoru VAZ nebo z čerpadla) je připevněna k čepu nápravy. K otáčení osy slouží dvě osy mezihřídele VAZ s vnitřním průměrem 20 mm.

3. Z profilovaných kovových trubek se přivaří rám, na který se namontuje tyč bloku motoru. Motor je namontován na rámu tak, aby se mohl pohybovat kolem kotoučové pily. V případě potřeby je nutné změnit napnutí řemenového pohonu.

Náprava s kotoučovými pilami připojenými k rámu

4. Pro snadnou manipulaci s rámem je pevná tyč s kovovým profilem upevněna, na které budou větve a stonky odolávat při drcení.

5. Řezací jednotka musí být opatřena kovovým pouzdrem, které je svařeno z plechu nebo řezáno z pozinkované oceli. Pro spolehlivost je lepší použít první možnost.

Skříň je lepší dělat s plechem - je to spolehlivější!

6. Další bunkr se zvonem pro připevnění k horní části podléhá broušení materiálu. K této části speciálních požadavků nejsou uvedeny, proto se často vyrábí z pružné pozinkované oceli.

Násypka se snadno vyrábí z pozinkované oceli

Výhody domácí varianty

Na rozdíl od továrních modelů nevyžaduje domácí drtič přílišnou péči. Stane se univerzálním asistentem v ekonomice a nepomůžejen rozmělnit větve a jiné domácí odpadky, ale také rozbít ovoce (jablka, hrušky, švestky) a spolu s trubkami. Je to velmi výhodné, pokud potřebujete vařit marmeládu, pyré nebo domácí víno, když se ovoce rozemele na pastovitý stav.

Zahradní vrtulník v akci

Kotoučové pily, které jsou spíše jednotkou než jednotkou, jsou schopny zpracovat poměrně velké kusy dřeva. Samozřejmě to není o polen, ale větve o průměru 10 cm budou zcela na zubech. Tento domácí vrtulník se s výhodou liší od výrobního výrobku, jehož tělo prostě nevynechá velké části materiálu. Tím ušetříte čas, protože nemusíte třídit větve ve velikosti a přemýšlet, kam umístit příliš velké fragmenty. Také nebude nutné sledovat obsah vlhkosti materiálu, zatímco zakoupený drtič vyžaduje úpravu obsahu vlhkosti suroviny. Faktem je, že ve většině moderních předřezaných drtičů je elektromotor umístěn ve spodní části konstrukce, takže když jsou mokré mokré stonky zpracovány, vlhkost nevyhnutelně spadne do motoru, což povede k rozbití. V samoobslužném výrobku se můžete svobodně rozhodnout, kde bude motor instalován, ve výše popsané verzi je umístěn vodorovně na stejné úrovni jako nože.

Stojí za to věnovat pozornost úsporám nákladů při používání domácího drtiče. Za prvé, výroba nejprve bude levnější než nákup továrního zařízení, a za druhé, "samostroeniya" nebude muset kupovat drahé díly na přestávku - všejeho prvky se neliší v ceně.

Samojízdný zahradní drtič může dokonce rozdělit velké větve a přeměnit je na kusy

Kromě toho je domácí zahradní drtič vysoce produktivní. Veškerý odpad, který je naložen do násypky, bude utažen kotoučovými pilami a zmizí neuvěřitelnou rychlostí. Tak, domácí stroj může poskytnout o nic horší než drahé a moderní zahradní nástroj. Jedním slovem, pokud je drtič velmi potřebný, ale nejsou peníze na jeho koupi, jedinou cestou je udělat to vlastníma rukama!

Video příklad použití této jednotky

Viz články pro podobná témata:

 • Jak si vybrat motorovou pilu pro domácnost a chalupu - co hledat?
 • Vybíráme čerpadlo pro zavlažování města - chápeme stávající varianty
 • Jak si vybrat zastřihovač trávy - srovnání všech moderních typů mezi sebou
 • Vybíráme ponorná čerpadla pro vodu - která jsou a co jsou nejlepší?
 • Čerpadla pro studny - uvažujeme typy čerpadel a způsoby jejich instalace
 • Zavlažování vlastní kapkou - nejjednodušší způsob, jak vytvořit systém zavlažování kapek