Jak udělat zajímavé zahradní osvětlení - několik úžasných nápadů

S nástupem soumraku se může vaše zahrada proměnit v temný anonymní prostor nebo naopak tajemné pohádkové místo. Jak se vám líbí více? Pokud druhá možnost vypadá atraktivněji, pak byste měli přemýšlet o tom, jak vytvořit noční světlo. Nepokoušejte se zcela zaplnit prostor světlem. Umění designového osvětlení spočívá v zdůraznění samostatného, ​​často nejasného nebo neviditelného dne detailů, který vede k vizuální transformaci prostoru.

Prostě chaotické umístění luceren - metoda amatérů, nemá nic společného s krajinářským designem. Řekneme vám o druhé - o tom, jak využít zajímavých světelných technik, aby noční zahrada vypadala úplně jinak než za denního světla.

Obsah
 1. Obsah
 2. Osvětlení tratí - nové obzory krok za krokem
 3. Lehká konstrukce schodů a výtahů
 4. Osvětlení nádrží - světelná hra na vodní hladině
 5. Originální ozdoba zahrady - zářící girlandy
 6. Použití svíček pro zahradní osvětlení - nezapomeňte na zapomenuté staré
 7. Variace na téma baterek se solárními panely

Obsah

 • Osvětlení kolejí - nové obzory krok za krokem
 • Lehké konstrukce schodů a výtahů
 • \ t
 • Osvětlení rybníků - hra světla na vodní hladině
 • Původní ozdoba zahrady - zářící girlandy
 • Použití svíček na zahradní osvětlení - nezapomeňte na zapomenutého starého
 • Změny svítilny poháněné solárním motorem

Osvětlení kolejí - nové obzory krok za krokem

Osvětlení cest v zahradě slouží nejen pro dekorativní, ale i praktické účely. Pokud je hřiště jasně viditelné, pak je přirozeně bezpečnější chodit v noci. Světelné svítilny, umístěné v určité vzdálenosti od sebe po celé délce dráhy, osvětlují cestu, která vytváří efekt malebného tunelu.

V kolejích (nebo jiných materiálech) nebudou světelné kameny s LED diodami téměř nikdy vidět ve dne, ale ve večerních hodinách měkké bodové záření změní jeho povrch.

Ale toto je hvězdná obloha! Nic není to, že se to obrátilo vzhůru nohama, ale je to tak hezké chodit na to! Od předchozí verze, “hvězdná obloha” je charakterizována velkým množstvím LED, který se vyskytuje doslovně u každého kroku.

Světelné dekorace schodů a výtahů

\ t

Při osvětlování schodů nebo při jiném zvedání je třeba věnovat pozornost každému stupni zvlášť. Lampy použité pro tento účel mohou být velmi odlišné: bod, ve formě trubek nebo sloupů. Jejich hlavním cílem je vytvořit zájem a přinutit vás jít dál a dál, chtít se podívat na to, co čeká dopředu.

Osvětlení rybníků - hra světla na vodní hladině

\ t

Odpoledne je zahradní jezírko samo o sobě dobré, ale v noci není vidět, a proto, aby bylo možné obdivovat krásu vody kdykoliv během dne, je třeba správně přistupovat k otázce jeho osvětlení. Nejčastěji lucernyna okrajích nádrže jsou umístěny různé barvy a tvary, které jasně vymezují její hranice. Můžete dále zdůraznit složení rostlin na břehu, instalovat lampu v tloušťce listů. Podobný efekt je vytvořen s pomocí reflektorů, které nejsou zaměřeny na vodu, ale na rostliny nebo sochy.

Je neobvyklé mít jiný typ osvětlení - světlo „zevnitř“. V tomto případě jsou lampy umístěny v samotném zásobníku, takže světlo vychází z pod vodou. Pomocí plochého obdélníkového příslušenství pro tento účel můžete získat efekt "měsíční stopy".

Plovoucí světelné diody se mohou stát krásným dekorativním osvětlením pro vodní útvar. Vícebarevné soustruhy, průhledné kuličky nebo dokonce žaluzie se skleněnými včely - vyberte si, co lépe zapadá do koncepce vaší zahrady.

Originální ozdoba zahrady - zářící girlandy

V rekreační oblasti, například na terase nebo na ulici, zavěste věnec s několika baterkami. Takové osvětlení vypadá velmi slavnostně a neobvykle a navíc vám umožňuje jasně zvýraznit velké hřiště. Lucerny ve formě barevných nebo skleněných žárovek s LED diodami na věnce se táhnou mezi stromy nebo jinými podpěrami.

Zajímavé svítilny v retro stylu - malé porcelánové plafondy s obyčejnými žárovkami - dodají do zahrady nádech romantiky.

Ale lucerny netradičních forem - ve formě klastrůhrozny a květiny na dlouhých zkroucených nohách. Tyto girlandy koncentrují žárovky na jednom místě, takže jsou vhodné pro osvětlení jednoho objektu, například stolu nebo pouliční pohovky.

Nový rok svátky osvětlení zimní zahrada může být jen okouzlující. K tomu stačí zavěsit na stromy a ubytovat pásku s LED diodami různých barev.

Využití svíček pro zahradní osvětlení - nezapomeňte na zapomenutého starého

V noci může světlo ve vaší zahradě dávat nejen elektrické lampy. Světlejší a tajemnější osvětlení vytváří plamen svíčky. Pro přidání orientální zahrady můžete použít několik dlouhých svíček, spojených drátem s bambusovými tyčinkami. Výsledné "lampy" jsou instalovány v hliněném hrnci, naplněném oblázky nebo jinými kameny pro upevnění tyčinek.

Můžete použít svíčky a jako "nádivku" pro baterky. Proč ne? Jako lucerny si vezmeme malé sklenice z medu, čaje nebo kávy. Co je na jejich podobě neobvyklejší, tím zajímavější bude konečný výsledek. Můžeme je dokonce namalovat skleněnými barvami, vyzvednout vzor podle našeho uvážení. Poté, co jsou stropy připravené, uděláme pro každý drátový hák nebo smyčku, zavěste ho na strom, altán, oblouk, obecně, kde touží duše. Posledním tahem při vytvoření svítilny bude místnost uvnitř stropu zapalovací svíčky.

Variace na téma svítilen se solárními panely

\ t

Svítísolární panely v současné době zažívají vrchol své popularity. Vstoupili do obchodu a oči se vynořily z neuvěřitelného množství podobných luceren, oblečených do nejrůznějších podob. Nepoužívejte tento hřích! I vynalézání není nutné. Posaďte se u brány se psem z polystonu s pochodní v zubech - co ne hlídacího psa?

Ale takový pohádkový mlýn, zasazený do hlubin zahrady, bude nádherným pokračováním vesnického stylu pozemku. No, samozřejmě, taková lampa potěší malé členy vaší rodiny.

U malého zahradního mostu můžete vytvořit opravdovou skladbu "v miniatuře", umístit malou malou baterku na stonek vedle ní a umístit květiny do hrnců.

To samozřejmě není zdaleka úplný seznam všech možností osvětlení krajiny. Trochu fantazie - a ve vaší zahradě může být mnoho dalších zajímavých světelných efektů.

Viz články pro podobná témata:

 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Fontána vlastními rukama - zvláštní okamžik v zahradním designu
 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr zahradního osvětlení
 • Sluneční vodní lucerny - klasifikace a příklady instalace
 • Jak uspořádat pouliční osvětlení na solárních panelech
 • Hudba větru vlastníma rukama - děláme feng shui talisman