Jak umýt vápno ze stropu bez nečistot a prachu

Prací stropy - foto

Veškeré opravy začínají od stropu. V tomto případě může existovat několik možností. Nejjednodušší z nich je obvyklé osvěžení. Ve složitějších případech se předpokládá, že bude provádět další opravy, a pak se otázka, jak propláchnout od stropu, stává velmi akutní. Tento proces není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát, protože záleží na něm kvalita budoucího bělení.

Obsah
  1. Co s bělením
  2. Provádění přípravných prací
  3. Postup procesu

Co s bělením

Umývání prádla - foto

Aby se vyřešil problém rychlého propláchnutí vápna od stropu, existují speciální hotová řešení, jejichž formulace je poměrně jednoduchá. Například mastné skvrny se snadno odstraní alkalickým roztokem. K tomuto účelu, v kbelíku s teplou vodou, je nutné ředit přibližně tři lžíce sody. Problém je tedy vyřešen, jako by bez nečistot mytí od stropu. V tomto případě se roztok aplikuje houbou a jeho spotřeba je 1,5 litru na 1 m2. umožňuje provádět kvalitativní čištění povrchu.

V přítomnosti velkého počtu stop rzi nebo plísní na stropě jsou tyto povrchy ošetřeny síranem měďnatým. V poslední době, při řešení problému, jak umýt vápno od stropu bez nečistot, je často používán antiseptika, například "prádlo", který je vyroben na základě bělidla. Jeho působení je založeno na hlubokém pronikáníuvnitř nátěru a aktivaci oddělení starého vápna. Tento nástroj po použití také vyžaduje proplach slabými kyselými roztoky. Odstranění vápna ze stropu se zpravidla provádí pomocí tříprocentního roztoku kyseliny chlorovodíkové.

Poté, co je staré vápno prosakováno a bobtná, je odstraněno pomocí špachtle nebo kovového kartáče. Není třeba navlhčovat roztok ihned po celém povrchu stropu. Otázka, jak odstranit staré vápno ze stropu, řešené metodou postupného čištění malých ploch povrchu. Pro ochranu prostoru před rozptýleným stavebním bahnem je nutné použít lopatky nebo palety malé velikosti umístěné na čistém místě.

Provádění přípravných prací

\ t

Před odstraněním vápna ze stropu jsou nutné některé přípravné práce.Je třeba připomenout, že odstranění obílení je vždy doprovázeno kontaminací prostor a předmětů v něm.Proto před prováděním čištění je nutné odstranit co nejvíce nábytku a jiných drobných předmětů pro domácnost. Když není možné nést velký nábytek, je potažen novinami a polyethylenovou fólií, je upevněn páskou. Jeho uklouznutí je tedy varováno v nejnepříjemnějším okamžiku. Kromě toho, odstranění vápna od stropu je nemožné bez určitých nástrojů a pomůcek, které je třeba postarat předem.
Kromě základního nástroje, brýle, respirátor, gumové rukavice, pokrývky hlavy, práceoblečení, žebřík

Postup procesu

Veškerá opatření pro splnění úkolu odstranění odbarvení od stropu musí být provedena v určitém pořadí, což zaručuje dobrý konečný výsledek.

Nejdříve je třeba připravit celou podlahu v místnosti s polyethylenovou fólií a navrchu uspořádat rozšířené novinové listy. Pouze nástroje, které jsou právě teď, jsou ponechány na ruce. Všechno je zbytečné, aby se odstranil, pak se kočárek bude snadno pohybovat po osvobozené podlaze. Při výjezdu z areálu, který má být opraven, je nutné vložit špinavou obuv do promočené sex pásky. Stavba bahna se tedy nebude odchylovat od jiných prostor.

Než se rychle omýváte ze stropu, noste pracovní oděv, pokrývky hlavy, gumové rukavice, ochranné brýle a stavební brýle. V blízkosti by měl být kbelík, ve kterém je studená čistá voda. Pro rychlou přípravu potřebného množství teplé vody by měla být také konvice naplněná vroucí vodou. Studená voda se získává do speciálního nebulizéru a pak se zředí vroucí vodou. Nejlepší je použít láhev ke spreji s menší kapacitou, takže vaše ruce nebudou unaveny rychle a dostatek síly k vyřezávání stropu.

Dále, před odstraněním starého vápna ze stropu, musíte vylézt po žebříku po žebříku a posypat vodou všechny bílé barvy, které jsou na dosah. Nemusíte ani jeden, ani jeden, místo, jinak je to přebytekNa podlaze se bude vypouštět voda. Nejlepší je nastříkat vodu okamžitě na velkou plochu, až do doby, kdy skončí v postřikovači, a dát nějaký čas na nabobtnání starého bělení. Po chvíli by mělo být opakováno postřik, po kterém může být zadržován po dobu deseti minut.

Po takovém školení se můžete přímo rozhodnout, jak odstranit odstíny ze stropu. Na samém začátku, musíte zkusit pomocí špachtle odstranit staré vápno. Při normálním zavlažování bude oddělena malými vrstvami. Pokud není dostatek vody, objeví se při odstraňování prachu. V tomto případě by měl být povlak opět navlhčen. Pokud se odstraní odbarvená omítka na špachtli, hovoří o nadměrné vlhkosti a potřebě dodatečného času na její vyčištění.

Pracovní doba by měla být používána racionálně. Současně můžete současně provozovat několik operací. Zatímco jedna část stropu je čištěna špachtlí, druhá část se postupně stává vodou nasycenou. Stávající trhliny by měly být rozšířeny stěrkou, pokud jsou ve vlhkém stavu. To vše výrazně urychlí celkový proces čištění.

Po vyčištění povrchu špachtlí musí být houba zcela opláchnuta teplou vodou.

Na konci všech prací musí být strop zcela suchý. Při držení dlaně na povrchu by neměly zůstat stopy. To naznačuje kvalitativní čištění a možnost dalšího nanášení nového nátěru.