Jak upevnit mauerlat na plynový beton, správně nainstalovat a upevnit na stěny, podívejte se na fotografie a videa

Obsah článku:

1. Jak upevnit mauerlat na plynový beton

2. Jak připevnit moorelat k plynovému betonu - mechanické kotvy

3. Jak nainstalovat mauerlat - chemickou metodu upevnění

Mauerlat: Co je to? Moorelat je dřevěná konstrukce, která bere zátěž ze střechy. Jeho hlavním účelem je rovnoměrné přerozdělení statických a dynamických sil na nosné stěny. Trvanlivost a trvanlivost střechy závisí na tom, jak upevnit maltu. Powerlot na stěnách pórobetonu je jednoduše stanoven, hlavní je připravit se předem na všechny procedury. K tomuto účelu použijte protokol nebo nosník o průřezu 100 x 100 mm. V tomto případě, pokud používáte dřevo, musí být řezán z jedné strany tak, aby těsně přitlačoval ke stěně. Přečtěte si, jak nastavit powerlat níže (viz: "Moorelat - co je to: konstrukční návrh").

Před upevněním elektrody k pórobetonu musí být desky obaleny hydroizolačním materiálem. Poté můžete začít s instalací položky.

Obsah
  1. Jak upevnit mauerlat na plynový beton
  2. Jak upevnit mauerlat na plynový beton - mechanické kotvy
  3. Jak nainstalovat mauerlat - chemická metoda upevnění

Jak upevnit mauerlat na plynový beton

Před zhotovením malty je třeba připravit pevný základ. Zdivo zdiva končí bloky ve tvaru písmene U, které tvoří monolitický železobetonový pás. Při plnění těchto bloků betonem, v nichVložte čepy. Současně je jejich umístění kontrolováno podél vlasec. To je nezbytné pro co nejrychlejší vyrovnání kolíků. Před upevněním mooreratu jsou otvory vytvořeny v deskách, které musí odpovídat bodům umístění čepů.

Aby bylo možné označit místa pod otvory, musíte na tyče umístit tyče a pak je zasáhnout kladivem. Díky tomuto přístupu je umístění čepů na stromě jasně vytištěno. V uvedených bodech je nutné provést otvory. Poté je paprsek položen na čepy a pevně je ucpává. A jak opravit silový míč? S podložkami a maticemi.

Vzdálenost mezi čepy a jejich počtem by měla být předvídána ve fázi plánování. Je důležité se vyhnout shodě montážního bodu výkonového zdvihu s regálem a montážním bodem tohoto prvku k železobetonovému pásu. Počet kolíků a hrubých nohou by měl odpovídat. Současně je zvolena výška vlásenky tak, že je určena pro nosník o výšce 4 cm (to je dostačující pro upevnění podložky).

Spolehlivou montáž mezi provzdušněným betonem a maltou lze dosáhnout pomocí kotev.

Existují dva typy podobných spojovacích prostředků:

  • mechanické;
  • chemická látka.

Jak upevnit mauerlat na plynový beton - mechanické kotvy

Mauerlatova fixace pomocí klínových kotev. Hmoždinky, které jsou válcem se speciálními harpunami, se vkládají do vyvrtaných otvorů. Kolík dále utáhne upevňovací prvek. KvůliRoztažení povrchu a inhalace zubů harpuny v aeroc betonu se dosahuje bezpečným upevněním kotev. Tato metoda poskytuje vysokou spolehlivost upevnění výkonového členu, ale zároveň je zde značná nevýhoda - náklady. Cena jedné kotvy se speciální hmoždinkou může být až 3,5 tisíc rublů.

Upevnění mauerlatu na plynový beton, příklad na videu:

Jak nainstalovat mauerlat - chemický způsob upevnění

Tato metoda je mnohem levnější. Jedna kapsle pro montáž stojí pouze 150 rublů. Vzhledem k tomu, že chemická látka proniká hluboko do materiálu, není dosaženo menší spolehlivé fixace mauerlatu k provzdušněnému betonu. Kromě toho chemický extrakt povrchu betonu, vytváří další hydro a tepelnou izolaci.

Montáž mauerlatu na plynový beton vyžaduje použití pouze kvalitních materiálů. Dřevo by mělo být bez uzlů a hydroizolace by neměla být poškozena. Pro práci budou zapotřebí speciální nástroje, proto by měla být věnována zvláštní pozornost jejich kvalitě. Neméně důležité je provádět přesné výpočty. Kvalita a rychlost práce na upevnění mauerlatu závisí na jejich správnosti.

Doufejme, že nyní víte, jak vyprat peníze.