Jak upevnit profil ke zdi?

Jako dokončovací materiál, který se přidává ke stěnám ideálně rovného povrchu, se dnes často používá suchá sádra na kovové profily. Veškeré práce na opravě místnosti lze provádět nezávisle a rychle, bez zapojení odborníků a nákladů na dodatečné finanční prostředky.

Sádrokartonová deska - krásný materiál, který je schopen udržet teplo v místnosti a absorbovat cizí zvuky. Aby bylo možné provádět základní funkce dobře a pevně přilnulo k povrchu stěny, je nutné zajistit správné umístění profilů. Výhodou instalace takového kovového rámu je možnost umístění i na nerovném základě.

Vzhledem k tomu, že je známo mnoho odrůd profilů, lze zjistit, co je nejlepším způsobem, jak nakupovat stěny, odborným poradenstvím. Podle jejich doporučení je nejlepší provést opláštění současně pomocí profilů PN 28/27 a PP 60/27. Mřížka z druhého typu profilů by měla být umístěna tak, aby bylo možné uspořádat elektrické vedení a umístit do ní komunikační systém. Kromě toho v supermarketech si můžete koupit speciálně navržený pro tento typ pracovní sady profilů PN a PS.

Kovové profily se montují rovnými kolíky. Musíte je umístit ve vzdálenosti ne více než 150 cm od sebe (nejvhodnější možností je velikost 100 cm). Pro pevnější upevnění rámu by měly být použity hmoždinky.

Jak upevnit profil na vlastní stěnuruce?

Práce na vytvoření kovového rámu pro sádrokartonové desky je velmi snadné. Hlavní věcí je dodržovat několik tipů a doporučení, která vám pomohou rychle a kvalitně vykonat všechny práce.

1. První působení povrchu stěny musí být změřeno pomocí rulety a označit umístění závěsů. Za tímto účelem musí každých 0,6 m pracovní plochy (měření horizontálně) na něm dát značku tužkou nebo křídou, která bude vodítkem pro svislé čáry (správné provedení této fáze práce pomůže úrovni).

2. Po dokončení kreslení svislých čar je každá z nich rozdělena do stejné oblasti, na které budou instalovány závěsy (jejich počet může být roven třem, pokud je výška místnosti například 2,5 m).

3. Poté nastavte profil po obvodu. Pro tyto kovové nůžky nastříhejte profil PN 28/27 na malé kousky a pro větší pohodlí přilepte na zeď samolepicí páskou. Poté, pomocí děrovačky, otvory přes profil přímo, které pak ucpávají hmoždinky.

4. Po provedené práci nejsou vodítka v žádném spěchu pro vložení profilu PP 60/27, předřezání je na prvky, téměř zcela odpovídají výšce celé místnosti.

5. Aby byl profil na stěně co nejpevnější a nejstabilnější, musí být závěsy sklopeny směrem k vodítkům tak, aby se dostaly ke stěnám.

6. Uplatnění úrovně, velmi přesné spojení profilů a závěsů probíhá velmi rychle, a tudíž- sběr celého návrhu do jediného systému, který je plně připraven k další montáž na něm listů sádrokartonových desek.