Jak uspořádat pouliční osvětlení na solárních panelech

Přemýšleli jste někdy o potřebě úpravy vašeho pozemku? Pravděpodobně se to stane pokaždé, když venkovní rekreace nechce skončit nástupem soumraku. Nebo, když narazíte na houštiny boků ve tmě, vracející se od hostů domů. Ano, chápete, pouliční osvětlení by výrazně usnadnilo váš život, ale nechcete dělat vysílání, nepořádek s instalací stacionárních lamp. A všechno necháváte tak, jak je, protože je zde příležitost, jak všechny tyto "obejít", pokud víte o existenci alternativy k tradičním svítidlům. To je pouliční osvětlení na solárních panelech.

Obsah
 1. Obsah
 2. Princip činnosti lamp na solárních panelech
 3. Druhy zahradních svítidel
 4. Výhody solárních lamp
 5. Systém osvětlení - solární panely v kombinaci s větrnými turbínami

Obsah

 • Princip fungování solárních lamp
 • \ t
 • Druhy zahradních svítidel
 • \ t
 • Výhody solárních lamp
 • Systém osvětlení - solární panely v kombinaci s generátory větrných turbín
 • \ t

Princip činnosti lamp na solárních panelech

\ t

Jak jste již pochopili, solární lampa pracuje nezávisle, bez připojení k elektrické síti. Zdrojem světla je však běžná LED lampa, která vyžaduje energii pro práci. Kde ho získat? Ve skutečnosti, tato lampa také vyrábí elektřinu, aleto není přijato v hotovém formuláři od zásuvky, ale “zpracovaný” od energie slunečního světla. Solární baterie, která je hlavním prvkem těchto lamp, pouze přeměňuje sluneční energii na elektřinu.

K nahromadění energie dochází v jasném denním čase, a čím déle a intenzivnější je osvětlená lampa, tím více světla bude emitovat v noci. Energie nashromážděná za den se koncentruje v baterii (v nízko nákladových modelech její roli hrají dobíjecí baterie, více "pokročilé" - nikl-kadmiové akumulátory). Úplné nabití akumulátoru ve dne je obvykle dostačující pro 8-12 hodin nepřetržité noční práce svítidla. V takovém případě, pokud se lampa nabíjela v bezvadném dni, bude noční práce kratší a kvalita osvětlení je horší.

Druhy zahradních svítidel

\ t

Všechny lampy solárních článků jsou uspořádány stejným způsobem, ale mají zcela odlišné tvary. Tato odrůda vám umožní získat jakýkoliv požadovaný světelný efekt na zahradě.

V otevřených prostorech velkých ploch jsou nadstandardně vybavena vysokými zahradními světly, vyrobenými z kovu s kovacími prvky, zdobenými sklem nebo průhledným plastem. Výška sloupů takových svítilen dosahuje 2-2,5 m, což umožňuje velký poloměr osvětlení. Nejčastěji jsou lampy na vysokých nohách nastaveny podél kolejí.

Svítidla do výšky 1,5 m mohou mít odlišný design. Například plně reprezentují světelný sloupec. To je skvělá volba pro stránky vmoderní styly.

Svítidla do maxima 0,7 m se používají k osvětlení kolejí po obvodu míst nebo k bodovému osvětlení rostlinných kompozic.

Namísto nízkých světel pro osvětlení jakéhokoliv objektu na ploše můžete použít tvary lampy zobrazující cokoliv chcete: zvířata, hmyz, pohádkové postavy.

K dekoraci nádrže můžete použít solární panely na plovoucí lampy. Vyrobeny pomocí speciální technologie, při ponoření do vody zůstávají na povrchu. Jakýkoliv dech větru způsobuje, že se pohybují po vodní hladině, což vytváří nesrovnatelný dojem ze hry světla.

Kromě uvedených možností existuje ještě mnoho dalších: nástěnné svítidla, stolní lampy, bodová světla, lampy, vykopané do země.

Výhody solárních žárovek

Důležitou výhodou solárních svítidel před tradičními možnostmi je nezávislost elektřiny v síti. To znamená, že mohou být instalovány v venkovském domě, kde neměli čas trávit elektřinu. Kromě toho, pokud není elektřina z rozvodné sítě, podle toho, a není nic, co za to zaplatit. Úspora je zřejmá!

Chcete-li nainstalovat takovou lampu, stačí ji umístit na správné místo nebo kousnout do země. Pro líného majitele je to jen objev - nemusíte kopat zákopy, prodlužovat kabely a dělat další práce související s elektrifikací.

Když přichází soumrak, rozsvítí se LED dioda v lampě nezávisle, to znamená automaticky, takže nevyžaduje ovládání majitele.

Životnost solárních světel je více než působivá. Posuďte sami: "život" LED je 25-27 let, solární baterie - až 25 let, baterie - až 15 let. Když tedy vezmeme v úvahu nejkratší část - baterii, můžete s jistotou říci, že solární lampa bude trvat nejméně 10-15 let.

Kromě toho jsou lampy na solárních panelech naprosto bezpečné a šetrné k životnímu prostředí, to znamená, že jejich části neznečišťují životní prostředí během provozu a používání.

Systém osvětlení - solární panely v kombinaci s větrnými turbínami

Když už mluvíme o solárních lampách, nemůžeme si pomoci, ale zmiňujeme speciální osvětlovací systémy. Skládají se z lampy a větrného generátoru. Typicky, takové systémy jsou zvyklé na osvětlení ulice, to je, velké objekty. Použití dvou typů alternativních zdrojů energie zvyšuje účinnost a výkon celého systému. Za slunečných dnů, hlavní část elektřiny pro LED přijde ze solárního článku, a v zimě nebo temných dnech - od větrné turbíny.

Viz články pro podobná témata:

 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr zahradního osvětlení
 • Sluneční svítilny - klasifikace a příklady instalace
 • Osvětlení a svítidla probazény
 • Jak si vybrat benzínový (naftový) generátor pro dávkování?
 • Jak udělat zajímavé zahradní osvětlení - několik úžasných nápadů
 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství