Jak uzavřít lodžii s plastovými panely? Tipy z průvodce

Balkony potřebují vnitřní výzdobu jako lodžii, a když jsou prosklené. Zpracování loggií PVC panelů je nejjednodušší, nejlevnější a nejrychlejší způsob oříznutí stěn a stropů požadovaného objektu.

Tyto panely (nebo, jak se často označují jako "plastové obložení") jsou velmi pohodlné pro instalaci a ekonomickou hodnotu, a díky své délce šesti metrů dostávají při řezání velmi malé procento odpadu.

zpracování PVC panelů

Obsah
 1. Kroky před zpracováním
 2. Přípravné práce
 3. Montážní rám
 4. Oteplování
 5. Montáž panelů
 6. Závěr

Kroky před zpracováním

Přípravné práce

\ t
 • Plastové panely pro lak lesklý

  Aby byla lodžie uzavřena plastovými panely, je nutné provést řadu přípravných prací, které předcházejí zpracování a podporují kvalitu práce a prodlužují životnost materiálu.

 • Pro instalaci dřevěného nebo kovového rámu je nutné připravit stěny a strop.
 • Na stěně nebo stropě odstraňte omítku a pokud je to možné, odstraňte veškeré příslušenství připevněné ke stěně nebo stropu.
 • Pokud na povrchu stěny, podlahy nebo stropu zjistíte skvrny vlhkosti nebo plíseň v charakteristice černé nebo bílé, pak by měly být zničeny bez zbytků, dokud neříznete část stěny.
  V opačném případě, a to i při malém množství houby, všechno začne znovu a může zkazit dřevěnoukostra a přinést zápach.
 • Stává se, že parapet není pevný plot a je vyroben z oceli nebo oceli s betonem, takže musí být pevný, aby do kostry nebyl přístup k dešti nebo sněhu.
  Jednou z možností je potáhnout mimo lodžii vlečkou, předmontáží větrné turbíny a druhou možností je konstrukce stěn z pěnových bloků nebo cihel, které jsou z vnějšku uzavřeny pozinkovaným plechem.
 • V budovách typu p-44t jsou umístěny požární otvory pro přístup k přilehlému balkonu, které jsou pokryty kovovými štíty. Tento štít bude zasahovat do instalace kostry nebo stěny, takže je třeba řezat, ale pokud tento panel drží plot, pak bude muset obejít nebo provést jeho rekonstrukci tak, aby nenarušoval instalaci panelů pro zpracování lodžie.
 • Na polenech typu "raketoplán" v domech p-44t v rohu lodžie je betonový sloup, který bude muset být zavřen. Aby se zabránilo vážné rekonstrukci, toto místo obvykle využívá vestavěnou skříň.

Montáž rámu

Zásada montáže dřevěného rámu

Někdy je dřevěný rám připevněn přímo ke stěně, což způsobuje řadu nepohodlí při vyrovnávání konstrukce. Mnohem jednodušší a správnější montáž dřevěného a kovového rámu na upevňovací prvky ve tvaru písmene P (balení) přišroubované ke stěně.

Vzdálenost mezi upevňovacími prvky rámu pod plastovým panelem by měla být 50 až 70 cm

.

Montáž ve tvaru písmene P

Dřevěné nebo kovovéprofil připevněný k upevnění ve tvaru písmene P s malým šroubem

Jedná se o držák ve tvaru písmene P připevněný ke stěně pomocí plastových hmoždinek pomocí šroubů a profily jsou spojeny upevněním pomocí malých šroubů, tzv. „Blistrů“.

Při výběru hmoždinek a šroubů je kupujte samostatně a nepoužívejte rázové bubny, zejména pro betonové bloky s dutinami, v tomto případě budou plastové panely pro lodžii instalovány kvalitativněji.

Doporučení. Při montáži jakéhokoliv předmětu s plastovými hmoždinkami a šrouby vždy používejte hmoždinky menší než je požadovaná velikost, jinak, při naložení, hmoždinka nezůstane ve zdi.

Například u šroubů o délce od 70 do 100 mm jsou v sadách takové kombinace nabízeny hmoždinky o průměru 6 mm, ne 8-10 mm.

Montáž profilů skeletu se provádí ve směru panelů, tj. Pokud se obložení lodžie provádí svisle, musí se profily instalovat vodorovně a naopak. První a poslední profil by měly být propojeny s připojenou stěnou stěny, stropu nebo podlahy, aby hrany panelů ležely na zemi.

Vzdálenost mezi profily pro stěnový nebo stropní rám by měla být 50-60 cm.

Aby se vyrobily panely z lodžií z PVC, které jsou rovnoměrné a krásné, měly by být rámové profily zarovnány se závitem nebo pomocí dlouhého konstrukčního pravidla .

Plastové desky samozřejmě nejsou keramickými dlaždicemi a nevyžadují milimetrovou přesnost, alepokles o více než dva milimetry už bude patrný pro oko a při instalaci prvního nebo posledního panelu v přítomnosti rozdílu v rámu bude tvrdohlavý profil.

Doporučení. Pokud se chystáte sbírat dřevěný rám, pak použijte borovicové zábradlí.

V tomto plemeni pro tento typ práce existuje řada výhod - při sušení „nevedou“ a snadno sešívají svorky ze sešívačky.

Oteplování

Zahřívání minerální vlnou. Dekorace lodžií z PVC panelů na vyztuženém rámu

Pokud budete s lodžií zacházet s některými materiály, pak to určitě musí být zahřáté, jinak by v chladném období tato místnost nemohla být obydlena. Pro izolaci balkonu nebo lodžie v takových situacích se používá minerální vlna, pěna a pěnový pěněný polyethylen.

Na fotografii vidíte, jak je minerální vlna umístěna pod kovovým vyztuženým rámem, to znamená, že nejprve byly namontovány vertikální profily, pak byly položeny minvaty a pak byly instalovány pouze vodorovné roviny rámu.

Izolace stropů pěnou

Tato metoda je samozřejmě vhodná pro izolaci balkonů a lodžií, protože umožňuje, aby byla minerální vlna dobře utěsněna, aby nespadla na plášť, ale dodatečný počet profilů má za následek dodatečné náklady, což nemá vliv na konečný výsledek. .

Takže je lepší strávit pár dalších desítek minut na pokládce ohřívače než peníze navíc na nákup profilů.

Izolace lodžiefólie z polyethylenu

\ t

PVC panely pro lodžii jsou pevně vloženy do sebe, takže slouží také jako dokonalá izolace. Při instalaci jakéhokoliv ohřívače na balkón nemusíte zakrýt hustým celofánovým filmem, protože tuto funkci budou provádět panely .

To však neznamená, že v izolaci musí být odstraněny prodyšné otvory a praskliny. Jedním z dobrých likvidátorů trhlin (zejména při izolaci pěnou) je montážní pěna.

Montáž panelů

Zpracování panelů z lodžie z PVC. Strop

Je-li rám sestavený pro sestavení panelů vyroben z dřevěných profilů, můžete dokončit dokončovací práce velmi rychle, protože budete muset použít sešívačku se sponkami 10 mm. Nejdříve je však nutné nastavit potřebné profily (úhly a povrchy) pro montáž. Profily lze také připnout sponkami.

Zpracování panelů z PVC lodžií

Při ošetřování panelů stěny domu jsou často pokryty panely a sklony oken. V tomto případě není nutné, aby se ve svazích vytvořila kostra - koncový L-profil utáhněte přímo k plastovému rámu a další rohový vnější profil (nebo profil F) na okraj rámu. Panel bude dobře sedět bez rámu.

Zpracování lodžií panely MDF se mírně liší od zpracování plastů. Hlavní rozdíl je v upevňovacích panelech, protože MDF panely jsou instalovány na svorky, které jsou zase upevněny na rámu. Také místo profilů se zde používají dekorativnídokončovací lišty, které jsou nalepeny na panel silikonem nebo "tekutými nehty" .

Vzhledem k tomu, že na lodžii lze zachytit kondenzaci, zpracování panelů MDF z lodžií přebírá ochranu těchto panelů bezbarvým lakem nebo si můžete koupit vodotěsnou podšívku. Pro hlubší pochopení principu takové práce, jako je nakládání s lodžií s plastovými panely vlastními rukama - vám toto video pomůže.

Rada. Pokrytí lodžie plastovými panely zahrnuje instalaci profilů pro instalaci panelů v nich.

Při montáži prvního panelu, který je vložen do bočního profilu v profilu, z panelu je nutné řezat jazýček tak, aby byl více nasazen do sedla profilu.

Závěr

Omítání lodžií je spíše jednoduchá práce, ale stejně jako každá jiná vyžaduje určitou zručnost a pozornost. Při výběru plastu je třeba vzít v úvahu jeho strukturu a parametry, protože může být matný, polopružný a lesklý a má šířku 10 až 25 sm.