Jak vybavit /vybavit malou místnost 15 fotografií


Design bytů vlastníma rukama. Jak uspořádat /uspořádat malý pokoj krásně a kompaktně s fotografickými příklady.

Malá místnost je vždy spojena s nedostatkem prostoru. Neúspěšné plánování může být zdrojem těsnosti a přeplněného vzhledu. Ale to je snadné opravit. I ty nejmenší a nejpohodlnější pokoje mohou být pohodlné a funkční s těmito jednoduchými tipy a fotografickými příklady. Kromě toho máte vynikající příležitost experimentovat a vytvořit si vlastní jedinečný interiér. A pro místnost svých oblíbených dětí si přečtěte, jak nastavit dětský pokoj, i když je malý.

9 tipů, jak vybavit malou místnost

1. Barva.Správná volba barvy může opticky zvětšit prostor, takže se pokuste vyzvednout barvu na stěny a stropy ve světlých barvách (bílá, béžová, šedá, modrá a světle zelená). Toto pravidlo platí i pro tapety. Návrháři doporučují vybírat tapety s malými vzory a opouštět velké kresby. Podlaha by měla být o něco tmavší, ale ne příliš, jinak se místnost bude zdát nízká. Snažte se pozorovat monochromatický v místnosti: různé vnitřní položky (čalounění, stůl a židle), vyrobené ve stejné barvě, vizuálně rozšířit prostor, vícebarevný vytváří opačný efekt. Podívejte se na náš článek, které barvy v interiéru místnosti jsou lepší.

2. Záclony.Pokud se v malé místnosti velká okna, záclony jsou lépe viset kolem okrajů, pak se objeví ještě více. Vyberte si dlouhé (na podlahu) záclony a tylustejný barevný gamut jako stěny. Dávejte přednost lehce zvlněným látkám, které nezvyšují prostor a nezdůrazňují se. Pokud je to možné, vyměňte těsné závěsy na plynových dlaždicích. Takže v místnosti pronikne maximum světla.

3. Použijte prostor co nejvíce.Každý interiérový předmět, zejména v malé místnosti, by měl mít svůj účel. Snažte se jej maximálně využít. Například, stěna nábytku - vynikající volba pro ty, kteří žijí v jednopokojový byt. Nezabírá mnoho místa a kombinuje několik typů nábytku najednou: skříň, knihovna, komoda, stojan na televizi, bar, police na suvenýry, fotografie a další detaily.

4. Multifunkční nábytek.Není nutné přistupovat k otázce radikálně - koupit postel, která se změní na zeď, nebo stůl, který je tvořen konferenčním stolkem, zejména proto, že takové inovativní myšlenky designérů nejsou drahé. Nejběžnějším a cenově dostupným způsobem, jak ušetřit místo, je rozkládací pohovka. V noci je to pohodlná manželská postel, která bude v dopoledních hodinách v plné pohovce, která může ubytovat hosty. Kromě toho, obvykle pod víkem pohovky je místo pro ložní prádlo, přikrývky a polštáře.

5. Průhledné a průhledné povrchy.Zrcadla a další, které odrážejí prvky interiéru, mohou také vizuálně zvětšit prostor a osvětlit světlo odrazeným světlem. Je žádoucí, aby zrcadlo bylo před oknem. Skříň s velkými zrcadlovými dveřmi nebo stěnouzrcadlové dlaždice vizuálně zvětší místnost dvakrát. Průhledné vnitřní předměty z odolného plastu, zřídka vyrobené ze skla (například stoly, židle) mohou vizuálně rozšířit prostor. Nábytek s průhlednými nohami vytváří efekt lehkosti a letu. Tyto jednoduché způsoby vám umožní efektivně umístit malou místnost do bytu nebo domu.

6. Územní prostor.Aby byla místnost funkčnější, rozdělte ji do zón. Například musíte oddělit pracovní plochu od pražce. Použijte různé barevné kombinace, rozdělte prostor s obrazovkou, závěsy nebo knihy police. Použijte různé zdroje světla k vytvoření iluze dvou různých místností. Umístěte nábytek do místnosti tak, aby byl přístupný, a můžete se po místnosti pohybovat bez přerušení. Pamatujte: čím více prostoru bude volný, tím větší bude místnost.

7. Vyvarujte se nepořádku.Toto je obzvláště patrné na malém prostoru. "Nepořádek" místnosti se zbytečnými věcmi. Identifikujte své priority: Zbavte se toho, co nepotřebujete, skryjte to, co je možné ve skříních a krabicích, a pro věci, které používáte neustále, určete nejpřístupnější místa.

8. Více světla.Přirozené a umělé světlo má vlastnost rozšiřujícího se prostoru. I když je okno velké, snažte se ho nezavírat záclonami. Pokud místnost není na slunné straně, můžete použít vestavěné světelné zdroje po obvodu místnosti.Vyberte si malý lustr, ten velký bude vypadat nesmyslně. Stropní transparentní lustr - nejoptimálnější varianta. Viz článek o tom, jak si vybrat osvětlení v interiéru místností, což přispěje k dosažení vizuálního zvýšení prostoru a je lepší vybavit malou místnost, příklady z níže uvedených fotografií jasně dokazují.

9. Malý nábytek pro malou místnost.Zlikvidujte objemné vnitřní předměty, zejména pokud nesou funkční zátěž. Z velkých křesel můžete odmítnout a nahradit je méně pohodlnými židlemi. Malý skládací stůl je k dispozici jak pro hosty, tak pro domácí kancelář. Vyměňte luxusní rohovou pohovku za skromnější velikost. Není o nic méně pohodlné a zabere mnohem méně místa.

Nyní naše webové stránky opravují apartmány vlastníma rukama, které nabízejí 15 fotografií s kompaktním uspořádáním ne velkých místností.

Jak vybavit fotografii malé místnosti

Nebojte se experimentovat a nebudete méně exotičtí a krásní, jako je tomu u těchto 15 příkladů fotografií!