Jak vybrat pánev: 7 hlavních tipů, přehled druhů (foto, video)

Obsah

 • Pochopení v pánvích s antiadhézním povlakem
 • \ t
 • Přezkoumání materiálu: litina, nerezová ocel, měď
 • 7 hlavních tipů: cena, značky, atributy kvality

Chuť a kvalita steaků, palačinek a dokonce i jednoduché omelety do značné míry závisí na kvalitě pánve, na které bylo jídlo vařeno. V ideálním případě by kuchyň měla mít několik pánví s různým průměrem, tloušťkou a výškou stěn, stejně jako materiály, protože ne pro nic pro profesionální kuchaře připravují různé pokrmy na různých pánvích. Například grilovací pánev na grilování je vhodnější pro pečení masa a každá pánev s nepřilnavou vrstvou bude vhodná pro smažení vajec.

Vzhledem k tomu, že nejsme kuchařem a často používáme pouze 1-2 pánve na smažení, tento článek se bude zabývat tím, jak si vybrat pánev pro univerzální použití, tj. Kulatý průměrný průměr 24-28 cm.

Obsah
 1. Pochopení v pánvích s antiadhézním povlakem
 2. Přezkoumání materiálu: litina, nerezová ocel, měď
 3. 7 hlavních tipů: cena, značky, jakostní znaky

Pochopení v pánvích s antiadhézním povlakem

\ t

Pokrytí je dnes nejrozmanitější. Pojďme pochopit, co jsou a co bude lepší?

 • Teflonový povlak, jmenovitě polytetrafluorethylen, je nejvodivějším typem krytu z hliníkové pěny.
 • Pros: lehký, snadno se udržuje, můžete vařit téměř bez tuku.

  Nevýhody: teflon nelze ohřívat velmi mnoho(optimální teplota je 200 ° C), jinak začne emitovat karcinogenní toxické plyny a samozřejmě se bojí ostrých předmětů.

  Životnost: nejvýše 1 rok.

  Tip: Pozitivní zpětná vazba získala všechny známé Tefal, jejichž pánev lze ohřát na 260 ° C.

 • Keramický povlak je nelepivý povlak, který nepochází ze spálené hlíny, zdá se však, že se jedná o název, nanokompozitní polymer s nanočásticemi písku ve složení.

  Výhody: Na rozdíl od teflonové pánve s keramickým povlakem nevypouští škodlivé látky při intenzivním ohřevu (lze je ohřát až na 450 stupňů) a je ideální pro ty, kteří rádi vaří s minimálním množstvím oleje. Rovnoměrně a rychle se zahřívá. Kromě toho jsou hliníkové pánve s keramickým povlakem relativně lehké.

  Nevýhody: Keramická vrstva se bojí mechanického poškození, pádu z výšky, mytí v myčce nádobí, zásad a prudkých teplotních výkyvů, které nejsou vhodné pro indukční desku.

  Životnost: přibližně 1-2 roky při pečlivém používání.

  Tip: Nekupujte levné modely, protože jsou velmi škodlivé. Pozitivní zpětná vazba si zasloužila značky TVS, Fissler, Moneta.

 • Mramorový povlak je nelepivý povlak ze stejného teflonu, ale s přídavkem mramorových drobků.
 • Pros: Pánev s mramorovým povlakem váží snadněji než železo, rovnoměrně a velmi rychle se zahřívá. Kromě toho, na rozdíl od keramiky a teflonu, ochlazuje pomaleji, cítí se méně strach z ostrých předmětů,náhodné pády, kolísání teploty, a proto má dlouhou životnost. A takové pokrmy vypadají neobvyklé a krásné.

  Nevýhody: jsou vyráběny jak v levných, tak drahých kategoriích, ale dobrá pánev (s povlakem ze 3 vrstev) a zahuštěným dnem stojí nejméně 2000 rublů, další nevýhoda - často se prodávají bez víček.

  Životnost: závisí na počtu vrstev nátěrů - čím delší jsou vrstvy, tím déle bude nádobí trvat. S řádnou péčí může vícevrstvá pánev trvat až 25 let, jak slibují výrobci.

  Tip: pokud je to možné, zakupte misky s 5-ti vrstvým mramorovým povlakem a dnem o tloušťce větším než 6 mm Pravidelně namažte čistou misku olejem a poté ji otřete ubrouskem (není třeba kalcinovat).

 • Titan, diamant, žulový povlak - nanokompozitní povlaky, spolehlivé a nejdražší.
 • Pros: jednotné a rychlé vytápění, odolnost proti opotřebení, nebojí se kovových vidlic, římsy a lopatky, trvanlivost, prakticky nevyžadují použití oleje, bezpečné pro zdraví a co nejblíže kvalitě železného zboží, ale lehčí.

  Nevýhody: Nevhodné pro indukční desky, jsou mnohem dražší než všechny ostatní typy pánví.

  Průměrná délka života: do 25 let.

  Tip: Pozitivní hodnocení přicházejí s prémiovými značkami Swiss Diamond, Woll a Risoli.

 • Existuje další typ nátěru, který je zřejmě možno označit za nejbezpečnější a nejodolnější, což je přirozeně přirozené „nelepivé povlakování namočeným v pórech železapánve na olej. Ale přečtěte si to v další kapitole.
 • Přezkoumání materiálu: litina, nerezová ocel, měď

 • Pánev
 • Pros: přesně toto jídlo může být právem nazýváno nejlepším v kategorii "univerzální", protože může v peci dokonce i péct koláče. Dodává nejchutnější pokrmy, od litiny, aby gril pánev na smažení masa. Dlouho se rovnoměrně zahřívá a chladí. Litinové nádobí se ani bojí nožů a pádů z výšky, navíc je naprosto bezpečné pro zdraví a dokonce užitečné, protože v procesu smažení potravin je naplněno malým množstvím železa. Jeho hlavním rysem je přirozený "nelepivý povlak", který vzniká díky tomu, že porézní struktura surového železa absorbuje olej, takže nádobí lze používat navždy v doslovném smyslu slova.

  Nevýhody: železo je těžké, vyžaduje péči, tj. Pravidelné střelby solí a olejováním. Litina může být umyta v myčce nádobí a uložena v ní na dlouhou dobu, protože železo může rzi.

  Životnost: prakticky žádné datum expirace.

  Tip: V poměru cena-kvalita, dobrá volba bude pan Lodge. Jakékoliv železné nádobí však bude dobré.

 • Pánev z nerezové oceli
 • \ t

  Pros: Mnoho profesionálů připravuje pánev z nerezové oceli bez jakéhokoliv nepřilnavého povlaku, protože maximalizuje chuť a barvu složek. Nerezová ocel také připravuje grilovaná jídla. Je trvanlivý, nebojí se nožů a vidlic, stejně jako pranípo smažení jídla. Snadná údržba, pokud je správně používán.

  Nevýhody: je nutné se jí přizpůsobit - smíchat potraviny včas a řádně zahřívat máslo, jinak bude jídlo ukotveno. A na "nerezové oceli" je velmi těžké smažit vajíčka.

  Tip: Důvěryhodné značky jako Fizzler, De Buyer a Lagostina si zaslouží nejdražší - Silampos "Gourmet".

 • Měděná pánev s povlakem z nerezové oceli
 • Výhody: Velmi krásný vzhled, měděné nádobí jsou skvělé pro vaření pokrmů, které vyžadují pravidelné změny teploty, takže měď rychle ochlazuje a stejně rychle se zahřívá.

  Nevýhody: složitost přípravy, vysoká cena.

  Životnost: trvanlivá.

  Tip: Falk, Matfer Bourguet, Mauve.

  7 hlavních tipů: cena, značky, atributy kvality

  Jak si vybrat pánev a neztratit se, když stojíte v obchodě? Připravili jsme 8 hlavních tipů pro výběr pánví pro univerzální použití.

 • Pokud se rozhodnete pro výběr hliníkového nádobí s nepřilnavým sprejem, věnujte pozornost litému hliníku s tlustými stěnami a dnem. Dobré recenze patří: již zmíněné Risoli a Woll, stejně jako méně drahé Casta a Vari.
 • Průměr uvedený výrobcem se měří v horní části nádobí, nikoli na dně. Průměr 24 cm je optimální pro jednu osobu, 26 cm - rodina 3 osob, 28 cm - vhodná pro velké rodiny.
 • Která pánev je lepší než dva modely stejného typu? Ano, ve které je tloušťka stěn a dna, hmotnost těžší, a nelepivé vrstvy více.
 • K pečení v trouběVyberte si pokrmy s odnímatelnou rukojetí nebo kovovou rukojetí bez plastových prvků.
 • Usklokeramických varných desekje nežádoucí kontakt s fritézami se dnem mědi nebo hliníku, protože zanechávají stopy.
 • Pro indukční desku je vhodná pouze speciální nádoba, která je označena speciálními značkami.
 • Dobrá pánev, zpravidla stojí nejméně 1500 rublů.
 • Doporučujeme vám sledovat další video o tom, jak si vybrat kvalitní pánev: