Jak vyčistit koberec - moderní a lidové nástroje

Jak vyčistit koberec - moderní a lidové prostředky

Při výběru podlahové krytiny je nutné při provozu brát v úvahu složitost péče o hygienický stav. Koberce, jako je linoleum, laminát nebo dlažba, vyžadují pravidelné čištění, které lze provádět různými způsoby. V mokrém stavu se nátěr používá k čištění koberce, který se prodává v obchodních domech v domácnostech. Výrobci jsou propuštěni vedle skladů bojujících se skvrnami a nahromaděni v hromadě prachu z koberců, což jsou prostředky, které mají antibakteriální účinek. Zavedeny jsou také účinné prostředky, které snižují hořlavost této podlahové krytiny. Správně uspořádané čištění koberců doma umožní prodloužení životnosti koberce a zachování jeho počátečního atraktivního vzhledu tak dlouho, jak je to jen možné.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak vyčistit koberec - video na téma
 3. Techniky čištění koberců
 4. Lidové nátěry

Obsah

 • Jak čistit koberec - video na toto téma
 • Techniky čištění koberců
 • \ t
 • Lidové nátěry
 • \ t

Jak vyčistit koberec - video na téma

Techniky čištění koberců

\ t
 • Suché čištění koberce se obvykle provádí vysavačem nejméně jednou týdně, přičemž je lepší použít trysku, která má tvar spirály ve tvaru písmene S. Skutečnost, že tato tryska je schopna efektivně česat pokrývku vlasu aodstranit všechny nečistoty, které nejsou jen na povrchu koberce, ale také se hromadí na jeho základně. Kromě toho štětec obnovuje strukturu každého z klků, čímž navrací svůj předchozí stav. Během čištění používá tento způsob suché prášky nebo suchou pěnu. Látky jsou rozloženy po povrchu nátěru a chvíli ponechány. Přesnější informace o době zpracování nátěru naleznete v pokynech, ve kterých výrobce uvádí informace. Po vysušení látky se nečistoty odstraní pomocí vysavače.

Důležité! Metoda suchého čištění koberců je jednoduchá a zároveň velmi účinná. Koneckonců je možné odstranit 90% nečistot, bez použití kapalných detergentů, agresivně ovlivnit materiál povlaku. Pečlivá péče výrazně prodlužuje životnost koberce.

Koberec na čištění vlhkosti

 • Vlhčení čištění koberců by mělo být prováděno nejméně jednou měsíčně. V opačném případě ztrácí koberec svou původní přitažlivost, která se odráží v celém interiéru. Pod vlivem pracích prostředků z koberce se vyplavují speciální impregnační směsi, které odolávají intenzivní kontaminaci. Čím častěji budete koberce čistit, tím rychleji bude kontaminována. Pro organizaci mokrého čištění je zapotřebí vysavač a speciální šampony. Pokud je nutné odstranit skvrnu, vyčistěte ji pouze v této oblasti nátěru, na kterou se aplikujeJe mocným lékem na špinění.

Důležité! Při použití bodových markerů nepřekračujte koncentraci při jejich ředění. Jednat přísně podle pokynů. V opačném případě může ošetřená oblast změnit barvu vlasu.

Nástroje na čištění koberců

Špinění z inkoustu se odstraní 50% roztokem kyseliny octové. S houbou navlhčenou octem se umyje místo. Další, čistý, vlhký houba tře povrch, který se nachází vedle něj.

Krevní skvrny mohou být odstraněny použitím mýdlového roztoku obsahujícího asi 10% alkálie. Dále se toto místo promyje 10% roztokem octa. Dokončete čistící proceduru umytím oblasti teplou vodou.

Skvrny, které vznikly z nápojů (čaj, džus, káva), se vyrábějí roztokem octa a alkoholu. V tomto případě šest částí alkoholu přidá čtyři části octa. Po odstranění skvrn tímto roztokem je nutné vyčistit prostor čistou vodou.

Důležité! Při odstraňování jakýchkoli míst hraje klíčovou roli čas. Čerstvé znečištění se může omýt mnohem rychleji. Proto netahejte s čištěním, pak netrpí zastaralými, propletenými ve struktuře hromady, skvrnami.

Pečlivá péče o koberce

\ t

Ochranu koberce před kontaminací lze provést použitím speciálně navrženého odpuzovače nečistot. Je žádoucí dát ochrannou podložku na vstup do místnosti. Schopnost čistit koberce doma je dostačující, bylo by to touhou ji používat.