Jak vyčistit shell: problém vyřešíme pomocí nápovědy

Ucpání v dřezu je důsledkem banální nedbalosti při provozu sanitárního zařízení. Vzniklé husté usazeniny vytvářejí překážky pro odvod odpadních vod do kanalizace. Jak čistit umyvadlo, pomocí ručního nářadí, a jak dále zabránit vzniku těchto problémů, zvažte podrobněji.

Obsah
 1. Obsah
 2. Příčiny vzniku ložisek?
 3. Způsoby čištění systému?
 4. Mechanické?
 5. S kabelem?
 6. Hydrodynamické čerpadlo?
 7. S použitím "chemie"?
 8. Lidové léky?
 9. Video zhodnocení efektivních způsobů, jak odstranit ucpání ucpávek?
 10. Preventivní opatření?
 11. Video: jak se navždy zbavit ucpání?

Obsah

 • Příčiny vzniku vrhu
 • \ t
 • Způsoby čištění systému
  • Mechanické
  • Použití kabelu
  • Hydrodynamické čerpadlo
  • S použitím "chemie"
  • Lidové léky
  • Video přehled účinných způsobů, jak odstranit odpadky ve skořápce
 • Preventivní opatření
 • Video: jak se navždy zbavit ucpávání

Příčiny vzniku ložisek?

Než přistoupíme k odstranění vrhu v dřezu, musíme pochopit, co vyvolalo jeho vzdělání. Skutečnost, že se jedná o hrobku v drenážním systému, jsou dvě hlavní charakteristiky:

 • slabá drenáž nebo stagnace vody;
 • nepříjemný zápach z vypouštěcího otvoru.

Každý z nichmůže svědčit o tvorbě bahenního korku v dutině odtokové trubky a zúžení průchodu v důsledku usazenin tuku a vápence. Z tohoto důvodu se rozlišují dva typy vkladů:

 • Mechanické - vzniká v důsledku expozice spolu s odpadními vodami do systému drobných předmětů (odpadky, zbytky potravin).
 • Provoz - je tvořen hromaděním vápna a tuků na vnitřních stěnách potrubí.

Usazeniny vytvořené na vnitřních stěnách trubek časem zúží svůj průměr, což způsobuje problémy s odtokem vody

Důvodem vzniku ucpání může být také porušení pravidel instalace potrubí. V důsledku nesprávné instalace může být rušen úhel sklonu, což má za následek snížení rychlosti odpadních vod, protože částice vstupující do jejich složení se usazují na stěnách a vytvářejí zátku.

Je možné odstranit odpadky v dřezu pomocí specializovaných služeb nebo samotným prováděním čištění systému.

Způsoby čištění systému?

Volba, jak odstranit odpadky v dřezu, závisí na příčině jejího výskytu. Chcete-li zjistit, musíte systém rozebrat a pečlivě zkontrolovat potrubí.

Pokud v dutině potrubí obsahuje vodu - příčina překážky v kanalizaci

Chcete-li eliminovat ucpání v dřezu, můžete použít jednu z těchto metod nebo je kombinovat, abyste získali požadovaný výsledek.

Mechanické?

Ruční čištění - není dalekonejpříjemnější manipulace. Aby se však zachovala celistvost trubek a účinně vyčistil odvodňovací systém, je jeho použití plně odůvodněné.

Sifon je často ucpaný. Tento nenápadný konstrukční prvek spojuje dřez s kanalizací a je nazýván jako vodní uzávěr.

V této zvláštní sedimentační stanici a osadníci prošli mřížkou znečištění

.

Proplach sifonu se provádí v následujícím pořadí:

 • Uvolněte vodu z dřezu a položte pod ni prázdnou přihrádku.
 • Demontujte konstrukci odšroubováním horního a spodního pojistného kroužku.
 • Vyčistěte sifon. Nalití obsahu sifonu do kbelíku pomocí drátu odstraní odpad z jeho spodní části. Pomocí stejného vodiče vyčistěte přívod do odtokové trubky.
 • Všechny prvky sifonu se promyjí vodou s přídavkem saponátu a sešroubují se na místě zkušební kontrolou, zda je problém vyřešen.
 • Při manipulaci s vlnitým sifonem, k čištění záhybů vlnité lepenky, nejprve odpojte a zabalte jeden konec polyethylenem. Pak ji naplňte horkou mýdlovou vodou a pevně zakryjte volný konec fólie, vyrovnejte ji a několikrát protřepejte. To vám umožní odstranit všechny záhyby hrbáče, rozpouštět tuky.

  Úkol může být komplikovaný, pokud je litinový sifon upevněn na šrouby pod dřezem. Tuto neodnímatelnou konstrukci lze vyčistit pouze pomocí sanitárního kabelu. Je to kus zkroucené spirálypružinový drát.

  Jeden konec kabelu je vybaven otočnou rukojetí a druhou je tryska ve tvaru yorzhik

  .

  Instalatérský kabel se jednoduše zasune do vypouštěcího otvoru nebo do kanalizačního potrubí a postupně se otáčí rukojetí kolem podélné osy, postupně odtéká do drenážního systému. Hloubkový nástroj tlačí dopředu a dozadu tím, že rozbije bahenní korek.

  Skutečnost, že korek je rozbitý, je snadno pochopitelná, cítit lehké lano kabelu. Po ujistěte se, že ucpání je odstraněno, vytáhněte kabel z potrubí a umyjte jej z kontaminované tekoucí vody. Chcete-li korek rozdělit na malé části do kanalizace, otevřete pár minut tekoucí vodou.

  Důležité! Všechny pohyby by měly být provedeny co nejpřesněji, aby kovový kabel nepoškodil povrch trubky. Dodržování tohoto požadavku je zvláště důležité v případě, že komunikace jsou stará a nemění se po dlouhou dobu.

  S kabelem?

  Nejjednodušší způsob čištění dřezu je použití zásuvky. Tento snadno použitelný nástroj se skládá pouze ze dvou prvků: gumové víčko ve formě čepice a plastové nebo dřevěné rukojeti.

  Princip činnosti nástroje je založen na skutečnosti, že ke zničení zástrčky dochází v důsledku jednorázového poklesu tlaku

  .

  K čištění potrubí ve dřezu se postupovalo v následujícím pořadí:

 • Zničte umyvadlo a nechte vodu na úrovni dvou prstů.
 • Připevněte hadici ke dnu pláště a umístěte tryskupřímo nad vypouštěcím otvorem.
 • Jemně zatlačte na víčko a pak jej prudce roztrhněte.
 • V případě potřeby postup opakujte.
 • Tip: Aby bylo možné vyřešit problém s odstraněním ucpání pomocí spojky, může být před zaplavením do dřezu horkou vodou. Pro maximalizaci montáže trysky namažte hranu krémem.

  Hydrodynamické čerpadlo?

  Mezi pokročilejšími "pokročilými" metodami čištění patří osvědčené hydrodynamické čerpadlo. Princip činnosti zařízení je založen na vytvoření vodního tlaku do 300 atmosfér, pod jehož vlivem se v trubkách rozkládají nečistoty a také bláto, vápno a tuk.

  Pod vlivem tlaku je znečištění vody rozděleno na jednotlivé prvky a pokračuje do kanalizace

  .

  Hydrodynamická čerpadla jsou dvou typů:

  • Příručka. On jen shromažďuje vodu, a dokování výtok s výpustným otvorem, čerpání, dokud se zástrčka nerozbije nebo neprochází potrubím.
  • Elektrické. Kompresor provádí veškerou práci: hadice se jednoduše zavádí do vypouštěcího otvoru a pak se dodává tlak vody a čerpadlo.

  Taková čerpadla jsou levná, takže je účelné je pronajmout. Pomocí těchto zařízení lze snadno rozbít husté uzávěry nečistot v neoddělitelných sifonech a kanalizačních trubkách.

  S použitím "chemie"?

  Tento způsob je dobrý, protože nevyžaduje fyzické úsilí. Odstranění ucpání je dosaženo prostředky pro čištění pláště. Oni jsou propuštěnive formě gelů, sprejů a prášků.

  Mezi dostupné finanční prostředky patří alkálie, kyseliny, polymery a přísady, které snadno korodují organické látky a anorganické sloučeniny

  .

  Univerzální čisticí prostředky jako „Domestos“, „Tiret“ a „Mister Muskul“ jsou povoleny pro jakýkoli typ potrubí. Ale přípravky jako "Kréta", "Rose", "Bashkutnik" odborníci doporučují použít pouze pro trubky z kovu a kovu-plastu. To je dáno tím, že aktivní činidla detergentů jsou schopna narušit celistvost plastových výrobků a "nail" gumové podložky.

  Postup čištění „chemie“ je poměrně jednoduchý. Lék se jednoduše nalije nebo nalije do vypouštěcího otvoru v předem zničeném dřezu. Čekací doba je uvedena na obalu: u některých je to 3-5 hodin, ostatní musí být ponechány přes noc. Po dokončení postupu se kapky promyjí horkou vodou. Pokud se užívání léku poprvé nedal pozitivní výsledek - zkuste opakovat.

  Pozor! Při práci s agresivními léky používejte ochranné prostředky, protože při vystavení pokožce nebo hlenu je vysoká pravděpodobnost chemického popálení.

  Lidové léky?

  Nemáte žádnou příležitost koupit speciální léky? Použijte dostupné nástroje!

  Rychle a účinně vyčistěte podestýlku v dřezu, aby pomohla sodu a octu.

  Aby se skořápka očistila sódou a octem, je nutné nejprve do odtoku nalít sypkou složku, která se snažínaplňte ji co nejvíce a naplňte ji octem. Výsledkem je, že mezi složkami chemické reakce se rozpouštějí tukové a vápenné usazeniny, což usnadňuje průchod ucpáním. Reakce může trvat od 30 minut do jedné a půl hodiny. Po dokončení procedury je nutné sprchu sprchovat teplou vodou.

  Dobrým výsledkem je také kombinace sodovky, octa a pracího prášku. Udělejte to tak, že uvolníte komponenty ve stejném poměru, nalijte je do otvoru. Suchá směs se nalije do octa a nechá se 30-40 minut. Poté otevřete kohoutek s vodou a systém omyjte.

  Video přezkoumání účinných způsobů, jak odstranit ucpání u ucpávky?

  Preventivní opatření?

  Každá z výše uvedených metod nám umožní vyřešit problém co nejrychleji as minimálním úsilím. Ale člověk by neměl zanedbávat domácí prostředky:

 • Nevylévejte zbytky potravin do dřezu (včetně čajového pivovaru). K tomuto účelu použijte toaletu.
 • Na odtokový otvor, který zachytí velké částice odpadu, nainstalujte kovovou síťovinu.
 • Po každém mytí nádobí nespěchejte, abyste vodu vypnuli, což jí dává možnost opláchnout zbytky nečistot ze stěn sifonu.
 • Opláchněte oblak s vařící vodou po dobu několika dnů s přidáním pár lžiček sody. Rozpouští tukové tuky na vnitřních stěnách systému.
 • Při plánování opravy kanalizace dávejte přednost plastovým trubkám. Jsou odolnější vůči usazování bahna a jsou méně náchylné ke korozi.
 • Preventivní opatření k prevenci vrhů nevyžadují mnoho času a speciálních dovedností, ale jejich dodržování pomůže opět minimalizovat pravděpodobnost nepříjemné situace.

  Video: jak se navždy zbavit ucpávání?