Jak vyměnit (nainstalovat) elektrickou zásuvku vlastními rukama?

Instalace nebo výměna běžné zásuvky v domácnosti není vůbec obtížná, ale pokud budete ignorovat základní požadavky na bezpečnost, můžete získat velmi vážná zranění. Tento podrobný článek popisuje všechna pravidla pro instalaci nebo výměnu soketu. Pomocí tohoto tutoriálu, můžete snadno dělat všechny tyto práce.

Časem velmi často používané zásuvky mohou ztratit spolehlivý kontakt. Pokud je k nim připojen nějaký výkonný elektrický spotřebič, mohou se kontakty začít ohřívat, což vede k vymrštění izolace a následně ke zkratu.

Kromě toho může nastat nutnost výměny zásuvky za předpokladu, že je nutné k němu připojit zařízení s "europrojem". Sovětské zásuvky mají otvory s menším průměrem, ai když se do nich vejdou evropská zástrčka, pak všechna zařízení se sovětskou zástrčkou ji nebudou udržovat v dobrém stavu. Proto je lepší okamžitě vyměnit všechny staré zásuvky za nové, vyrobené podle evropské normy.

Jak správně vyměnit (nainstalovat) zásuvku?

Před zahájením práce na výměně zásuvky je třeba zcela rozebrat obvod, se kterým musíte pracovat. Ve výškových budovách jsou hlavní spínače umístěny ve štítu na schodišti. Uvnitř štítu, v jeho horní části, musíte najít dávku, která je zodpovědná za váš byt a vypnout.

Nevyžaduje sek okamžitému rozebrání celého bytu, může být omezena pouze na místnost, ve které bude práce provedena. K tomu stačí vypnout příslušný stroj. Ale pokud si nejste jisti, který stroj je zodpovědný za požadovanou cestu, je nejlepší zakázat dávku, abyste se ujistili, že není napětí.

Vzhledem k tomu, že po výpadku napájení nelze osvětlení použít, je nutné baterku uskladnit předem, zejména pokud je práce prováděna ve tmě. Za denního světla nemusí být nutné.

Vše, co potřebujete vyměnit (nainstalovat) zásuvku je:

  • dva šroubováky (přímé a křížové);
  • kleště nebo kleště;
  • fázový indikátor;
  • nový vývod.

Pokud nemáte ukazatel, pak je třeba koupit, protože je velmi užitečné na farmě, a to je docela levné.

Nyní můžete začít vyjímat panel z objímky, pro kterou stačí otočit jeden centrální šroub, který může být buď pod přímým šroubovákem, nebo pod hřebenem.

Jen v případě, že je třeba zkontrolovat kontakty zásuvky s indikátorem. Poté, co se ujistíte, že není žádná fáze (kontrolka nesvítí), můžete si být jisti, že obvod byl řádně vybitý a můžete s ním bezpečně pracovat.

Nyní je nutné uvolnit drátové kontakty, které vyžadují trochu povolit upínací šrouby.

Dále musíte odšroubovat zásuvky zásuvky, která je na místěuvnitř, které ji drží v krabici.

Otočením šroubů na obou stranách během několika otáček můžete bezpečně vyjmout zásuvku.

Měly by být snadno odpojeny od vodičů, protože kontakty byly předem uvolněny.

Poté musíte vzít nový vývod a vyjmout panel, opět odpojte pouze jeden centrální šroub.

Uvnitř objímky jsou kontakty, do kterých je třeba zasunout holé konce vodičů jeden po druhém a šrouby utáhněte na šroubovácích.

Nyní je třeba vložit do krabice veškerou vnitřní stranu zásuvky a upevnit ji pomocí extrémních šroubů. Při zašroubování šroubů se jejich kovové výboje rozbíhají po stranách a opírají se o stěnu montážní krabice. Samozřejmě existují i ​​další možnosti upevnění objímky, v tomto případě se však používají distanční vložky.

Na konci práce se musíte ujistit, že zásuvka je bezpečně zajištěna zasunutím zástrčky z jakéhokoliv elektrického spotřebiče a zatažením zpět. Pokud zásuvka nedrží dostatečně pevně, je třeba šrouby distančních vložek pevněji utáhnout.

Zbývá pouze nainstalovat zásuvku, poté bude připravena k práci.