Jak vyměnit ručník v koupelně

Jedním z nepostradatelných atributů koupelny je ohřívač ručníků. Má několik funkcí: topení (cirkuluje horkou vodu, přenáší teplo do místnosti), suší prádlo a doplňuje interiér. Ale stejně jako každé jiné zařízení, které je nuceno zůstat v podmínkách vlhkosti, které jsou charakteristické pro koupelnu, zařízení se nakonec stane nefunkčním a musí být vyměněno. Tato operace není příliš komplikovaná, takže ji lze provádět samostatně. Hlavní věc je znát posloupnost toho, jak měnit ručníky v koupelně vlastníma rukama.

Obsah
  1. Příprava pro instalaci
  2. Jak udělat obchvat?
  3. Oddělení ručníků

Příprava pro instalaci

Je-li třeba v městském bytě změnit zásobník na ručníky, je nutné upřednostnit tato ujednání s organizací odpovědnou za zásobování vodou.

Existují tři typy sušiček ručníků:

  • voda;
  • elektrické;
  • .

První typ zařízení je nejoblíbenější, protože kombinuje střední náklady, optimální životnost a vysoký tepelný výkon. Práce na instalaci nového sušiče ručníků začíná odstraněním starého (pokud existuje). Opatření k demontáži se nejlépe provádějí, když je topná sezóna ukončena, ale v nouzových situacích mohou být prováděny i v jiných časech.

Vyjmutí starého sušiče ručníků se skládá z následujících kroků:

  • Zastavte zásobování teplou vodou (to jetento stav by měl být dodržován i v případě, že již není obsluhována teplá voda.
  • Vypusťte vodu ze systému s kohoutkem do "odbočky" (může být v suterénu).
  • Odšroubujte matice cívky a vyjměte ji nebo odstřihněte bulharským opotřebovaným zařízením.

Jak vytvořit obchvat?

Před zahájením instalace sáčku s ručníky se doporučuje provést obtok. To je potrubí, které bude přijímat vodu, pokud zakážete přístup k cívce. Obtok je osazen dvěma odpališti. Kromě toho je vyžadováno vedení. U obtoku namontujte tři ventily: dva v místě připojení ručníku, další - pro zablokování průtoku obtoku vody.

Takové jednoduché zařízení napomůže provedení další demontáže ručníku bez přerušení proudění vody do systému. V normálním režimu je obtokový ventil v uzavřené poloze a ostatní dva zůstávají otevřené.

Postup instalace sušičky ručníků

\ t

Pojďme se podrobněji zabývat tím, jak změnit ručníky v koupelně vlastními ručníky. Po vyjmutí nefunkčního zařízení se instalace cívky provede podle následujícího algoritmu:

Svar ke koncům závitových trubek, jeho průměr by měl být půl palce.

Pro dosažení požadované vzdálenosti od závitu upevněte epoxidové kování, na které jsou trubky zaplaveny.

Jedna a druhá trubka by měla být opatřena armaturou, která má vnější a vnitřní závit.

Konzoly s požadovaným průměrem, držák na ručníky.

MontážMěly by být prováděny opatrně, vždy s ohledem na to, že sušička je umístěna přesně, protože i mírné vychýlení ruší estetickou přitažlivost interiéru.

Jak nainstalovat cívku, pokud její provedení není k dispozici?

Někdy je potrubí v koupelně vyrobeno tak, že nevyžaduje instalaci sušičky ručníků. Poté se rozřeže na systém ohřevu vody. Pokud je to zastoupeno kovovými trubkami, pak na zavedených místech udělejte úsek odpaliště, ze kterého jdou ekologické návrhy.

Důležitá poznámka! Pájení by mělo být prováděno bez ostrých ohybů, aby nedošlo k narušení průchodu vody.

U upevňovacích trubek použijte závorky, postup se provádí podle výše uvedeného algoritmu.

Uspořádání koupelny s věšákem na ručníky je účelné a to z toho důvodu, že umožňuje ergonomičtější využívání omezeného prostoru v místnosti. Konstrukce cívky je často doplněna policemi a závěsy, což ji činí funkčnější.

Rubrika: Sušička ručníků