Jak vypočítat koberec - příklady výpočtu koberce se vzorem a bez

Jak vypočítat koberec - příklady výpočtu koberce se vzorem a bez

Rozhodnutí vybavit byt krásným kobercem s pohodlnou strukturou představuje pro majitele nevyhnutelnou naléhavou otázku: kolik obalu je třeba pro dokonalé dokončení? Pravděpodobně nikdo nechce platit přebytek. Nepochybně chci koupit materiál a zavřít chybějící díry "záplaty". Před pokládkou je tedy třeba připravit nejen podlahovou plochu. Musíte se zeptat, jak vypočítat koberec, provést měření a udělat nějaký nejjednodušší projekt.

Obsah
 1. Obsah
 2. Kolik "extra" koberců bude muset koupit?
 3. Co jiného může zvýšit množství nakupovaného materiálu?
 4. Plán - nejlepší asistent při rozhodování o otázkách
 5. Plánování uspořádání koberce se vzorem
 6. Závěr

Obsah

 • Kolik "extra" koberců bude muset koupit?
  • Co jiného může zvýšit množství nakupovaného materiálu?
 • Plán - nejlepší pomocník při řešení problémů
  • Plánování uspořádání koberce se vzorem
 • Závěr

Podívejme se na proces realisticky: koupě koberce bude mít více, než se počítá, vynásobením plochy místnosti. I když je pro malou místnost vhodné pevné široké plátno, je třeba do oblasti přidat standardní 5 cm odsazení podél obvodu. To je nutný technologický požadavek. Odchylky pozdějijsou odříznuty, ale jsou nutné, aby souvislé nebo kombinované pruhy plátna důkladně opakovaly všechny nuance daleko od ideálních domácích prostor.

Před pokládkou musí být koberec pečlivě připraven

.

Kolik "extra" koberců bude muset koupit?

S údaji o ZISZ by se mělo zacházet s tradičním úsekem, neuvádějí zakřivení stěn a možný sklon podlahové roviny, a tyto, zdánlivě trivia, nutně „jedí“ část povlaku.

Množství odpadu je ovlivněno zejména dvěma faktory:

 • plánování uspořádání místnosti;
 • velikost zprávy (opakovatelnost) obrazu koberce.

Spotřeba materiálu závisí na plánování areálu

.

Pro místnost se základním plánováním bez výčnělků, oblouků, sloupů, jiných architektonických řemesel je vyžadováno minimálně 5 koberců, což je o 10% více než vypočtená plocha. Toto pravidlo se navíc vztahuje na koberec bez obrázku.

Pokud se volba vlastníků zastavila na koberci s velkým číslem, je třeba se připravit na to, že je nutné koupit 25–35% dodatečného krytí.

Co jiného může zvýšit množství nakupovaného materiálu?

 • Je standard posunutí částí obrazu do role. Standardní odchylka může dosáhnout 0,35%. To znamená, že je třeba vzít v úvahu, že 10 cm potažený vzor může mít zprávu o přesazení 3,5 cm. Při stohování několika rolí koberce může být posun obrazu 5 sm.
 • ​​
 • Závaží. Pokud okraje plátna neleží na stejné úrovni nebo povrch podlahy není spokojen s vynikající geometrií, je nutné přidat další 4 sm na plánovaný pozemek. Velmi často je preferovaný koberec kvůli schopnosti skrýt vady podlahy, aniž by se uchýlil ke korekci chyb stavitele pomocí vyrovnání. Majitelé prostor bez očí, ale přítomni se zaujatostí, zploštělé konkávnosti nebo vyboulení, které padá na celou plochu, tyto 4 cm přesně potřebné.

Vzhledem k deformaci povrchu nátěru je zapotřebí více:
S - vychýlení vzhledem k přímce
Z - odchylka v kvadratuře pásu

Rada. Zbytky řezu by neměly být odhozeny, budou nutné pro případné škody. Z nich bude možné provádět záplaty pro intenzivně tříté plochy, spálená sedadla cigaret, segmenty s nesmazatelnými místy. Tkanina pro náplast je umístěna na opravárenské ploše a řezána současně s poškozeným kobercem. Pak se upevní v přijatém otvoru.

Plán je nejlepším asistentem při rozhodování

.

Měření pro vypracování ručního miniprojektu musí být prováděno velmi pečlivě, po kterém:

 • plán místnosti je vytyčen přesným umístěním celé řady architektonických prvků: oblouků, dveří, okenních otvorů, výklenků, říms;
 • umístění pásků je určeno (je-li válečkový materiál plánován před pokládkou);

Uspořádání místnosti pomůže správně vypočítat náklady na koberec

.

Věnujte pozornost. Maximálně velkolepékoberec se dívá na směr hromady od přirozeného zdroje světla (okna) ke dveřím. To umožní opticky skrýt švy. Ve velkých a průchozích místnostech se koberce nejčastěji nacházejí podélně. Všechny pásy materiálu by měly mít jeden směr kreslení a hromady.

 • nyní je nutné spočítat počet pruhů, v této fázi musíme pečlivě zvážit všechny nuance spojené se zvýšením nákladů na materiál: odsazení, zakřivení podlahy a stěn, velikost opakovaného vzoru.

Není žádoucí, aby švy byly položeny před vchodem do míst s aktivním zatížením.

Je lepší je převést na méně zatížené plochy, ale je nutné se pokusit naplánovat stohování tak, aby počet spojů byl minimální.

Oříznutí trvalých okrajů koberce po obvodu

Povinná při uspořádání místnosti s kobercem, lemování tovární hrany látky je 3-4 cm, k počtu pruhů položených vedle další je nutné přidat tyto centimetry navíc k položenému ústupu 5tcm průměru ve zdi. Doporučuje se oříznout hrany a odolné hrany materiálu vysokým nosem na zadní straně koberce.

Design kobercového prádla se vzorem

Je velmi obtížné navrhnout a položit koberec s velkou postavou. V případě velkého kroku opakované zprávy je nutné porovnat situaci sektorů obrazu se vstupem, se stěnami as architektonickými prvky.

Výpočet koberce se vzorem vyžaduje zvláštní přístup

.

Další strana koberce by měla být spojena na křižovatce tak, aby nebyly porušeny opakující se okrasné motivy. K tomu se délka každé dvojice pásem zvětší o velikost kroku obrazu. Vzhledem k tomuto faktoru je nutné nakupovat materiál.

Před pokládkou plátěného koberce doporučujeme rozložit materiál za účelem "pitching", zkontrolovat směr vzoru a hromadu, ověřit kompatibilitu prvků ornamentu. To pomůže odhalit možné posuny. Nevýznamné posuny jsou eliminovány použitím standardních nástrojů. Dekorace úseků se vzorem začíná od středu místnosti, pak postupně stohujte pruhy, které jdou na okraj.

Koberce s výrazným expresním vzorem

\ t

Závěr

Informace o pravidlech a nuancích výpočtu pokrytí kobercem nebudou chybné v procesu získávání příliš levného materiálu. Přesně znát všechny jemnosti, můžete bezpečně jít na prodejce koberců s jistotou, že bude zakoupeno přesně tolik, kolik je potřeba pro uspořádání.