Jak vyrobit nábytek vlastníma rukama: ošetření lupů

Kuchyň a šatní skříň - to jsou nejjednodušší sbírky svých vlastních druhů nábytku pro začátečníky mistrů, nepočítá noční stolky a police. Obývací a ložnicový nábytek obvykle vyžaduje serióznější přístup z hlediska designu, použití nestandardních materiálů, skla. Tento článek pomůže začátečníkům pochopit, jak vyrobit nábytek sami.

Článek v tématu:

Na fotografii jsou znázorněny standardní rozměry fasád pro kuchyňské linky

Obsah
 1. Druhy fasád
 2. Zadní stěny a dno krabic
 3. Desky
 4. Umístění dílů
 5. Montáž nábytku
 6. Boxy a vodítka
 7. Dveře pro skříňový prostor
 8. Závěr

Druhy fasád

\ t


Vzhledem k tomu, že fasády plní převážně dekorativní funkci, existuje obrovský výběr. Liší se svým vzhledem a materiálem.

 • Fasády z laminovaného MDF. Jedná se o lisovaný materiál, odolný proti vlhkosti a hustší ve srovnání s dřevotřískovou deskou. Povrch je často laminován "pod stromem". Ale bez ohledu na to, jak silný je film, s časem, na okrajích může jít pryč a trhliny. Hlavním plusem tohoto materiálu je nízká cena a rychlá výroba.
 • Fasády MDF

 • Kromě standardních hluchých fasád mohou být pod barevným sklem postaveny řízky. Sklo je k němu připevněno na zadním krytu.
 • Softformování - podobné obvyklému MDF, ale na obou stranách má charakteristický dvoubarevný vzhled a reliéf. Mohou být použity pouze v suchých místnostech, takže jsou oblíbené v ložnicích nebo obývacích pokojích.
 • Softformování

 • Postforming - ještě kvalitnější a trvanlivé výrobky. Tenký plast na okrajích je ovinut na 90 nebo 180 stupňů, díky čemuž jsou vyloučeny další švy na rozích. Jako základ lze použít dřevotřískovou desku nebo MDF desku. Obvykle jsou vyráběny v přísné formě, bez zbytečných nádherných dekorativních prvků.
 • Postforming

 • Plastové fasády - vysoce kvalitní, ale drahé. Skládá se ze základny (DSP /MDF), která je na obou stranách potažena silným plastem. Mají vždy přísný design a rovný povrch, který je lesklý nebo matný. Okraj desky může být chráněn ABS hranou nebo hliníkovým profilem. Velmi populární je v poslední době super lesklý akrylový plast.
 • Plastové fasády z hliníkového profilu

 • Dřevěné fasády a dýhy - jsou vhodné pro milovníky přírodních materiálů, ale jsou drahé. Kromě toho, s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí jsou dlouhé spory - to je si myslel, že lak a impregnace v tomto stromě jsou natolik, že zůstalo jen jméno.
 • Dřevěná čela

  \ t
 • Barvené fasády pod smaltem. Mají významnou nevýhodu - povrch je citlivý na škrábance a deformace, má nízkou chemickou odolnost. Dříve byly používány kvůli krásné syté barvě, ale s příchodem lesklého akrylového plastu se všechno změnilo.
 • Hliníkové fasády se sklem - vhodné pro hi-tech kuchyně. Vypadají moderně, ale jsou složité při výrobě a montáži. Pro jejich upevnění se používají nestandardní kování.

Zadní stěny a spodní část zásuvek

Zadní stěna a dno krabic jsou nejčastěji vyrobeny z LDPE. Hladká strana listu by měla vypadat uvnitř skříně /krabice. Tloušťka plechů - 3-5 mm, barva je vybrána pod LSDP.

Někteří upřednostňují připevnění LDPE k sešívačce na nábytek, to však nelze udělat. Postupem času se konzoly otřásají a tuhost konstrukce bude klesat, může být šikmá. O spodní části zásuvek a nehovoří - zde se sešívačka pro montáž nezapadá.

Nábytek LDVP

Někdy se LDPE vkládá do drážky připravené v fréze - všechny velikosti by se však měly shodovat s milimetry.

Nejčastěji je upevňují na hřebíky nebo šrouby. Nejlepší je použít samořezné šrouby s podložkou, ale před dotažením je nutné vyvrtat díru, jinak může dřevotříska prasknout.

V ojedinělých případech, například pro vytvoření "žeber" ve vysoké skříni nebo v krabicích s vysokým zatížením, je dřevovláknitá deska nahrazena LSDP. Tyto materiály mohou být také kombinovány.

Desky

Deska stolu je horizontální pracovní plocha, na které lze vařit, jíst, psát atd.

Většina kancelářských a psacích stolů, stejně jako levné jídelny, mají pracovní desku stejného HDPE jako hlavní části. Může mít tloušťku 16 nebo 22 mm s povinným lemem 2 mm z PVC hrany

Kuchyně používají speciální desky. Představují plech tloušťky LSDP 28-38 mm, který je z horní části odolného plastu zasazen na technologii postformování. Desky odolné vůči vlhkosti mají na řezu zelenou barvu a běžná dřevotřísková deska je šedá. Vlastní kuchyňská linka by mělamají dipól, který zabrání vniknutí do fasád a do boxů.

Řezání běžných desek a desek odolných proti vlhkosti

\ t

Hlavní slabinou těchto stolních desek je okraj rožni. Obvykle jsou pokryty jednoduchým melaminovým okrajem, takže se v prvním roce provozu zastaví. Aby se tomu zabránilo, je doporučeno k ochraně hran speciálního hliníku (Koncová deska), a na ochranu proti vlhkosti před chmýří Speel silikonovým tmelem.

Existují i ​​další typy profilů - úhlová připojovací deska a jsou potřeba pro spojování několika skříněk s různými desktopy.

Úhel, spojka a koncová deska pro stolní počítače

Dalším prvkem je dekorativní roh, který uzavírá mezeru mezi stěnou a stolem.

Cappuccino pro stolní desky

Pro manipulaci se zástěrou lze použít nástěnný panel. Na rozdíl od dlaždic nebo mozaiky je praktičtější kvůli nedostatku švů a levné v porovnání se skleněnými zástěry.

Upevnění pultu ke skříni je provedeno zdola krátkými šrouby k horizontálnímu rámování, aby nedošlo k poškození hladkého povrchu.

Schéma upevnění pracovní desky ke skříni

Desky z přírodního nebo umělého kamene jsou kvalitnější a trvanlivé. Přírodní kámen je těžký a vyžaduje zvláštní péči kvůli vysoké pórovitosti. Umělý kámen nemá takové nevýhody, může mít jakoukoliv velikost a tvar. Hlavní nevýhodou kamenné desky - vysoká cena, pro malé kuchyně, to může stát 40 a více tisícrublů

Alternativou je deska s dlažbou nebo keramickou dlažbou. Můžete si to sami, ale dlaždice mohou být namontovány na běžné překližky nebo dřevotřískové desky. Předběžný základ bude muset být pokryt cementovými vláknitými plechy.

Umístění dílů

Detail - to je jakýkoliv prvek skříňového nábytku: kryty, desky, stěny, fasády, police.Každá položka může být buď vložený, nebo nákladní.Správná volba typu umístění je velmi důležitá.

Zvažte to na příkladu dvou kuchyňských skříní: jedna z nich bude stát na nohách a druhá bude pozastavena.

Podlaha:

Jak je znázorněno na obrázku, provozní napětí v podlahové skříni je nasměrováno směrem dolů od víka a v první variantě je přirozeně přenášeno skrz části na nohy skříně.

Správná a nesprávná verze montáže podlahové skříně

Ve druhé nesprávné verzi se zátěž přenáší přes kancelář (nábytkový šroub), a proto se roztrhne na kusy.

Komody:

V druhém příkladu, opačným směrem: zátěž půjde na spodní polici a bod montáže bude nahoře.

Správná a nesprávná montáž sklopné skříně

Je-li zde použito stejné montážní schéma jako ve skříni (volba 1), všechny čtyři šrouby budou trvale pod zátěží stromu. Proto je lepší, když firma bude cítit zatížení na přerušení (viz schéma "správné").

Montáž nábytku

\ t

Upevňovací prvky nábytku jsou kovové (kovové výrobky),které se používají pro spojování dílů. Většina připojení se provádí v pravém úhlu.

 • Dřevěné šindele - vložené do předvrtaných otvorů v obou částech. Používá se především pro předběžné upevnění a zesílení zátěže "na řezu", pak jsou díly pevněji upevněny.
 • Shcants

 • Nábytkové rohy - populární, ale zastaralý typ nábytkového svítidla. Jejich nevýhody lze označit za špatný vzhled, uvolnění s časem a objemností.
 • Zatahovací "roh nábytku"

 • Eurovist (kancelář) - šroub na nábytek. To je hlavní upevnění detailů v moderním nábytku. Výrobci nábytku téměř nepoužívají běžné šrouby. Potvrzující mají velké řezbářství, takže pobyt v dřevotřískové desce je mnohem lepší.

  Potvrzení

  Otvory pro ně lze vyvrtat přímo na místě. K tomu použijte speciální vrták, který vytvoří otvor s jiným průměrem závitu, krku a hlavy Euroviseru. Potvrzení se často používá 7 x 50 mm. Při vrtání musí být věnována zvláštní pozornost kolmému vrtání, aby nedošlo k poškození povrchu nátěru průchozím otvorem.

  Vrták pro Eurovision

  Nábytkové šrouby jsou přišroubovány pomocí šestihranu nebo šroubováku. Klobouky pro křížový šroubovák nikdy nebudou schopny pevně utáhnout až do konce.

  Hlavní nevýhodou tohoto typu upevnění je, že je viditelná i v úrovni šroubení kapoty. Pro zakrytí použijte plastové zátky pod barvou HDPE.

 • Excentrické spony jsou moderní a správný způsob upevnění. Opouští otvor pouze na vnitřní straně výrobku, vyžaduje však velmi přesné vrtání.

  Šroub s excentrem

  Pro požadované otvory se používá vrták Forstner. Zvláštním smyslem je obtěžovat jejich použití při sestavování prvků, které budou skryté - ne, ale jsou vhodné pro upevnění zásuvek.

 • Vrták

Článek v tématu:

Silikonová klapka

 • Nábytkové závěsy. Kruhové drážky pod nimi (přísady) na fasádách lze provádět v každém obchodě s nábytkem, pokud je výrobce předem neučinil. Petri se liší ve stupních otevírání dveří. Standardní smyčky mají úhel otevření 180 stupňů a v uzavřené poloze 90 stupňů.
  Závěsy mají speciální mechanismus, který umožňuje nastavit výšku a hloubku přistání. Pro skleněné dveře jsou prodávány jednotlivé smyčky, mohou ucpat sklo bez vrtání.
 • Nábytkové závěsy

  \ t

  Z cenově výhodných výrobců příslušenství lze doporučit čínský Boyard z vážného světa - rakouského Blum.

  Krabice a příručky

  Existuje mnoho způsobů, jak vyrobit nábytkové boxy. Nejjednodušší je sestavit obvod z dřevotřískové desky. Pokud chcete udělat krásnou fasádu, je našroubován dovnitř hlavního rámu zevnitř (stejně jako na pult). Také fasáda může být připevněna k excentru jako 4 nástěnná zásuvka.

  Ale co je nejdůležitější, nesbírejte zásuvku, ale správně ji upevněte.

  Vodítka pro zásuvky mohou být válečková nebo kulová.

  • Vodicí kladky jsou obvykle upevněny na dně zásuvky. Bude s ním jezdit na dvou válcích. Dvojice vedení stojí asi 150 rublů, ale jejich použití se nedoporučuje. Hlavní nevýhodou je, že vám umožní navrhnout krabici plnou, těžkou krabici do otevřené polohy o více než polovinu, může jen klesat.
  • Vodítka kuličková nebo jak se nazývají „teleskopické kolejničky dokončení nominaci“ může zvýšit jeho délku přesně dvakrát. Uvnitř je mnoho kuliček, jako v ložiskách, takže poskytují hladký pohyb.
  • Vodítka kuličkových a válečkových průvleků

   \ t
  • Kromě toho má společnost Blum metabázi a tandemové schránky. Jedná se již o hotové boční stěny krabic s instalovanými vodítky. Zbývá pouze nainstalovat fasádu, zadní stěnu a dno.

  Dveře pro skříňové spojky

  \ t

  Case prostory mohou být oddělené (ze strany a zadní stěny), nebo některé vestavěné výklenek nebo rohu (na jedné straně stěny). Domácí její obsah může být cokoliv, co chcete:. Jednoduchá a mezaninové police, zásuvky a koše, tyčí na oděvy, věšáky na kalhoty, kravaty a tak dále D.

  Článek v tématu:

  Systém dveřních kupé

  Standardní profily jsou určeny pro tloušťku 10 mm. Ale jak do ní vložit zrcadlo o tloušťce 4 mm? K tomu se na okraji zrcadla nosí silikonový tmel. Foukat při rozbití skla zraněn nikdo, nutno objednat Zrcadlo nalepené na špatné straněfilmů

  Pohyb dveří probíhá na vodítkách, jsou instalovány shora a zdola. Spodní dveře zajišťují pohyb vpřed a vzad a horní upevňují dveře do hloubky skříně.

  Spodní válce jsou obvykle vyrobeny z plastu, mají pružinu tlumiče a šroub pro nastavení výšky. Horní válce mají pogumovaný povrch.

  Závěr

  Při správném přístupu je domácí nábytek levnější a lepší než obchod. Ale kromě toho bude exkluzivní, aby vyhovoval vašim potřebám a vlastnostem místnosti.

  ?
  ?
  x

  ?

  Proto

  Přeposlat