Jak vyrobit ramínko pro vaše auto vlastními rukama, více na fotografii + video

Obsah článku:

1. Konstrukce baldachýnu a jeho vlastnosti

2. Úkryty pro auta vlastníma rukama: rozměry

3. Postavíme kabinu pro auto - podrobný návod

Nejčastěji v domě můžete sledovat garáž pro auto. Jde o ochranu vozidla před atmosférickými vlivy a krádeží. Garáž však není tak pohodlné zařízení - zabere čas zaparkovat auto. Není to velmi výhodné, pokud potřebujete jet na krátkou dobu domů. Za těchto podmínek se většina lidí uchyluje k výstavbě dalšího prvku - baldachýnu pro auto s vlastními rukama. To výrazně sníží čas strávený na parkovišti, a také vám umožní umístit auta vašich přátel přímo do dvora. V našem článku budeme hovořit o tom, jak udělat kabinu sám a jaký materiál je pro to nejlepší.

Obsah
 1. Konstrukce střechy a jejich vlastnosti
 2. Police pro auta vlastníma rukama: velikosti
 3. Stavíme kabinu pro auto - podrobný návod

Konstrukce baldachýnu a jejich vlastnosti

\ t

V současné době je možné najít dva hlavní typy stavby baldachýnu pro auto - stacionární a přístavbu domu.

Markýzy pro vůz s rukama v podobě dodatku - netrvá příliš mnoho času. Ale pouze pokud si vyberete nejlepší materiál a vezměte v úvahu všechny nuance designu domu. Upevnění vrchlíku je následující: jedna část je připevněna ke stěně a druhá je upevněna na sloupech. Pro strukturní stabilitu,jsou zde betonové sloupy. Lze je instalovat i na dříve vytvořenou betonovou podlahu. Jako materiál se nejčastěji používají kovové profily nebo dřevěné trámy. S originálními variantami zahradní výzdoby můžete použít kamenné, betonové nebo cihlové podpěry. Obvykle jsou vhodné pro všechny zahradní parcely.

Pro vytvoření stacionárního vrchlíku pod vozidlem je celá konstrukce namontována na nosných stojanech. V tomto případě by měl být krok instalace od 1 do 1,5 metru. V tomto případě záleží na závažnosti střešní krytiny a konstrukce.

Tvar budoucího provedení zcela souvisí s materiálem rámu. Můžete vytvořit markýzy pro auta ze dřeva nebo kovu. Z toho vyplývá, že vzhled střechy může být jak rovný, tak vlnovitý, jak sférický, tak ve tvaru oblouku.

Rozměry kabiny mohou být navrženy tak, aby pojaly jeden, dva nebo mnoho vozů (vozový park).

Rozměry kabiny se vztahují k velikosti a počtu vozů, které budou umístěny pod ní. Zde je příklad: pokud je kabina navržena pro délku vozu 4 metry, měly by být rozměry kabiny následující: délka - ne méně než 5 metrů, šířka - 2,5 metru. Při umístění jeepu nebo minivanu - rozměry vrchlíku budou zahrnovat: délku - 6,5 metru, šířku - 3,5 metru.

Chcete-li správně vypočítat výšku vrchlíku, vezměte v úvahu výšku stroje se zatížením v horní části trupu.Neměli byste pro vůz stavět velmi vysoký baldachýn. Protože sraženina ve formě deště spadne pod baldachýn. Vítr s nárazem silně zatřese střechou. Dodržujte optimální výšky vrchlíku, který je 2,5 metru.

Postavíme kabinu pro auto - podrobný návod

Pro konstrukci kabiny pro auto se hodí dovednosti pracovat s kladivem a pilou. Všimněte si, že typ střešní krytiny prakticky neovlivňuje konstrukci vrchlíku. Proto lze hovořit o jediném sledu akcí:

 • Založení základu

  Existuje několik variant základů pro vrchlík. Doporučujeme upřednostnit již připravené základní bloky. Budete k nim muset pouze připojit sloupy. K tomu použijte závorky a rohy.

  Další druh nadace: vykopat jámu do hloubky 1 metr. Poté vložte nosné stojany a betonujte je roztokem. Pro celkový vzhled je možné umístit plošinu pod vrchlík. Současně se doporučuje používat chodníky. Při vylévání prostoru betonovými - paralelními nalévacími a podpěrnými regály.

 • Montáž rámu

  Používáte-li jako základ profabrikované bloky, můžete rám namontovat po instalaci podpěrných regálů. Při použití betonového místa by měl být roztok ponechán čas na gelování. Toto období je obvykle asi 7 dní. Pamatujte, že v létě by mělo být v horkém počasí takové hřiště napojeno vodou. To je nezbytné pro udržení nekrytého základunejsou pokryty trhlinami.

  Montáž rámu se často provádí pomocí kovových profilů nebo dřevěných nosníků. Stojí za zmínku, že je nejlepší zvolit materiál pro rám s nejmenší plochou průřezu. Mějte na paměti, že by měla být menší než sloupy. To je nutné pro snížení zatížení rámu. Připojte stojany k sobě a překryjte nosníky nahoře. Poté je opravte. Nakonec zvedněte krokvy a vyplňte lištu.

 • Namontujte střechu vrchlíku

  V konečné fázi můžete přistoupit k instalaci střešní krytiny vrchlíku. Je třeba poznamenat, že dnes lze nalézt několik typů střešních instalací. Promluvme si o nich.

  • Celulární polykarbonát má vnitřní dutiny, což usnadňuje jeho instalaci. Monolitický polykarbonát může vydržet váhu velkých sněhových bouřek na střeše, takže provedení kabiny pro auto vyrobené z polykarbonátu je dostatečně odůvodněné.
  • Buněčný polykarbonát je instalován na slabých podpěrách a kostře. Nevýhodou monolitické střešní krytiny je povinná přítomnost pevné kostry. Jeho, v jeho pořadí, je poměrně obtížné namontovat.
  • Celulární polykarbonát je poměrně levný materiál, jeho životnost však také není vysoká.

  Po volbě typu polykarbonátu jej můžete začít instalovat. Nejprve změřte velikost rámu. Pak odřízněte polykarbonát, který potřebujete, nožem nebo elektrickým nožemnástroje.

  Při instalaci materiálu věnujte pozornost podáváním listů. Měly by být kolmé k zemi. Takové opatření je zaměřeno na odstranění vlhkosti, která může spadat do listu. Pokud to nebude po určité době zohledněno v listu polykarbonátu, vzniknou bubliny vlhkosti. To je ohroženo skutečností, že při smíchání s prachem bude nátěr neestetický. A k čištění dutin budete mít spoustu času a úsilí.

  Všimněte si, že tento problém není děsivý z monolitického polykarbonátu.

  Přístřešky pro auto, různé možnosti, více na videu:

  Takže po řezání plechů z polykarbonátu můžete pokračovat v vrtání otvorů pro upevňovací prvky. Tento postup se doporučuje provést před montáží plechů. Opět z důvodů bezpečnosti materiálu. Ujistěte se, že průměr otvorů je o něco větší než průměr šroubů. To je nezbytné, aby se polykarbonát mohl expandovat a komprimovat s kolísáním teploty. Pokud neberete v úvahu průměr otvorů, pak se při zúžení plastu - v místech vidlic, mohou vyvinout praskliny. Ale neotevírejte otvory příliš velké - protože mohou dostat vlhkost a nečistoty. Chraňte před pryžovými podložkami, které je třeba instalovat mezi střešní krytinu a šroub. Můžete také použít tmel.

  K zavírání spodních hran polykarbonátu se nejčastěji používá perforovaná páska. Horní hrany jsou opatřeny pevnou páskou.

  Baldachýn pro auto ze stromu není samozřejmě nejúčinnějšímožnost Jak víte, desky často chybí vlhkost. Karavan pro auto je budova s ​​dřevěnými rámovými prvky, podpěrnými sloupy a brněním. Střešní materiál - polykarbonát nebo břidlice.

  Pokud stále máte rádi dřevěné markýzy pro auta, střecha by měla být uzavřena deskami. Na oplátku musí být nutně ošetřena vodotěsnou směsí.

  Přístřešky pro automobily ze stromu pod horami z vlnité lepenky. Ale pro druhou možnost existují některé zvláštnosti:

  • Při stohování písmen se metoda používá jako výzva;
  • Upevnění plechů se provádí pozinkovanými šrouby. Aby nedošlo k poškrábání při šroubování šroubů, doporučujeme použít pryžové podložky;
  • Upevněte listy nejprve v samém rohu a pak na celé ploše.

  Tak jsme vám řekli o vlastnostech konstrukce kabiny pro auto. Abychom vám mohli předložit kompletní obrázek, doporučujeme se obrátit na fotografické materiály a přečíst si článek: "Polykarbonátové kůlny vlastníma rukama".