Jak vyrobit střechu s vlastními rukama, jaký materiál si vybrat, detailní video a fotografii

Obsah článku:

1. Překrytí střechy deskou

2. Překrytí střechy s dlaždicemi

3. Překrytí střechy ocelovým plechem

Takový prvek domu jako střecha je samozřejmě nejvíce náchylný k působení různých přírodních vlivů. Kromě toho střecha, stejně jako nadace, přímo ovlivňuje životnost celé konstrukce a její spolehlivost, proto by střešní krytina domu měla být prováděna řádně, s pečlivým dodržováním všech nezbytných požadavků.

Dále bude o tom, jak správně zastřihnout střechu domu, jakož i o tom, jaké typy překrytí existují, o způsobech a technologiích jejich montáže.

Obsah
  1. Překrytí střechy břidlicí
  2. Střešní krytina
  3. Překrytí střechy ocelovým plechem

Překrytí střechy s deskou

Střešní stropy domu, s použitím azbestového cementu - jeden z nejčastějších možností pro instalaci střechy venkovského domu, protože kromě jejich trvanlivosti, jejich náklady jsou poměrně malé a snadno se montují.

Hlavní druhy azbestocementových materiálů pro střechu jsou pouze dva:

  • Zvlněná písmena, často označovaná jako břidlice.
  • Ploché plechy.
  • Vlnité plechy mají tendenci být více populární jako střešní krytina, protože jsou snadněji instalovatelné a spolehlivé po celou dobu životnosti a množství dřeva potřebné pro desku při použití břidlice je méně potřebné. Standardúhel sklonu břidlicové střechy je 25 - 33 stupňů.

    Při rozhodování o tom, jak pokrýt střechu vlastními rukama pomocí azbestocementových desek, by se měla řídit následující pravidla:

    • Vlnité azbestové cementové desky by měly být montovány na lištu, na jejímž základě jsou dřevěné trámy s průřezem 50