Jak vyrovnat dřevěnou podlahu: posouzení stavu a 2 způsoby vyrovnání

Jak vyrovnat dřevěnou podlahu: posouzení stavu a 2 způsoby vyrovnání

Nelze popsat radost, kterou pociťuje člověk, který se právě stal vlastníkem vlastního domova. Tato radost je zpravidla přímo úměrná době, kdy musely mladé rodiny putovat po odnímatelných rozích nebo žít se svými rodiči. V této chvíli se dokonce i zhroucení "šamponu" jeví jako palác a v hlavě se hemží četné plány, aby se tato chudoba změnila v nejkrásnější obydlí. Bohužel, ve skutečnosti není všechno tak jednoduché a to, co se na první pohled zdá být maličkostí, se při bližším zkoumání může stát skutečným problémem. Jak vyrovnat dřevěnou podlahu, která je z nějakého důvodu spíš jako moře? Budeš ho muset kompletně přestavět? Nebo možná nějak vyřeší situaci za minimální cenu? Ve většině případů je to opravdu možné. Vše záleží na aktuálním stavu podlahy, což znamená, že je nutné ji nejprve vyhodnotit.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyhodnocení stavu dřevěné základny
 3. Pokud byly desky vedeny, ale nebyly poškozeny
 4. Varianta č. 1 - jízda na kole
 5. Varianta č. 2 - použití překližky
 6. Co dělat, když je podlaha vrzající a třesoucí se?
 7. Nebezpečné! Mrtvý je nalezen!

Obsah

 • Vyhodnocení stavu dřevěné základny
 • Pokud byla tabule vedena, ale nebyla poškozena
  • Varianta # 1 - podlahová cyklistika
  • Varianta č. 2 - použití překližky
 • Co dělat, když je podlaha vrzající a třesoucí se?
 • Nebezpečné! Mrtvý je nalezen!

Hodnocení stavu dřevěného podkladu

\ t

Získat první představu o stavu podlahy již může být při koupi domu. K tomu stačí, když jdeme na to energicky a ještě lépe skočit. Pokud podlaha nevytváří žádné zvuky a neklouzne pod nohama - projde předběžnou kontrolou. I když povrch takového povlaku není příliš hladký, téměř jistě může být vyrovnán s minimálním úsilím.

Pokud se mění barva dřeva, zkuste poklepat na šroubovák. Zdravé dřevo by mělo být pevné, pokud z něj dostanete kousek kousků - nemáte štěstí, vaše podlaha je náchylná k hnití

Hlavní nepřátelé dřevěné podlahy jsou vlhkost a hmyz. Dokonce i vidlicová podlaha může být shnilá nebo poškozená červy. Před obnovou podlahové krytiny je nutné zajistit integritu systému a dna desek. K tomu je třeba odtrhnout jeden z nich a podívat se pod podlahu. Vyzbrojen baterkou a šroubovákem, podívejte se pod podlahu a pečlivě zkontrolujte všechny dřevěné části.

Dalším přirozeným nepřítelem stromu jsou hmyz, který v něm leží larvy. Vylíhnutí, “mláďata” pro asi 4 roky mohou žít ve vaší podlaze a krmit to. Zřejmým znamením nezvaných hostů jsou „minulé“ rýhy v lese. Pokud najdete něco takového, musíte nutně zvládnout dřevo speciálními nástroji. Pokud lze lokální poškození zpracovat nezávisle, ale za účelem zpracovánívelké plochy je lepší zavolat profesionály se speciálním vybavením, které vám umožní dostat se do nejvzdálenějších oblastí.

Pokud byly desky vedeny, kameny nejsou poškozeny

Začněme s nejjednodušší verzí, kdy je podlaha dostatečně pevná, nepoškozená hmyzem nebo hnijící, ale postupem času desky „vedly“, což způsobilo nerovnosti na povrchu podlahy. Co v tomto případě mohu ozdobit dřevěnou podlahu?

Varianta # 1 - podlahová cyklistika

Nejjednodušší je pokusit se použít stroj na jízdu na kole nebo letadlo. Ale mějte na paměti, že toto je možné v případě, že podlaha je umístěna přesně vodorovně.

Pokud se vám podaří získat auto pro jízdu na kole (někdy si ho můžete pronajmout ve stavebních obchodech) nebo si najmout cyklistu, můžete jednoduše otevřít hotovou podlahu lakem a nemrhat na podlahové krytiny. Cyklistika nejen vyhlazuje podlahu, ale také zdůrazňuje strukturu dřeva.

Před zahájením práce musíte přijmout některá bezpečnostní opatření:

 • koupit ochranné prostředky (sluchátka nebo ušní svíčky, respirátory);
 • čalouněný nábytek s polyethylenem;
 • Pomocí naběračky odložte klobouky z nehtových desek o několik milimetrů pod úroveň podlahy. Když narazíte na takovou překážku, mohou se lopatky cyklického stroje zlomit;
 • Po přijetí všech opatření na ochranu vašeho vozidla, nábytku a vlastního zdraví můžete začít pracovat. Je nutné začít od nejvzdálenějšího rohu místnosti a přesunout se ke dveřím "had". To znamená,dosáhl zdi, otočil se o 180 stupňů a pokračoval v práci;

V rozích a podél soklu budete muset použít ruční úhlový cyklista - auto se tam nedostane

Důležité! Při čištění podlahy cyklickým strojem vzniká velmi jemný prach, který snadno proniká do všech trhlin. Pro ochranu přilehlých prostor nemusí být dostatek zavřených dveří. Před zahájením práce je lepší zavěsit dveře mokrým listem.

 • Po odstranění horní vrstvy dřeva je nutné oholit velké praskliny. Pro tento odstín použijte akrylové plnivo.
 • Po úplném vysušení tmelu opět odložte podlahu.

Důležité! Pokud během práce zjistíte, že jedna nebo více desek je poškozeno tak, aby nemohly být skryty, zkuste je jednoduše odstranit a přibít k podlaze.

To je vše. Pokud se rozhodnete otevřít podlahu lakem, počkejte, až se prach zcela přilepí, sbírejte pomocí vysavače, ošetřete podlahu „bílým lakem“ nebo jiným rozpouštědlem a pokračujte v aplikaci laku.

Varianta č. 2 - použití překližky

Tuto metodu lze použít k opravě drobných závad na povrchu podlahy nebo v případě, že je hladina podlahy výrazně odchylná od vodorovné roviny. V prvním případě je snadné překližku naplnit povrchem podlahy. Udělejte to ve dvou vrstvách tak, aby se spoje plechů neshodovaly.

Při sladění s touto metodou bude muset jít o něco déle:

 • ZačněteProveďte značení na stěnách. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je laserová úroveň;
 • Nyní vykládáme majáky ze šroubů. Ve vzdálenosti 250-300 mm od sebe je našroubujeme k podlaze tak, aby klobouky tvořily vodorovný povrch. Zkontrolujte úroveň;
 • Jako kulatinu můžete použít řezivo nebo pásy z překližky, šířka 3-4 cm. Připevníme je k podlaze pomocí lepidla.
 • Přichází přikládání překližkových plechů. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je předřezání překližky na 60 cm straně čtverců, které lze snadno získat jednoduchým řezáním standardního listu 125Х125 na 4 části.

Pro zvýšení majáku na požadovanou výšku použijte odlitky ze stejného materiálu, namazané lepidlem. Jednoduše je umístěte pod vodítka

Pokládání překližkových čtverců na vodítka je nutné s posunem, jako při pokládání cihel. Před finální montáží jsme řezali překližku ve velikosti a upevnili tajnými hlavami na šrouby.

Schéma možného podlahového koláče, když je překližka zarovnána

Pečlivě zkontrolovat hotové čtverce při hledání vrstev, poškozené listy by měly být vyměněny

Co dělat, když je podlaha vrzající a třesoucí se?

Překonání dřevěné podlahy může být i v tomto případě. Pokud je podlaha ve vašem domě upevněna hřebíky, může stačit nahradit tyto vady šrouby. Hřebíky nelze odstranit, ale jen ve vzdálenosti 20-30 mm od okraje desky, zašroubujte dva šrouby, jejichž délka bude v jednom a půl nebo dvounásobek tloušťky desky.

Důležité! Pro spolehlivější upevnění je nutné šrouby našroubovat v malém úhlu k sobě.

Pokud se podlaha nepohne, ale je velmi vrzavá, může to být způsobeno třením desek na sobě. V tomto případě stačí vyplnit mezery mezi deskami grafitového prášku nebo zalepit klíny mezi "vrzavou" deskou a nosníkem, ke kterému je připevněn.

Nebezpečný! Mrtvý je nalezen!

Pokud jste při inspekci podlahy a zpoždění spatřili hnijící plochy, měly by být neprodleně vyměněny. V případě, že jsou zasaženy pouze malé plochy konstrukce, můžete tak učinit bez úplné výměny podlahy. Stačí odstranit desky (což poskytne další příležitost k jejich pečlivému prozkoumání a výměně zkaženého), odříznout poškozený kus dřeva a nahradit ho novým.

Jak vidíte, většina problémů s nerovnými podlahami může být vyřešena „malou krví“. A pouze v případě, kdy je dřevo silně poškozeno vlhkostí nebo suchým hnilobou, bude nutné podlahu kompletně vyměnit. V žádném případě není nutné, aby se na roztřepenou, nerovnou podlahu položil čistý nátěr. To nevyhnutelně povede k jeho poškození.