Jak vyrovnat podlahu pod linoleum?

Podklad pod linoleum by měl být pevný a naprosto stejný. Jakékoliv nedostatky v podlaze budou jasně viditelné na linoleu, navíc budou vizuálně více než ve skutečnosti. Proto před pokládkou linolea je nutné vyrovnat základnu podlahy. Jak vyrovnat podlahu pod linoleum? Existuje několik variant, vyberte si ten hlavní pro hlavní rozdíl: podlaha je dřevěná nebo betonová.

Způsoby vyrovnání dřevěné podlahy:

  • Cyklistika.
  • Tmel.
  • List z překližky.

Způsoby vyrovnání betonové podlahy:

  • Cementový potěr na majácích.
  • Samonivelační směs.

Jak vyrovnat dřevěnou podlahu pod linoleum?

Povrchyjsou prováděny jak speciálními vozy, tak ručně. Stroj je jednodušší a rychlejší. Tato metoda se používá pro relativně rovnoměrné povrchy a pokud má strom mnoho vad. Cyklistika je dlouhý a obtížný proces, ale podlaha po ní může být použita jako dokončovací dotek.

Všechno v místnosti musí být provedeno. Kovové vložky podlahy odstraní, hřebíky řídit uvnitř stromu s do-it-yourself kladivem a kladivem. To je nezbytné pro zajištění toho, aby brusný kotouč netrval před časem. Na obvodu cyklistického stroje se musí pohybovat fanfárami, počínaje zdí daleko od vchodu. V rozích po obrábění jsou "ostrůvky", musí být zarovnány ručně. Pro ruční práci potřebujete speciální nástroj - smyčku. Je nutné, aby se podél vláken dřeva používal dřevěný holicí cyklus.Maximální odchylka od směru vlákna je 45 °. Samotný proces musí být opakován dvakrát. Pracujte v respirátoru. Po každém cyklování je třeba povrch podlahy důkladně očistit od prachu, vysát, navlhčit.

Na konci vyrovnání musí být dřevěná podlaha podlahy pokryta ochrannými prostředky. Štěrbiny mezi deskami, praskliny, uzly atd., Zavřené tmelem. Konečným stupněm přípravy podlahy pod linoleum je nátěr dřeva lakem.

Tmel . Jak připravit podlahu pro linoleum s tmelem na dřevo? Tuto metodu použijte, pokud má podlaha mnoho nepravidelností a strom je obtížně vyrovnání. Směs se skládá z třísek smíchaných s lepidlem. Před nanesením tmelu je třeba podklad očistit, vysát. Maximální tloušťka tmelu je 2 sm. Uplatňuje se však v několika fázích. Mezi vrstvami by navíc mělo nějakou dobu trvat, než se předchozí vrstvy vysuší.

Technika nanášení štěpkovaných dřevěných štěpků se nijak neliší od obvyklého sešívání stěn. Musíte začít z okna a pohybovat se ke dveřím. Za prvé, směs zaplní trhliny, švy, drážky. Po vysušení se tmel nanáší kontinuálně. 3. vrstva - čisté zarovnání.

Překližkaje jedním z nejjednodušších způsobů sladění. Připravte si podlahu pod linoleum pomocí překližkových listů jednoduše, rychle a levně. Překližky je lepší brát vlhkost v tloušťce 1-1,5 sm. Listy jsou rozřezány na čtverce, pro větší sílu strana nenínesmí překročit 60 cm, pokud jsou nepravidelnosti podlahy zanedbatelné, mohou být plechy našroubovány přímo na dřevěnou podložku.

Pokud jsou úkosy vysoké na výšku, budou muset šířit polena, které pak zašroubují překližky. Prostor mezi zpožděními může být naplněn ohřívačem. Okraje přilehlých listů v řadách by měly ležet uprostřed objednávky. Aby se předešlo vzniku trhlin v úhlu 4, musí být čtverce překližky v sousedních řadách přemístěny na polovinu jako cihly ve zdivu. Překližka se našroubuje na šrouby.

Po položení překližkové podlahy se štěrbina uzavře. Suchý tmel zaslifovyvayut.

Jak připravit betonovou podlahu pod linoleum

Cementová malta . Betonová podlaha by teoreticky měla být stejná, ale skutečnost s ní nesouhlasí. Někdy jsou nerovnosti na betonových podlahách velmi významné, pak je musíte zarovnat s roztokem cementové malty.

S pomocí vodní hladiny nebo rovnačky potřebujete určit nejvyšší bod podlahy, bude to hlavní, první maják. Od tohoto okamžiku je podlaha rovna. Podél jedné ze stěn ve vzdálenosti 1 m od sebe navzájem majáky. Jsou vyrobeny s použitím viskózní cementové malty a dřevěných lišt. Horní kolejnice musí být na úrovni budoucího patra. Po zmrazení majáků. Prostor mezi kolejnicemi je vyplněn cementovou maltou, vyrovnání podél kolejnic. Po zmrazení roztoku jsou kolejnice odstraněny, výsledné dutiny jsou vyplněny cementem. Takové vyrovnání však nemusí být dostačující pro dokonalou rovnostpodlah Jak připravit podlahu pro linoleum? Dokončování, dokončování zarovnání se nejlépe provádí následujícím způsobem.

Samonivelační směs . Používá se v případech, kdy jsou nepravidelnosti podlah zanedbatelné nebo jako konečná úprava po cementovém plášti. Směs se prodává nedělená ve stavebních supermarketech. Připravte si její práci nebude dělat, aby na podlaze. Na stěnách potřebujete nakreslit čáry majáku, můžete si nechat bar na úrovni budoucího patra. Beton pod samonivelační směsí by měl být pevný, nevyrovnaný, čistý. Po nanesení a úplném zmrazení je směs podlahy připravena k úpravě linolem.