Jak vyrovnat stěny v koupelně - sádrokarton, sádrové omítky

Aby se usnadnily opravy koupelen vlastníma rukama, je nutné stěny vyrovnat. Tento článek dá domácímu pracovníkovi odpověď na otázku, jak se stěny v koupelně vyrovnávají.

Obsah
 1. Jak vyrovnat stěny v koupelně
 2. Jak zarovnat stěny s omítkou
 3. Jak vyrovnat stěny s sádrokartonovou deskou
 4. Montáž rámu pro sádrokarton
 5. Jak zarovnat stěny se sádrovým videem
 6. Zarovnání stěn pomocí sádrokartonu

Jak vyrovnat stěny v koupelně

Před prováděním oprav je nutné určit rozsah prací, připravit dokončovací materiály a nářadí. I když v nových budovách, i když v sekundární bydlení stěny, zejména v koupelně, se neliší dokonale.

Pokud je povrch stěn jen kopcovitým povrchem, může být zarovnán s pravidelným tmelem pro stěny. Jedná se o levný a velmi efektivní způsob, jak rychle odstranit takovou vadu.

Jsou-li stěny velmi zakřivené. V tomto případě tmel nepomůže - příliš tlustá vrstva bude muset uložit. Výstup - zarovnejte stěny s vlhkostí odolnou sádrokartonovou deskou, což umožní dokonale rovný povrch stěn.

Jak vyrovnat stěny s omítkou

Vyrovnání stěn v koupelně

Ve stavebních prodejnách si můžete koupit směs špachtle jakéhokoliv složení. Je lepší zvolit směs s přidáním sádry. Taková omítka se rychle uzavře a dobře drží. Vytvořte řešení podle instrukcí obalu a můžete postupovat přímo, aby se stěny v koupelně vyrovnaly. Pro práci jsou potřeba dvě špachtle různých velikostí a peletpro míchání roztoku.

Zvedněte roztok malou stěrkou a drážky jemně odlepte. Rozprašovač větší velikosti rozptýlený po celém povrchu stěny, který hledá vizuální vyrovnání povrchu. Pro lepší určení zarovnaných stěn můžete použít pravidlo nebo délku až 1,5 metru.

Po vyschnutí omítky je nutné vyčistit drsnost brusného papíru, která je výsledkem práce špachtle.

Tato metoda - rychlá a levná - není účinná u silně zakřivených stěn. Sádra, nanesená na tlustou vrstvu, bude velmi dlouho sklouzávat a sušit, přičemž oprava bude zpožděna.

Jak zarovnat stěny se sádrokartonem

Sádrokartonové desky se upevňují k rámu pomocí šroubů

.

Nejspolehlivější a nejrychlejší způsob, jak vyrovnat stěny v koupelně - je vyšívat je sádrokartonem. Vzhledem k vysoké vlhkosti těchto prostor pro opravu se používá speciální proti vlhkosti odolný sádrokarton. Na rámu z kovových profilů upevnit listy ze sádrokartonu. Prostor mezi spoji plechů a otvorem ze samořezných plastů je potřen speciální špachtlí.

Co potřebujete k práci:

 • Profil;
 • lepenka;
 • nůžky na kov;
 • Hmoždinky, šrouby;
 • Dlaha.

Montáž rámu pod sádrokarton

Nejtěžší věc v plášti koupelnové sádrokartonové desky je řádně udělat kostru. Pomocí speciálních profilů je nutné namontovat vnější rám rámu. Potíž je, že musí býtVystaveno přísně kolmo k podlaze, stropu a přilehlým stěnám. To by mělo být provedeno pomocí úrovně a čtverce. Profil je upevněn co nejblíže ke stěnám pomocí hmoždinek a šroubů.

Sádrové omítky koupelny se provádějí pouze po kontrole úrovně rámu. Deska sádrokartonových desek je připevněna k profilům pomocí samořezných šroubů se slepou hlavou. Upevnění celého listu by nemělo být menší než na 4. profilu.

Sádrokartonová lepenka je snadno řezatelná klerickým (stavebním) nožem. Posuňte řádek a přidržte ho nožem s náporem. Při ohýbání podél linie řezu se plech snadno rozlomí a na druhé straně se karton rozřízne, což vede k poměrně rovnoměrnému řezu.

Při vyrovnání zdí v koupelně se sádrokartonovou deskou můžete ukrýt vodovodní a kanalizační potrubí pro krásnější vzhled. Taková recepce vizuálně zvětší plochu.

Zbývá zpracovávat spáry plechu tmelem a proces vyrovnání stěn lze považovat za úplný.

Pro jasný pohled na proces vyrovnání zdí pomocí sádrokartonových desek pomůže zveřejněné video. Pokud nemáte dostatek nástrojů, jako je tomu v reklamě, můžete práci s pomocníky.

Jak zarovnat stěny se sádrovým videem

Zarovnání stěn pomocí sádrokartonu