Jak vytvořit dekorativní stěnu


Jak vytvořit texturu stěny

Moderní dokončovací materiály umožňují fakturaci stěn prakticky ve všech místnostech. K dnešnímu dni je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro řešení tohoto problému textura omítky.

Pro vytvoření texturované stěny budete potřebovat:
- špachtle různých velikostí;
- stěrka;
- Grater;
- omítka;
- houba;
- hřeben;
- válečky.

Vyberte texturovanou omítku podle materiálu, ze kterého jsou stěny zhotoveny, a podle požadovaného provedení. Obkladová omítka může být aplikována na prakticky jakýkoliv povrch. Každý typ tohoto dokončovacího materiálu má však své vlastní vlastnosti.

Minerální omítka se vyrábí na bázi cementu. To jde na prodej ve formě suché směsi, která musí být zředěna vodou bezprostředně před použitím na stěny. Tento typ povlaku není hořlavý a má dobrou propustnost pro páry.

Silikonová omítka se vyrábí na bázi silikonových pryskyřic. Je již připravena k prodeji. Tento povrchový materiál má vlastnosti odpuzující nečistoty a vodu a doporučuje se pro použití na všech typech minerálních základů, stejně jako pro stávající disperzní nátěry.

Siliková omítka, vyrobená na bázi "tekutého skla", je nejdražší formou tohoto nátěru. Připraven k prodeji. Doporučeno pro použití na minerální podklady a silikonové nátěry. Tento dokončovací materiállze použít v podmínkách vysoké vlhkosti. Barevná paleta silikátové omítky je horší než jiné typy.

Další verze tohoto materiálu je založena na akrylových pryskyřicích. Tato sádra se dodává jako směs dispergovaná ve vodě, připravená k aplikaci. Tento typ nátěru nevyžaduje další nátěr, rychle schne a spotřebovává poměrně ekonomicky.

Před nanesením omítky připravte povrch. Vyčistěte stěny ze starého krytu. Naneste základní nátěr a důkladně osušte.

Vizuálně rozlomte zeď na malé čtverce. Texturu omítky důkladně promíchejte.

Začněte nanášet materiál z rohu místnosti stěrkou nebo stěrkou. Tloušťka vrstvy by měla být asi 3 mm. Nechte okraj oblasti nerovnoměrný. To je nezbytné, aby byly hranice méně patrné.

Zakryjte potřebnou texturu špachtlí, šablonou nebo speciálními válečky a aplikátory. Přejděte na další část.

Po 20-25 minutách lehce ošetřete ostré hrany výsledného reliéfu pomocí kovového struhadla.

Počkejte, až je materiál zcela suchý. Natřete povrch stěn.