Jak vytvořit laserovou hladinu vlastníma rukama pomocí laserového ukazatele a úrovně budovy

Jak nastavit úroveň laseru rukama pomocí laserového ukazatele a úrovně budovy

Laserový nivelační přístroj - užitečný vynález, který činí proces reflexní úrovně rychlým a pohodlným. Chcete-li použít, nemusí mít speciální znalosti, stačí jej nainstalovat na podlahu (některé modely - na zeď) a zahrnout. Zabudovaný laserový zářič vstoupí do činnosti a v současné době bude na povrchu místnosti navrhovat přesně vodorovné nebo svislé čáry. Tato důstojnost byla oceněna mnoha stavebními brigádami v praxi, ale dobrý nástroj nebyl u domácích mistrů široce používán. Vysoce kvalitní laserový nivelační přístroj (s malou chybou měření!) Je drahý, takže jeho zakoupení za jednorázovou práci a poté házení do mezaninu není rozumné. Pro tyto účely můžete laserovou úroveň vytvořit vlastními rukama z levných a přístupných částí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Komponenty pro stavební detaily
 3. Fáze stvoření
 4. 1. Transformace laserového ukazovátka
 5. 2. Upevnění laseru na konstrukční úrovni
 6. 3. Výroba stojanu
 7. 4. Sestavení prvků laserové úrovně
 8. Nastavení laserového nivelačního přístroje

Obsah

 • Komponenty pro stavební detaily
 • Etapy tvorby vlastního výrobku
 • \ t
  • 1. Transformace laserového ukazovátka
  • 2. Upevnění laseru na úrovni budovy
  • 3. Výroba stojanu
  • \ t
  • 4. Sestavení prvků laserové úrovně
 • Nastavenílaserová rovnačka

Komponenty pro stavební detaily

Hlavním prvkem průmyslové laserové úrovně je speciální laserový vysílač. V samo-vyrobené úrovni, jeho role s úspěchem bude hrát penny laserové ukazovátko, které lze zakoupit v každém oddělení papírnictví. Toto je hlavní detail, ale ne jediný, celý seznam je nutný:

 • laserové ukazovátko;
 • úroveň budovy (bublina);
 • kolík s čtvercovým nebo kruhovým průměrem (d = 5-6 cm) v délce 1-1,3 m (je možné použít lesk z lopaty);
 • hustá nebo překližková deska;
 • kus porézní gumy.

Laserové ukazovátko a stavba - základ domácího laserového vyrovnání

Fáze stvoření

1. Transformace laserového ukazovátka

Za prvé, je nutné, aby radiátor, který bude projekt jasný bod na zdi (bohužel, "kreslit" spojitou linku v letadle, jako drahé nákupní nástroje, v každém případě nemůže, potřebují speciální čočky). Za tímto účelem vezmeme nejjednodušší přílohu, bez obrazu, nalepíme ji lepenkou a propíchneme malou díru uprostřed. Nyní, když otáčíme trysku na ukazatel a zapneme ji, v rovině se objeví jasná, jasná tečka.

2. Upevnění laseru na konstrukční úrovni

Zajistěte laserový ukazatel na úrovni budovy pomocí svorek. Mezi ukazatel a hladinu položte kus gumy. Tlumící materiál potřebný k dalšímu nastavení úhlu sklonu laseru.

Úroveň laseru na úrovni: 1 -úroveň budovy, 2 - laserové ukazovátko, 3 - kus gumy, 4 - upínací svorky

3. Výroba stojanu

Na jednom konci by mělo být číslo na druhou stranu naostřeno vodorovně, aby se objevila malá plocha. Na tomto místě se pomocí hřebíku nebo šroubu upevní deska (překližka) tak, aby se mohla během měření otáčet v kruhu. Ukazuje se velmi pohodlná rotující podpora.

4. Sestavení prvků laserové úrovně

Zabijeme počet naostřených konců v zemi (to je samozřejmě možné pouze na ulici, v místnosti má smysl nahradit hraběte stativem). Současně vodorovně vyrovnáváme dřevěný stojan, který kontroluje úroveň budovy. Hladinu nastavíme na zem a zapneme laser.

Princip samovyrobené laserové úrovně: 1 - až, 2 - deska z desky nebo překližky, 3 - stavba, 4 - laserový ukazatel, 5 - šroub, 6 - paprsek laseru, 7 - stěna, 8 - laserový bod na zdi

Po zapnutí přístroje bude na místě, kde se laserový paprsek setká se stěnou, viditelný bod. V tomto okamžiku uděláme značku. Nyní otočte otočný stojan a označte další bod na stejné zdi. Po propojení těchto dvou bodů dostaneme absolutně rovnou vodorovnou linii. Stejným způsobem jsou kresleny vodorovně na všech ostatních zajímavých plochách.

Nastavení laserové rovnačky

Princip úrovně laseru je jasný. Můžete však přejít přímo k výkresu vodorovných čarpouze po nastavení (kontrole) nástroje. Tato akce by se měla konat vždy po instalaci stojanu s úrovní na nové místo a před prací. Můžete provést následující:

1. Šroub (l = 100-120 mm) našroubujte do stojanu tak, aby jeho kapota odpovídala laserové lince. Zde je úroveň s laserem na zdi a zapněte paprsek. Ve výsledném bodě na stěně uděláme značku a zašroubujeme ještě jeden šroub.

2. Mezi šrouby umístěte tenkou lištu, například kovový profil pro sádrokartonové desky. Nasadili jsme na ni samonosnou rovnačku a pokusili se umístit vodorovnou hladinu (ve středu okna). Za tímto účelem zvedneme nebo snížíte konec profilu, který je blíže ke zdi. Jakmile hladinová bublinka ukazuje vodorovnou polohu, uděláme novou značku na zdi pod novou polohou profilu. Pokud nyní připojíte kapotu šroubu našroubovaného do dřevěného stojanu s novým bodem na zdi, budeme mít ideální vodorovnou linii.

3. Na stojan nastavíme domácí laserovou úroveň. Aby zařízení fungovalo správně, musíme kombinovat bod promítaný paprskem s novým bodem, který jsme obdrželi přes profil. K tomu nastavíme polohu upevňovacích límců laserového ukazovátka. Jakmile paprsek ukazuje na dříve získaný odhad, můžete začít pracovat - úroveň je nastavena správně.

Úprava domácí úrovně: 1 - do, 2 - stojan, 3 - stavba, 4 - pryž, 5 - šroub, 7 - stěna, 8 - bod na stěně

domácí laserová úroveň vzhledu a pohodlí, jistě nižší než analogová průmyslová výroba. A na druhou stranu, cena pro něj - podstata penny. Kromě toho, nejdůležitější věc: s pečlivou montáž všech částí, výsledné linky budou přesně stejné jako horizontální, stejně jako s použitím moderního drahého rovnače.