Jak vytvořit vestavěnou skříňku s vlastními rukama - výkresy, schémata, fotografie


Vyrábíme nábytek pro byt vlastními rukama. Vestavěná skříň - komora.

Vestavěná skříň s posuvnými dveřmi může být dnes bezpečně nazývána nejmodernějším a nejpraktičtějším řešením pro skladování oděvů a jiných věcí v moderním bytě. Takový vestavěný skříň může být instalován prakticky v každé místnosti v domě, protože díky svému designu může nejlépe využít celý volný prostor od podlahy až ke stropu.

K dnešnímu dni mnoho společností nabízí nákup hotových skříní nebo jejich individuální objednání. Samozřejmě, že je to mnohem pohodlnější, ale náklady na tyto skříně, je třeba poznamenat, neměl vůbec. To je důvod, proč je mnohem praktičtější a hospodárnější vyrobit vestavěnou skříň sami, jak se říká, vlastníma rukama, montáž je stejně jednoduchá a níže je schéma a výkresy pro přehlednost. Takový proces navíc není tak obtížný, pokud má samozřejmě fungovat přísně předem stanovený algoritmus. Vše, co je potřeba k vytvoření kvalitního šatníku, je správná instrukce, doporučení s výkresy a vizuálními diagramy a malá inspirace, protože navrhování něčeho vlastníma rukama je vždy umění. Místo opravuje byt vlastními rukama, to vše se snažilo přeložit do života.

Obsah
  1. Proveďte a sestavte skříň skříně vlastníma rukama podle výkresů a schémat
  2. .
  3. Konstrukce a montáž skříní posuvných dveří: začátek práce
  4. Montáž skříní posuvných dveříprostor vlastníma rukama

Proveďte a sestavte prostor vlastními rukama podle výkresů a schémat

.

Tedy touha učinit jednoduchou vestavěnou skříňku - nyní musíte vyzvednout místo pro instalaci prvku vestavěného nábytku. Typicky, v moderních bytech pro instalaci posuvného dveřního prostoru, různé výklenky a jiné dutiny jsou odkloněny, oblast, která nemůže být účinně využita pro uspořádání jiných staveb. V takovém případě, pokud dostupná hloubka konstrukce nevyhovuje něčemu jinému, můžete dodatečně použít nástroj pro vyříznutí výklenku.

Po výklenku, kde bude v budoucnu skříň instalována, je připravena a jsou provedena všechna potřebná přesná měření, je možné začít kreslit výkresy. Vlastně, vzhled, stejně jako vybavení prostoru skříně závisí pouze na osobní přání svých vlastníků, ale je zde standardní, "klasická" varianta takového prvku nábytku. Výkresy takové skříně a jsou umístěny na fotografii níže.

Je třeba poznamenat, že při sestavování výkresů kabinetu by měla být věnována zvláštní pozornost takovým fázím, jako je stanovení vzdálenosti mezi regimenty a výpočet jejich počtu. Za zmínku stojí skutečnost, že vzhledem k tomu, že tento model skříně nemá dveře ke stropu, musely být horní police vyrobeny o něco méně do hloubky, aby byl zajištěn pohodlnější přístup k věci.

Konstrukce a montáž skříní posuvných dveří: počátek prací

Poté, co jsou výkresy (nebo dokonce náčrty) připraveny, můžete bezpečně začít splňovat úkol - provedeníco bylo namalováno na papíře. Nejlepší je začít s uspořádáním "vnitřku" skříně, a to instalace různých polic. Pro police je nejlepší použít běžnou laminovanou dřevotřískovou světlou barvu (dobře, nebo tmavě, v závislosti na přání domácností a celkovém stylu designu místnosti).

Jako upevňovací prvek pro upevnění polic na stěnu se doporučuje použít kovové rohy a šrouby. Vzhledem k tomu, že všechna nezbytná měření byla provedena předem, všechny velikosti pod policemi již existují. Hloubka spodních polic, v našem případě činila 60 cm, dobře, a horní (jak bylo dohodnuto dříve) 30 cm Materiál a jeho řezání může být provedeno a nezávisle, ale to nejlepší bude objednáno obojí a to samé na nejběžnější konstrukční základně - jako např. můžete ušetřit hodně, protože není třeba kupovat drahý nástroj.

Konstrukce vnitřního rámu prostoru skříně začíná od police, která je namontována na podlaze (hraje také roli podlahy), po které jsou stěny vestavěné skříně (boční panely) upevněny pomocí hmoždinek na spodní desce a stěně. Dále se konstrukce bude skládat ze dvou vodorovných, jedné svislé příčky a tří dalších příčných nosníků namontovaných vertikálně. Hlavním upevňovacím prvkem, který drží celou konstrukci vestavěné skříně, jsou kovové kostky a šroub, předem zakoupený ve stavebním skladu.

Rám je smontován, zbývá ho naložit dovnitř výklenku a zajistit horní policestěny V důsledku toho existují dvě větve speciálně upravené pro ukládání svrchních oděvů (svetry, šaty, košile, atd.). Kromě toho, jedna z polic může ukládat prádlo, a tři další police mohou být přizpůsobeny pro různé oblečení (například mohou být dány na šaty jeho ženy). Široká polička, která se nachází ve spodní části skříně, je rozdělena do tří částí, které mají poněkud menší hloubku. Na samém vrcholu skříně vyrobené a smontované vlastními rukama je instalována dlouhá a úzká police, kde je velmi vhodné umístit všechny druhy krabic s botami, vánočními stromky, přikrývkami a dalšími drobnostmi a nevyužitými předměty.

Montáž skříní skříní posuvných dveří vlastními rukama

Poté, co je rám vestavěné skříně skříně kompletně smontován a namontován do předem připraveného výklenku, je čas začít s posuvnými dveřmi. Je třeba poznamenat, že dveřní kování se liší jak hodnotou, tak i kvalitou, a proto je nejoptimálnější volbou silné „střední peníze“, tj. Hardware, který má průměrnou cenu. Od příslušenství pro dveře budete potřebovat sadu spodních a horních válečků, stejně jako speciální vodítka, rukojeti a další prvky. K vyplnění dveří skříně můžete použít dekorativní zrcadlo.

Samotné dveře jsou smontovány, a proto je nutné instalovat vedení. První věc, kterou je třeba řešit, je úhlopříčka, která může přinést spoustu problémů. Je nejlepší říci, 7 krát změřit a odříznout jednou - pečlivě zkontrolujteumístění vodítek a teprve poté je nainstalujte. Je třeba poznamenat, že kromě vzhledu nenávistných úhlopříček v procesu instalace spodních a horních vodítek je velmi důležité a neporušovat úroveň instalace všech prvků návrhu. Aby se usnadnila instalace posuvných dveří, mohou vodítka instalovat horní profil a po jeho jednoduchém vyjmutí a instalaci s dveřmi bude mnohem snazší, než kdyby se křídlo dveří a řízení okamžitě použily.

Dále bude zbytečné provádět opětovnou demontáž a montáž konstrukce. Tímto způsobem bude možné určit, které systémy je třeba zdokonalit, a také identifikovat problémy a deformace. Důkladná kontrola procesu montáže navíc umožní eliminovat případné vychýlení dveří, což je také důležité pro normální provoz skříně.

Pokud se po instalaci dveří a kompletní sestavy skříně mezi dveřmi a stěnou vytvořila ošklivá mezera, je třeba ji upevnit. Udělej to docela jednoduše - příčinou takového problému může být nesprávný montážní šroub, upevnění spodních válců na křídlo dveří. Takový šroub provádí nejen upevňovací funkci, ale s jeho pomocí může být také regulován takový druh trhlin.

Aby se závada odstranila pouhým použitím konvenčního šestiúhelníku, který se používá k zabalení konformace, proveďte seřízení stejného šroubu tak, aby se mezera zcela ztratila. Takový nástroj může býtnakupovat na jakémkoliv stavebním trhu nebo v obchodě. Zde je instalace.

Vytváření vestavěného šatníku vlastníma rukama, jak vidíte, je poměrně jednoduchý proces, pro který nemusíte mít žádné speciální dovednosti a nadání. Je to dost chytrý, "přímočarý" a sada nejjednodušších nástrojů, které má každý majitel, stejně jako výkresy a schémata plánovaného produktu. Také nemusíte zapomenout na inspiraci, protože je motorem nových myšlenek a nejrůznějších procesů. Doufáme, že to uděláme a postavíme, nebude to těžké a kolekce bude úspěšná!